Konfor ve Şehir bisikleti arıyorum.

Tepki
0
Herkese selamlar,

İstanbul, anadolu yakasında yaşıyorum ve işe giderken trene binerek metrobüsün durağı olan söğütlüçeşmede iniyorum. Yakında trenin 2 yıl süreyle iptal edilerek yeni sisteme geçişi olacağını herkes duymuştur. Bundan dolayı hem spor hemde bir ulaşım aracı olarak bisikleti düşünüyorum. Caddebostan - Söğütlüçeşme ve Söğütlüçeşme - Caddebostan arasında kullanmayı düşünüyorum. Genelde elimde bir çanta olur, o yüzden ya bir sırt çantası edineceğim yada bagaj.

Bisiklette özellikle aradığım özellikler:
1) Hafif olması
2) Boynumda ve sırtımda fıtık olmasından dolayı konfor çok önemli (selede yay, ön amortisörlerin yumuşak olması gibi)

Bugün bir arkadaşımın bianchi marka, dağ bisikleti, ön ve orta amortisörlü bir modelini kullandım. Aşağıdaki model gibiydi:
(link)
Bisikleti bugün hariç 15 yıl önce kullanmıştım. Gördüğüm kadarıyla üstünde durabiliyorum ama kendimden çok emin olduğumu söyleyemem ancak 15 yıl sonra bu kadar acemilik normaldir diye düşünüyorum. Kullandığım yer sahilde bulunan bisiklet için ayrılmış yerdi. Yani zemin gayet uygundu. Trafiğe çıkınca mazgallar falan tabi ayrı mesele.

Yaşım 29, kilom 65, boyum 1.75.
Bütçe olarak 1.500TL düşünüyorum ancak bütçemi az daha zorlayarak çok daha iyi olan bir bisikleti de kaçırmam.
Konu hakkında sitede herkesin tecrübe ve paylaşımlarını okuyorum ancak direkt soru ile daha net cevap alabilmeyi ümit ediyorum.
Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Bende Trek Allant var satmak istiyorum. Çok konforlu bir şehir bisikletidir. Trek Türkiye sayfasından inceleyebilirsin. Fıtık varsa amortisörlü bisiklet kullanmamalısın çok fazla güç harcatır.

ASinanB

Daimi Üye
Tepki
187
Anladığım kadarıyla sadece işe gidiş gelişte kullanacaksınız, şehir bisikleti tavsiyesi istemişsiniz ama Dahon marka katlanır bisikletleride incelemenizi öneririm eğer yolda çok yokuş yoksa tabii.

zeki davut

Üye
Tepki
0
Ben de oncelikle konfor ariyordum. Specialized Crossroads Sport'ta karar verdim. 1.100 TL

Tepki
0
@clubber

Mutlaka ön amortisörlü bir ürün alacağım. Yorulma konusu doğru olabilir ancak darbe emici özelliği ile kasların tutulmasını önleyeceği için düz maşalı bir bisiklet düşünmüyorum.

Tepki
0
@ASinanB

Yanımda taşımam mümkün değil, o yüzden katlanan tip bir bisiklet düşünmüyorum.
Gideceğim yerde bisikleti bağlayabileceğim belediyenin yeri mevcut.

Tepki
0
@zeki davut

Ürün hakkında pek bir bilgim yok, detaylı bilgi nereden edinebilirim?

Tepki
0
Forumda okuduklarımdan yola çıkarak şuan Trek ve Cannondale markasının gözü kapalı alınabilecek ürünler olduğunu anladım.
Trek için DS 8.5, 7500 ve 7700 modellerini inceliyorum. Bütçemi aşacak gibi duruyor ama değer mi değmez mi tabi sizlere sormak en doğrusu...
Amaç maksimum konfor.

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
@sina güran

aradığın konfor ise salcano london modeli (link) veya salcano istanbul modeli (link)

Tepki
0
Konfor bisikleti önerilerini bekliyorum.
Bütçe max 2000TL
İlgilendiğim markalar:

TREK
SCOTT
CANNONDALE