Konfor bakımından eldiven seçimi

Tepki
32
Konfor bakımından ne tür eldiven tavsiye edersiniz?

Marka-Model tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden Teşekkürler. :)

Scudo

Fatih Esen

Aktif Üye
Tepki
62
marka model den daha ziyade deneyip en rahat ettiğini al derim bümküm molduğunca jelli eldivenleri tercih et üstü ince olanlar yazın daha rahat oluyo

• Beğen
Tepkiler: Emre Cengizoğlu

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Jellileri tercih etmeni öneririm. Bende Sedona Gel var, üst kısmıda oldukça ince, yarım parmak. Gayette memnunum.

• Beğen
Tepki
32
@Tamer KAMIŞLI

Teşekkür ederim. Araştırdım ve özellikle turkuaz olanını çok beğendim.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Cengizoğlu

Hayırlı olsun, güle güle kullanın :) Dediğim gibi ben çok memnunum, umarım memnun kalırsınız :)

• Beğen

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Tam bilmediğimden başta bende sedona gel aldım ama daha sonra dikişlerini begenmedim. Imkan bulduğumda scott aspect 10 veya scott essential eldivenlerden almayı düşünüyorum...

Tepki
16
İsim
Sertan Canpolat
Bisiklet
Salcano
Yeni bir konu açmamak adına konuyu hortlatıyorum saygılar :D
Bende eldiven almak istiyorum fakat bütçe biraz kısıtlı 30tl ye kadar önerebileceğiniz eldiven var mı?

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
795
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
carrraro eldiven alabilirsin kullanımı rahat

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@Sertan Canpolat jelli olsunda merida, sedona, carraro, xlc farketmez istediğini alabilirsin. Özceylan bisiklet sitesine bir bakın derim.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jelli eldiven nedir bilmiyorum ancak şunu diyeyim: Bisiklette kıyafet konusunda markaya önem veririm ancak eldivenlerim aliexpress'ten Rockbros ve herkese öneririm.29 liraya almıştım.Yedek olsun diye alacağım tekrardan.

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
795
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Uptown Cyclist avuc icinde jel oluyor darbelere karsı elini icini koruyor

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Merhabalar,

sadece konfor değil, koruma/güvenlik açısından da tercih ettiğim ve kısa bir süre önce elime ulaşan eldivenlerimizi paylaşıyorum. Kask ve eldiven konusunda açıkçası bütçe kısmını çok düşünmeden güvenliği ve rahatı ön planda tutuyorum. Benim için olanın linki budur (link) , kız arkadaşım için olanın ki ise bu (link) .

Sigma Sport konusunda başka bir (link) detaylı paylaşımda bulunacağım, ancak şimdilik söyleyebileceğim şey Specialized dışında diğer markaların ürünlerini Türkiye'ye gönderme konusunda yardımcı oluyorlar, sitede gönderilemeyeceğini görüyorsunuz fakat onlarla iletişime geçince yardımcı olacaklarını söylüyorlar.

Ben bu ürünleri indirimdeyken İngiltere'de yaşayan bir arkadaşım aracılığıyla aldım (ürün bu hafta elime ulaştı, bu süreci de daha sonra paylaşacağım) ve konforundan oldukça memnun kaldım. Avuç içindeki jeller oldukça rahat ve güven hissi veriyor. Bilek kısmındaki cırt cırt kısmı bileğinizi rahatsız etmeden kapanabiliyor. Uygun beden ölçülerinde aldığınızda eldiven elinizi çok iyi kavrıyor. Dikişleri oldukça sağlam görünüyor ve uzun süreli kullanım için uygun olduğu hissini veriyor. Eldivenin üst kısmı ise oldukça havadar ve elinizin terlemesini önleyen bir yapıya sahip.Sadece benim için olanın rengi beklediğimden daha kırmızı geldi ama o da bisikletin kırmızısıyla birebir aynı çıktı :)

Ürünün Türkiye'deki fiyatı yurtdışıyla kıyaslandığında şu an indirimsiz haliyle çok yakın görünmesine rağmen -ki yine iki eldiven olunca ciddi bir fark yaratıyor- kaskları da aynı yerden aldığım için eldivenleri de birlikte almayı tercih ettim açıkçası.

Fotoğraflar aşağıdadır, kazasız belasız sürüşler.

Specialized-Body-Geometry-Gel-Glove-Black-Red.jpg

fotograf 1.JPG

fotograf 2.JPG

SBC670E-17-BLACK-PINK.jpg

fotograf 5.JPG