Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kondüsyon için günde kaç ''km'' yapmalıyım?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Fırat Karamanoğulları tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Karamanoğulları

Fırat Karamanoğulları Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar iyi geceler. Daha 500 km yaptım ve yeniyim.

Günlük 30, 40 km yapıyorum, deniyorum ama vücut alışmadığı için ağrı yapıyordu. Bugün 70 km civarı yol yaptım. Eğimli, düz karışık yollarda. Çanta da vardı ağırlık olarak. Eve geldiğimde direkt uyumuşum. :D

Antreman, kondüsyon için günde kaç kilometreden başlayım ve ne kadar sürede, kaç km artırayım? Bulunduğum semt ve çevre semtler, düz - eğimli yol, yokuş dolu.

2. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Mesela Cadde Bostan bisiklet yolunda Bostancı'dan Kartal'a doğru 20 25 km yol gitmiştim. Sonra baktım fazla gitmişim, vapur kaçacak. :D Ortalama 25 KM hız ile durmadan Cadde Bostan'ın başlangıcına kadar gittim. Orada 5 dakika mola verdim ve hiç durmadan Kadıköy İskele'ye bastım. Çabuk yorulmuyorum ancak vücut alışmadığı için yüksek devirlerde tabii ki yoruluyorum.

Bisiklet Kron XC 750 / Lastikler Maxxis Overdrive 1.75

3. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Antrenman amacli binislerde, zamani temel birim olarak almaya calisin. Eger ayni parkurda pek cok defa antrenman yaparsaniz, zaman-mesafe iliskisini kendiliginden kafanizda sekillendirebilirsiniz. Eger detayli antrenman bilgisi istiyorsaniz, özelden mesaj gönderin!

4. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

Teşekkürler, mesaj attım. :)

5. Emir-

Emir- Üye

Seviye:
    Şu antraman bilgisi özelden değilde genelden yapılsa da biz de faydalansak :)

6. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Genel antrenman bilgisi konusunda bu forumda olsun, baska kaynaklarda olsun pek cok degerli bilgiler var. Burada bahsedilen cok özel durumlar oldugu icin, özünde cok karmasik olan bisiklet antrenmanini ortada tartismak, sonunda toparlanmasi münkün olmayan büyüklük ve uzunluga ulasir ve biri birinden farkli yaklasimlarin karismasina sebep olur. Bir sürü yanlis anlamalara yol acabilir.
    Bir Bisiklet takimindaki 20 bisikletcinin herbirinin farkli antrenman plani izledigi cagimizda, özel durumlari, bisikleti zevk icin yapan insanlarin dahi fakli antrenman plani uygulamasi gerektigini kabul etmek gerekir. Eger burada bu konuyu tarirsmaya acmak isteyen varsa, mutlaka ilglenenler cikacaktir.

7. Tunç Tuncay

Tunç Tuncay Forum Üyesi

Adı:
    Tunç Tuncay
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    birde antreman programları yapılacak km ye göre değil o günkü çalışma şekli ve yoğunluğuna göre şekilleniyor genel olarak. Netten birçok değişik antreman programı bulabilirsiniz. Çabukluk , yokuş,interval, güç idmanları için. uygulanabildiğincede faydalı olacaktır

ihtiyar bunu beğendi.