kondisyon

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında anıl_07 tarafından paylaşıldı.

1. anıl_07

anıl_07 Üye

Seviye:
    meraba uzun zamandır bisiklet süremiyodum ve bisiklet sürmeyi çok seviyorum imkanım olsa eve bile gelmem sürekli yollarda olurum bugun meydan dan başlayıp lara ya ordan 5m migrosa ordan süleyman demirel bulvarına ordanda tekrar meydana sürdüm km sayacım olmağından km hesaplayamadım ve cok yoruldum bisikletim çift amasörlü ağır bisiklet maddi imkanım bu aralar iyi olmadığın bununla idare ediyorum yeni bisiklet alana kadar sizce yorulmam normalmi kondisyonum olmadığından ne yapmalıyım bana yardımcı olabilirmisiniz

2. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    çift amasörlü bisiklet yorulman gayet normal ayrıca daha yeni başladığından yavaş yavaş alışıyorsın benim gibi :D bisikletini değiştirirsen daha rahat edersin , ayrıca kask eldiven ve suyunu yanından eksik etme :in:

3. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    yeni bisiklet alana kadar bununla iyi kondisyon yaparsın... sonra yeni bisikletinle uçarsın :)

iyi pedallamalar :)

4. anıl_07

anıl_07 Üye

Seviye:
    anladım teşekkürn ederim yardımcı oldugunuzz için inş bende bisikletimi değiştiririm uzun yol yapmak istiyorum ama yollarda Kron xc2000-Salcano Insomnia 272 vb bisikletri görünce biraz cekiniyorum senin neyine der gibi ama bakalım hayırlısı

5. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Bisikletin çift amortisörlü olmuş üç amortisörlü olmuş çok da önemli değil.Her şey sende bitiyor.Ha amortisör olmasa elbette daha iyi ama yorulma olayını sadece ona bağlamamak gerekir.Yeterli kondisyon elde ettikten sonra aynı bisikletle 100 150 km yi devirirsin.

6. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ya çok abartmaya gerek yok bence... bisiklete binip keyif almak için milyarları dökmek gerekmiyo...

senin şansızlığın çift amortisötlü bisiklet almak olmuş...
    çünkü bildiğim kadarıyla çift amortisör baya bi güç yiyo. hatta yokuş çıkarken ön amortisörleri kitlemek bile çok fark ettiriyo.. vs vs..
    ama bu, insanların yokuş çıkarken ön amortisörü kitlemeyi unutmadığı anlamına gelmiyo ;)

demeye çalıştığım şu ki, aslında pek çoğumuz altımızdaki bisikletin gerektirdiği (ya da altımızdaki bisiklete yakışır diyim) performans, kilo, cesaret, güç, hız... vs vs... kombinasyonuna sahip değiliz...

demem o ki... sen için rahat rahat binmeye devam et bisikletine, gerçekten bisikletçiysen, bi sürü pahalı bisiklet sahibini zaten kafadan solladın demektir ;)

hadi iyi pedallamalar :)

7. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bu arada ben çift amortisör diyince, arkada da amortisörü olan bi bisiklet diye düşünüyorum...
    yanlış düşünüyo olablirim, terminolojiye uzağım =)

8. anıl_07

anıl_07 Üye

Seviye:
    teşekkür ederim yardımcı oldugunuz için içim çok rahatladı gercekten bisiklet sürmeyi cok seviyorum ama bisikletim kötü oldugundan biraz cekiniyorum inş bende bir gün hafif bir bisiklete binerim ::)

CandanC bunu beğendi.