Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kondisyon saglama

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında SNATCHER tarafından paylaşıldı.

1. SNATCHER

SNATCHER Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba dostlar ben yeni uye oldum forumunuza gercekten guzel ve elit bir forum beğenerek takip ederdim ama bende yillar sonra bir bisiklet ile araniza katildim :) aldigim bisiklet salcano xrs070 suan 1 haftadir kondisyon saglama acisindan 3 gundur hem kendimi hemde bisikletimi teste tabi tutuyorum yalniz felaket derecede bacaklarim yoruluyor ve artik pes etme noktasina geliyorum nefes daralmasi v.s boyum 1.77 kilom 73 sigara kullanmiyorum en son bisiklet deneyimim 20 yil evvel olmustu :) yasim 34 sizce kondisyon icin neler yapmaliyim arkadaslar her aksam evde mini kondisyon bisikletimi kullaniyorum 15 dakika ama onerileriniz benim icin cok degerli .

hogutmen ve hasanwhite26 bunu beğendi.
  2. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @SNATCHER sür sür sür başka yolu yok sanırım bilen varsa paylaşsın :D

hogutmen, Yusuf Ziya Aktaş ve SNATCHER bunu beğendi.
  3. SNATCHER

SNATCHER Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tesekkurler ulas :) aynen oyle yapacagim pes etmeye niyetim yok ama rampalar korkulu ruyam ve 1-2 km de saftim kayiyor bakalim ne olacak

amoush00 ve Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.
  4. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    SNATCHER bunu beğendi.
  5. gmfaruk

gmfaruk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Oncelikle foruma hosgeldiniz
    Benim tavsiyem buyuk viteslerde surme icin kendinizi pek zorlamamaniz yonunde su basliktan devam edelim :)

SNATCHER bunu beğendi.
  6. SNATCHER

SNATCHER Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Ulaş Çavuşoğlu ben avcilardayim kardesim cerrahpasada calisiyorum suan ise birgun bisikletle gitme fikri bana fantazi gibi geliyor :) ilk isim yarin eczaneye gidince kendime igne yaptirmak bir kas gevsetici gibi .. @gmfaruk kardesim valla vitesleri bile dogru duzgun kullanamiyorum acemininde acemisiyim desem yeridir :) tesekkurler onerin icin aklimda ;)

7. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hoşgeldiniz. Daha yeni başlamışsınız özel antrenmanlar için falan çok erken, sürebildiğiniz kadar sürün ama kesinlikle dinlenmeyi de ihmal etmeyin. Kondisyon ve fiziksel gelişme için yaptığınız çalışmalar kadar dinlenmek de çok önemlidir. Eğer vücuda bu fırsatı vermezseniz sadece kendinizi yorduğunuzla kalırsınız :harika::harika:

SNATCHER ve Yusuf Ziya Aktaş bunu beğendi.
  8. Yusuf Ziya Aktaş

Yusuf Ziya Aktaş Bayburtlee:)

Adı:
    Yusuf Ziya AKTAŞ
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @taner07 yeterli açıklamayı yapmış ama ben de küçük bişey ekleyeyim :) İlk 3 ay boyunca mesafeleri önemsemeyin. Süre ve kadans(1dk'daki çevirdiğiniz pedal sayısı) odaklı sürüşler yapın. Mümkün olduğu kadar çok hızlı çevirin pedalı. Tabii bunun için sizin ve benim gibi kondisyonu düşük bisikletçilerin düşük viteslerle başlaması gerekiyor:) gerisi yavaş yavaş gelecektir. 6 ay önce 5km'de tıkanan ben daha geçen hafta soğuk havada 21km yaptım. Yokuşu 3. viteste çıkamayan ben artık ön vitesi ortaya alarak dahi çıkabiliyorum. Vücudunuzu hırpalamadan, mesela bir gün bi kısa tur atıp bir gün dinlenerek ve bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde kondisyonunuz artacaktır. Kolay gelsin..:)

Süleyman Özgün ve SNATCHER bunu beğendi.
  9. SNATCHER

SNATCHER Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaslar yorumlariniz bana guc verdi dikkate alacagimdan emin olabilirsiniz hepinize yurekten tesekkurler saolun varolun.

10. gmfaruk

gmfaruk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    SNATCHER ve huseyinbozan bunu beğendi.
  11. gmfaruk

gmfaruk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bi edit daha: surerken sik sik azar azar su icin
    Simdilik bunlar yeterli

Profesyonellige Giris 101 dersimize hosgeldiniz

SNATCHER bunu beğendi.
  12. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kadans kadans kadans. By üç şeyi iyi uygulayın. Gerisi gelir. Kolay gelsin.

SNATCHER bunu beğendi.
  13. mertsimsek76

mertsimsek76 Aktif Üye

Adı:
    Mert Şimşek
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Aramıza hoş geldiniz diyelim.. ben de sizin gibi uzun zaman önce çocukken bisiklet binmiş ve uzunca ara vermiştim.. 6 ay önce tekrar başladım.

Öncelikle kadans ölçerli ve hatta imkanınınız varsa kalp ritmi ölçen bir km. saati edinmenizi tavsiye ederim. İlk başlarda yapılan hata yüksek viteslerden kaçının.. mümkün olduğu kadar düşük vites ve yüksek kadansla çevirin.. kalp atışlarınızı sabit değerlerde tutmaya başladığınızda nefes nefese kalmayacaksınız ve yavaş yavaş kondüsyonunuz artmaya başlayacaktır.. mümkün olduğu kadar uzun turlar yapmaya çalışın.. yokuş tırmanma için şimdilik zorlanmayın derim.. önce düzde güzel bir kondüsyon yakalayıp sonra yokuşlara bakarsınız.. şu anda ben ortalama 24-25 km.gibi süratle aralıksız 60-70 km. gibi yol yapabiliyorum.. siz de zamanla yapabilirsiniz.. pol pedallar..

çimtay, MuhasebeAnkara ve SNATCHER bunu beğendi.
  14. gurkanercay

gurkanercay Üye

Adı:
    Gürkan Erçay
    Seviye:
    @SNATCHER Salcano XRS070 hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim ?

15. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    asla pes etme:D hocam o bacaklar bir süre sonra alışıyor bayır rampa dinleme birde yüksek kadans olayını öneriyorum size

SNATCHER bunu beğendi.
  16. huseyinbozan

huseyinbozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @SNATCHER hoşgeldin. Arkadaşlar tüm deayları ile vermiş bilgileri. Yüksek kadans üerine durmanız konfisyon için yeterli olacaktır.
    Ayrıca(bisikleti tabi boyunuza uygun şekilde almışsınızdır, yinede sele, pedal ayarı Ve sürüş teknikleri hakkında da zaman içerisinde ufak çapta araştırmalar yaparak kişisel anlamda kendini gelişttirebilirsiniz.)

SNATCHER bunu beğendi.
  17. SNATCHER

SNATCHER Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Herkese tesekkur ederim onerileriniz benim icin cok onemli ve yapacagim arkadaslar cok saolun
    @gurkanercay suan memnunum bir aceminin acemisi icin iyi diyebilirim netten arastirdigim kadariyla vites pek iyi degilmis fiyatina gore modelin normal aslinda ama onu upgrade etmeyi dusunecegim microshiftin r10 veya white i gozume carpanlar arasinda tabi bunun icin 1-2 km de safti kaydirmamam ve kendimi gelistirmem lazim ondan sonra :) bazi bilesenleride yurtdisindan karbon alarak kg indirebilirim..suana kadar memnunum ama guzel makina :)

gurkanercay bunu beğendi.
  18. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba, kondisyonunuz bisiklet sürdükçe gelişecektir.
    Ben de yol bisikletine yeni başladığım zaman çok çabuk yoruluyordum bir sürüşte 23, 24 km/h ortalama hız çıkartmak imkansız gibi geliyordu ama zamanla 27, 28 km/h ortalama hız çıkartmaya başladım, hızı koruma ve yorulmama sürem uzadı. Boyunuz ve kilonuz normal sigara kullanmamanız önemli bir artı yaşınız da iyi kondisyonunuzun gelişmemesi için herhangi bir sebep göremiyorum ben. Pes etmeyin yeter.

evrenozbilen, Yusuf !!WOW!! ve SNATCHER bunu beğendi.
  19. alpyese

alpyese Forum Demirbaşı

Adı:
    Alper
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @SNATCHER

Kondisyon sadece bisiklet üzerinde kazanılmaz evde de diz, bacak, bel güçlendirme hareketleri (pilates, squat vs...)yapmanız bisiklet üzerindeki durumunuzu daha da hızlandıracaktır.
    Ayrıca belli günlerde akciğer ve damarları açmanız için kardio yapmanız gerek, bu da ya koşu yada bisiklet ile yüksek tempolu 15-20 dk sürüşler ile olabilir.

SNATCHER bunu beğendi.
  20. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    4 ay önce 15 kilometre gidiş-geliş yapabiliyordum toplamda, (Hayatımda hiç spor yapmadım adam akıllı. Bisiklet sürmeye sıfır kondüsyonla başladım yani) geçen pazar 120 km düz yol yaptık yüksek tempo :krnz: Ben yapabiliyorsam herkes yapabilir emin olun :harika:
    Edit: boyum 190 cm kilom 70 civarıydı düşünün yani savruluyordum yolda yürürken :D

hogutmen, çimtay ve SNATCHER bunu beğendi.