Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kondisyon Bisikleti

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında SerkanH tarafından paylaşıldı.

1. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Dikey kondisyon bisikleti almak istiyorum. Edindiğim bilgiler Voit gibi markaların bu konuda en iyi oldukları. Birde kayışlı yerine manyetik kondisyon bisikletlerinin daha kullanışlı ve sessiz olduğunu öğrendim. Tecrübesi olan arkadaşlarım bilgilerini paylaşabilirse çok sevinirim.
    Marka / Model ve özellik olarak.. :)

2. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @geziniyo var mı bir araştırma bununla ilgili? :)

geziniyo bunu beğendi.
  3. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @SerkanH Yok Serkanım bununla ilgili :)

4. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Buradan yetkililere sesleniyorum. :D Bilgisi olan birileri konuya gelsin lütfen. Kimse kullanmıyor mu bu aletleri?

Zuzunay ve geziniyo bunu beğendi.
  5. özcan yılmaz

özcan yılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Proform tdf 2 kullanıyorum,manyetik, powermetreli ,eğim motorlu teferruatlı bi alet.İfit live seçeneği ile google mapdan rota çizip sanal sürebiliyorsunuz eğimleri simüle ediyor( bisiklete yakın ama gerçek sürüşten daha zor).Çok sessiz bindiğiz odada biri rahatsız olmuyor.Tek sıkıntı iki pedal açıklığı(ayna kol şaftı) normal bisikletten biraz uzun.

SerkanH bunu beğendi.
  6. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Degerli bilgileriniz için teşekkür ederim ancak bu ürünün fiyatı çok pahalı. 500TL - 600 TL kategorisinde bir ürün için bütçe var.

7. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Turbo trainer almadan önce benzer bir araştırmayı ben de yapmıştım. Lakin kondüsyon bisikletinin ağırlığı ve kapladığı yeri göz önüne alarak yönümü trainer'a çevirdim. Ev antrenmanlarında dışarıda kullandığım bisikleti kullanıyor olmak da daha doğru gelmişti.

Ses konusu apartman dairesinde yaşayanlar için önemli, ancak kullanılacak trainer'ın kalitesi arttıkça ses de problem olmaktan çıkıyor. Bir Tacx Blue Motion kullanıcısı olarak giriş seviye bir trainer'a göre beklentiyi karşılar bir ses seviyesinde olduğunu söyleyebilirim. Decathlon'da 70 TL civarı fiyata satılan Vittoria Zaffiro Pro trainer lastiği kullanmaya başladığımda ise ses sorunu büyük oranda çözülmüş oldu.

Daha iyi bir çözüm için @Edip Dinçer 'in kullandığı Elite Qubo Fluid Trainer, Cycleops Fluid 2 gibi alternatiflere bakmak gerek.

SerkanH bunu beğendi.
  8. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bisikleti evin içine sokmak için Milletvekili, Bakan gibi üst düzey bürokratlardan torpil isteme noktasına gelmeden başardım. Ancak evde bisiklet ile antrenman yapmak için Obama gelse nafile. Mümkün değil. :koptum:

yaboga bunu beğendi.
  9. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bu probleme benim bulduğum çözüm :

Trainer + Bisiklet = Zayıflama aleti

şeklinde formüle edilebilir. Bisikleti yalnız kendiniz değil, eşiniz de kullandığı zaman bir anda kapılar açılıveriyor.

Kadro boyu sıkıntısı illaki oluyor, onu da ucuz bir sele borusu alıp ayar değiştirerek hallediyoruz.

Eğer bisikletiniz karbon bir kadroya sahipse ve sürekli sele ayarlamak hoşunuza gitmiyorsa sıradaki çözüm daha fantastik : eşinizin boyutlarına uygun ucuz bir yol bisikleti edinin. Sadece trainer'da kullanacağınız için 150 kiloluk XRS070 bile iş görecektir.

Bunu kendi bisikletinizi duvar askısına asıp ortadan kaybettikten sonra yapmanız daha sağlıklı netice verebilir.

Kolaylıklar dilerim.

SerkanH bunu beğendi.
  10. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:

Tamam. Evde 5 yıl önce aldığım pro bir koşu bandı var. Bisikletlerimiz evde duvarda asılı. Koşu bandı ile ikisini yan yana koyarsak etkili bir spor yapılır düşüncesindeyim. Trainer için yeni bir bisiklet almak istemiyorum. :D Elimdekini de trainer da harcamak istemiyorum. CC Full süspansiyon Cube var birde elimde. Onunla da bu iş yapılmaz. Yahu nereden soktun şimdi aklıma trainer ı? :D Şimdi senin yüzünden bisiklet bakmak zorunda kalacağım kendime. :)

11. A.Tahsin

A.Tahsin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Dekatlondaki vm100 u kullaniyorum 10dk 30km hiz ile baya ter icinde birakiyor you tube dan da cycle trip yazip ilk geleni izliyorum onlarla geziyomus gibi oluyor tavsiye ederim .. bu arada hic yer kaplamiyor desem yeridir. Trainer i dusundum ama eve sokmak zul geldi bisikleti bi de habire teker degiatir gobegi oturt disari cikarken tekrar sok tak falan bana gelmez dedim dikey kondusyonu aldim 10numara

12. irfanyazicitunc

irfanyazicitunc Onursal Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Yaklaşık iki yıldır dikey kondisyon bisikleti kullanıyorum. Kışın yağışlı havalarda disari çıkamadığım zamanlar benim için ideal bir alet.
    Markası. Voit bs -201
    İçindeki disk kayisli değil mıknatıslı olmasından dolayı kayış koparma derdi yok ben bu makineyi biraz arastirdiktan sonra bunu almakta karar kilmistim. Gayet memnunun .[​IMG]