Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kondisyon arttırma

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Harun Salcı tarafından paylaşıldı.

1. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Yaz için antrenmanlara başladım.Şimdilik günde 10 km tempolu sürüş yapıyorum.Nasıl artırmalıyım?Ne yapmalıyım?

sonEr´´ bunu beğendi.
  2. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=78147

Forumda bu konu hakkında bir çok makale var..Ben 1 tanesini hemencik buluverdim :) Kendimden örnek vermek gerekirse ; öncelikle Hakan Yazman abimizin yüksek kadans tavsiyesine önem ver..Kadansını daima yüksek tutmaya çalış..Turdan önce mutlaka ısınma hareketleri yap benim gibi üşeniyorsan en hafif viteste hiiiççç zorlamadan 30 dk kadar veya ısınana kadar zorlamadan çevir..Kısa ve tempolu zorlayıcı sürüşler yerine çok uzun ama yorucu olmayacak zorlamayacağın turlar yap..Mesafeyi arttır kendini zorlama zamanla kondüsyonun artacaktır emin ol :)

3. Harun Salcı

Seviye:
    Güncel....

4. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tam kondisyonumda değilken (uzun süre bisiklet binmemiştim), yaklaşık sabah 11 den akşam 12 ye kadar pedalladım, ilginç ancak gece kondisyonum mükemmeldi çok ataktım, gündüzde cratine takviyesi yapmıştım biraz, tabiikide bu olay doğru değil, yavaş yavaş gün geçtikçe bünyeni zor şartlara alıştırman daha mantıklı olucaktır.

Harun Salcı bunu beğendi.
  5. Harun Salcı

Seviye:
    1. antrenmanım 32 dk'da 10.74 km gittim.
    2. antrenmanım 30:59 dk'da 11.28 km gittim.

6. MehmetCan TUĞAN

MehmetCan TUĞAN Aktif Üye

Seviye:
    Bilgiler için tşk. herkese

7. serkan hilal

serkan hilal Forum Bağımlısı

Seviye:
    Öncelikle kadansım çok düşüktü, performansım çok zayıftı, uzun tur sonunda tabiri caizse cırkım çıkıyordu, taaaa ki her defasında hiç üşenmeden ve bugünkü çok iyi performansıma kavuşmama yardımcı olan, AHMET AKYÜREK ve FIRAT DİZMAN hocamdan aldığım performansa yönelik antreman taktikleri.

paylaşmaktanda hiç üşenmiyorum,
    Eski halimde 100km sürdüğümde dizlerim bitmiş yorgun argın ve artık bisiketi görünce midesi bulanan bir adamdım, ertesi gün yine binmek için can atardım :D

sonra aldığım antreman taktikleri sayesinde 65-70 olan kadansım, şu anda 90-100 arası seyir halinde ve gerçektende artık tur sonlarında bisikletime baktığımda midem bulanmıyor aksine, aslanım benim sen olmasan ben ne yapardım diyip hemen onun için rezerve edilmiş evimdeki odasına çekip bir polar ile örtüyorum :D (o üşürse bende üşürüm) sıcaklık iyiyse sadece gidonu sevip onu karanlıkla başbaşa bırakıyorum :)

Konu dağıldı neyse, toparlayım.
    Sonuç olarak, hergün en az 30 dakka bisiklet üzerinde geçirerek 90-100 kadansla antreman yaparak 1 ay içinde çok güzel bir performansa kavuşabilirsiniz. Ben her gün 1 saat trainer üzerinde çalışarak 1 ay sonunda gözle görülür bir şekilde performans artışı yaşadım...

Eğer konu için daha güzel bir antreman metodu istersen, FIRAT DİZMAN'ı msj dan rahatsız edebilirsin :in: emin ol sporcu dostu birisi ve öğrenme isteği olan herkeze bir tavsiyesi vardır...

Harun Salcı bunu beğendi.
  8. S.Cihan Seven

S.Cihan Seven Aktif Üye

Seviye:
    bilgiler faydalı oldu.