Kondisyon antrenmani.

Melih Mete

Üye
Tepki
0
Merhabalar
Lise son sinif ogrencisiyim. Bu yaz sinavdan sonra 165 km'lik bir mesafeyi bisikletle gitmek istiyorum. (Samsun-Ordu).
Normalde basketbol oynuyorum yillardir. Bos zamanlarimda 1 saat bisiklet surerim. 20 km oluyor genellikle. Demek istedigim spor yapiyorum genel olarak. Tek bir problem var kilom fazla. Boyum 1,82 kilom ise 95. Kilo verdikten sonra ne yaparak 165 km'yi gidecek bir kondisyon kazanmam lazim?

Scudo

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Eğer haftada 3-4 kez sürme fırsatınız oluyorsa 165 km'yi rahatlıkla gidebilirsiniz bence.

Not: Ben de henüz uzun yol gitme imkanı bulmuş değilim. Sakın ha lafıma güvenip de yola çıkmayın :D

Sinan Çakır

Forum Demirbaşı
Tepki
350
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cannondale
her gün 20 km yol yapsanız bile o kondisyonla tek seferde 165 km gidemezsin
yapacağın şey 20 km nin üstüne koyarak antrenman yapmak
mesela her zaman gideceğin mesafeyi 10 km arttır, mola anlayışın kısa olsun, az mola ile ne kadar gidebildiğini ölç
en az 2 tane +100 km yapmadan bu tura da başlama tıkanırsın bu yol nasıl bitecek diye başın döner
ayrıca gideceğin yolun eğim profiline de bak kaç eğimler ile ugraşacağını bil

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
haftasonu uzun tur yapanlar varsa onlara katıl yanlız ilk başlarken çok yokuşlu ve 50 km üstü turlara gitme hafiften başla

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Ağırlık anrenmanları yap, mesela "her gün" şurada ki bacak antrenmanlarını yapabilirsin: (link)

Ağrlığı ilk başta fazla kaçırma, yoksa ertesi gün ayağa zor kalkarsın. ilk önce hafif ama kolay da olmayacak şekilde başla, yaklaşık 3 günde bacakların alışır. birde şu linkte ki: (link) 5. hareketi de yap. Kolay gelsin :) Altın kuralı unutma: Her Gün

Cihan Şar

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Scott
Sinan bey'e katılıyorum kendinize bir hedef koyun (40km -50km -70km ...) ve üstüne sürekli eklemeye çalışın. hedefinize ulaşamasanız bile pes etmeyin tekrar tekrar deneyin. en önemlisi de illa 70 km gideceğim diye inatlaşıp kendinizi sakatlamayın bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa öbür gün...