Konak turu (uzun çekim)

Tepki
48
İsim
Halis
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar merhaba.
Bisikletimle klasik turlarımdan bir tanesi olan konak turunu sizlerle paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider.
İyi seyirler

Arkadaşlar videoyu birde kısa olarak düzenledim.
Sizce hangisi daha iyi ?

.

Scudo

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Üstat eline sağlık, güzel bir açı yakalamışsın.

Ben bu işin amatörüyüm, bence bana söz düşmez. Hatta amatörlüğün de ötesinde, tam anlamıyla acemisiyim ama yine de görüşlerimi söyleyeyim.

Bence bisiklet vloglarında, tek plan çekim yapmak yanlış. Aralara farklı planlarda çekilmiş kısa/uzun görüntüler eklenmeli. Bu tek plan dümdüz çekme hatasını ilk videomda ben de yaptım, ortaya çıkan sonucu hiç beğenmedim. Hem çekim bittikten sonra kurgusunu yapmak zor oldu, hem de her şey bittikten sonra videoyu izlediğimde hep aynı plandan görüntü izlemek sıkıcı gelmişti. Yani demek istediğim, videoda, arada sırada çevre görüntüleri, farklı açıdan yol görüntüleri, belki detay görüntüler vs. kullanılmalı ki izlenebilirlik ve sürükleyicilik artsın.

Bi diğer konu sohbet-muhabbet meselesi. Ben konuşmalı vlogları daha çok seviyorum ve izlenebilir buluyorum.

Bir de bence vlog'lar eğer çok zaruri bi durum yoksa 15 dakikayı aşmamalı. Ortalama max. 10-12 dakika iyidir. O yüzden ikinci versiyonu daha rahat izleyebildim.

Tabii bütün bunlar kişiden kişiye değişir. Görmüşken yazayım dedim.

Kanala abone oldum. Takipteyim :)

Tepki
48
İsim
Halis
Bisiklet
Scott
@Birhan K. Öneri ve tavsiye konusunda çok teşekkürler Birhan kardeş.

Bende çok acemiyim. Dediklerine katılıyorum, konuşma konusununda biraz eksiğim var. Yazdıkların benim icin çok degerli.

Tavsiyelerine elimden geldiğince uymaya calısacağım.

Süre konusunda bazı kisiler uzun video seviyor, tabi orada muhabbet cok etkili.

Abone olduğun için de cok teşekkürler
:)

@410

Hocam aydınlatmalarım şöyle;
Arkada 4 adet slikon kuru kafa var,
Zamanında ebay den almıştım

Aliexpres den aldim arka 5'li led lamba var
1 dolar gibi bisey 2 adet aaa pil ile caliyor.

Ön aydinlatma da geçen bim gelmisti :)
5050 led lamba.
Sadece düz yaniyor.

(Aliexpresden ucuz ve yeni aydinlatmlar aldim henuz elime ulasmadi)

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.