Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kömür Limanı

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında yusuf ergül tarafından paylaşıldı.

1. yusuf ergül

yusuf ergül Yeni Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Herkese Merhaba :)

Arkadaşlar ben bisikletimle 20 mayıs tarihinden sonra İstanbuldan tekirdağ kumköy ve Şarköy üzerinden Kömür Limanına gitmek istiyorum .Yalnız bu konuda bazı çekincelerim var .Tecrübeli olan arkadaşlarım yardımcı olursa çok sevinirim.Birinci ve bence en önemli sorun kömür limanında dalış sezonu başlamışmıdır ? Ben bisikletle turlara tek başıma çıkıyorum.Bisikletim tura uygun değil grupla veya yanımda bisikleti olan başka birisiyle çıktığımda çok geri de kalabiliyorum.Daha önceden de paylaştığım gibi bisikletle İstanbuldan Şarköy'e gitmiştim.Kömür Limanını görmeyi ordan bolayır ve eceabata geçmeyi çok istiyorum.Kamp yapmak istiyorum yalnız olacağımdan sorunla karşılaşmak istemiyorum .Jandarma bölgesi olduğu için jandarma devriye atıyor mu ? Koca limanda tek başıma kalmak beni biraz ürkütüyor özellikle gece olduğu zamanı düşünemiyorum :) . Liman köye 7 km uzaklıktaymış ondan önce alışveriş yapılabilecek limana yakın yerler var mı ? Bir de kömür limanında ücret toplandığını yazan arkadaşlar olmuş normal şartlarda deniz kenarlarında dalganın patladığı yerden 80 metre ilerisi "kamu emlaki" dir .Yani satılamaz kiralanamaz bildiğim kadarıyla orman işletmelerinin burada kampı yok .Böyle bir durum yaşayan var mı ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum :)

2. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Daha önce gitmedim ama bir süre çanakkalede yaşadığım için biraz bilgim var. Kömür limanında 20 mayıs tarihinden sonra muhtemelen kamp attığınızda yanlız olmazsınız etrafınızda balıkçılar veya dalış için gelenler de olur o tarihlerde. Ücret toplama gibi bir durum kesinlikle duymadım ve sanmıyorum öyle bir şey olacağını.Alışveriş yapabilecek bir yer var mı onları bilmiyorum malesef ama muhtemelen yoktur çünkü limanla köy arasındaki yolun büyük bi kısmı toprak yol bildiğim kadarıyla. Köpeklere dikkat etmelisiniz bir de sanırım o bölgeden limana giderken :D Keyifli turlar diliyorum şimdiden :)

3. yusuf ergül

yusuf ergül Yeni Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Çok teşekkürler . Köpeklerle ilgili pek sıkıntım yok alışkınım diyebilirim :) Anlaşılan alışverişi köyden sağlam yapmak lazım :) Gidip gelme olayı olmaması için :)

4. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye: