Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Komple vites - fren sistemi seçimi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında matt009 tarafından paylaşıldı.

1. matt009

matt009 Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba. Elimde eski bir bisiklet var ve yeni bir kadro alacak param yok. Kadroyu zımparalayıp boyayıp, vites ve fren sistemini değiştireceğim. Belki ileride bu parçaları yeni bir kadroya aktarırım. Düşündüğüm parçaları aşağıya yazıyorum. Uyumsuz olan parçaları ve eklememi ya da çıkarmamı tavsiye edeceğiniz parçaları belirtirseniz sevinirim. Kullandığınız ve memnun kaldığınız ya da kalmadıklarınız varsa da söyleyebilirsiniz.

Arka Aktarıcı _______Shimano Alivio MC20 ya da Acera 360
    Ön aktarıcı _______Shimano Alivio M411 ya da Acera 360
    Vites-Fren seti _______Shimano Alivio MC20 ya da Acera EF35
    Aynakol _______Shimano Alivio MC20 - M411 ya da Acera 341
    Arka Kaset _______Shimano Alivio HG50 ya da Acera HG40
    Orta mil _______Shimano Alivio ya da Acera
    Zincir _______Aynakol ve rubleye uyumlu olacak. (HG mi olacak IG mi aynakol ve rubleye göre değişiyormuş sanırım.)
    Fren takımı _______shimano Alivio M431 ya da Acera M420

Arka ve ön iç-dış lastik CST ya da Maxxis olabilir. Sanırım jantlarım 26''. Kesin olarak nasıl öğrenebileceğimi söylerseniz sevinirim. Ayrıca ucuz yollu jant da alabilirim. Yine tavsiyelerinize göre hareket edeceğim.

ve forumdan okuduklarıma dayanarak fren setine pabuçlar dahil olmazsa Baradine pabuçlar.

Parçaları Alivio ve Acera olarak belirledim. Ancak aralarında kalite olarak çok fark yoksa fiyat açısından Acera serisi tercih sebebimdir.

Vites-fren setini birleşik olarak mı yoksa ayrı olarak mı öneriyorsunuz? Arızalanma ya da parça değişimindeki kolaylık ve ucuzluk açısından.

Seçtiğim parçalardan da anlayabileceğiniz üzere profesyonel olarak değil amatör olarak kullanacağım. İlk etapta çok uzun mesafelere gidebileceğimi sanmıyorum zaten.

Bulunduğum yerde bu parçaların isimlerini duyan bile olmadığı için internet üzerinden alacağım. Sitemizin sponsoru firmalardan da tekliflerini özel mesaj yoluyla bekliyorum.

Bu parçalarla aynı fiyat aralığında başka önerileriniz varsa da dinlemeye hazırım.

2. peregrinus

peregrinus Üye

Seviye:
    Ben seçtiğin parçaları beğendim, gerçi uzman görüşü değil tabi ki sadece bu komponentlerle zaman geçirmişliğim var ve fiyatlarının her kuruşunu hakettiklerini düşünüyorum sadece bütçeni biraz genişletip arka aktarıcıyı üst modellere çıkarmak bence güzel olur... Kolay gelsin...