Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Komple değişm mi? Parça değişimi mi?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Birtan Kolburan tarafından paylaşıldı.

1. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba...Btwin marka şehir bisikletim var kadrosun fena sayılmaz ayarlanabilir gidon siyah renk aliminyum kadro Nisan ayında almıştım.Sizce komple bisiklet değişikliği mi yapsam yoksa kadro sabit kalsa üzerinde ki parçaları mı değiştirsem aktarıcı sele zincir ruble gibi?

2. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Benim önerim sele, elcik, bagaj, ayna, lastik gibi ilerde bisikleti değiştirince de kullanılabilecek malzemelere para vermektir.
    Çekiş grubuna yapılacak en ufak müdahale bütün sisteme müdahale demek oluyor yerine göre astarı yüzünü geçebilir hale geliyor. Olayın en önemli boyutu bisikletin kullanım amacına göre değişiklik yapmak. Günlük kullanıyorum dersen giriş seviyesi malzemeler bile en kötü günü çıkartır, uzun tur yapıcam veya dağlardan kayalardan atlamak istiyorum dersen o zaman bütün malzemelerin belli bir seviye üzerinde olmasını öneririm.

3. Birtan Kolburan

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hocam ben günlük kullanıyorum haftada 3 gün civarı ortalama 50 60 km gün başına

4. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    O zaman söyle diyelim. Günlük kullanımda nelere ihtiyacım var?
    1- Kaliteli lastikler(sadece günlük değil her zaman geçerli olan bir şey aslında patlamaya dayanıklı, sağlam yapılı lastikler her koşulda lazım)
    2- Taşıma becerisi, kullanımı kolay olan suya dayanıklı (15-20 litre hacimli) bir çanta emin ol altus vites sistemini deore ye çevirmenden daha yararlı :D
    3- Konfor? Kaliteli ve uyumlu bir sele her zaman güzeldir :D

Diyeceğim şudur, ihtiyacın olan malzemeye yatırım yapman elde edeceğin fayda için daha önemli. Bisikletle ufak tefek tur yaparken, alışverişe giderken veya ulaşım için kısa mesafede kullanırken çekiş sistemin 3x8 (altus-acera) olması veya 3x10 (deore-slx) olmasının sana yararı ne kadar olur onu düşün :D ayrıca bagaj, lastik veya seleyi sonradan alacağın bisikletine de takabilirsin.

5. Birtan Kolburan

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Doğru söylüosun Utku teşekkürler fikir verdiğin için düşüncelerim değişti şimdi.O zaman ben ilk bir sele altı çanta alayım daha sonra lastikleri değiştireyim sonrada seleyi :) ruble ve vites sistemi ancak bozulursa değiştiririm