Komik bisiklet muhabbetleri

paramedik34

Forum Bağımlısı
Tepki
819
Efendim bilirsiniz, ciddiye alınma konusunda bisiletçinin epey bir sıkıntısı vardır.
E ciddiye almayız bizde o zaman.
Komik anılarınızı paylaşır mısnız?

İşte bendekiler..

Tur dönüşü su pet şişemi boşalttım ve benzinciye yarım litre bisikletimi temizlemek içi mozat almak için pompaya yanaştım.
-Şu pet şişeye mazot alabilir miyim bisikletimi temizlemek için?
Elbette abi, hemen. Plaka neydi?
-34 GRZ 34.
(Adam plakayı pompaya tuşlarken)
Abi bisikletlere böyle plaka numarası veriyorlar mı artık.
-Yok canım, o GeRi Zekalının GRZ’si.

Turdan sonra evin uzun yokuşunu çıkıyorum mahallede. Tekstil atölyelerinin önünde mola veren işçiler dışarıda havalanırken çocuklar top oynuyor. Kalabalık yani. Çocuklardan biri;
Abi önünü kaldırabiliyor musun?
-Elbette.
Ne kadar kaldırıyorsun abi? (Millet bu soruya kırılıyor orada ama çocuklar saf işte ama ben değil)
-Yeteri kadar canım yeteri kadar.

Bir gün İstanbul Büyükada da görev yapan bir ambulans şoförü ile tanışma ve sohbet imkanım oldu.
-Abi sizin orası yazın hafta sonu hiç çekilmiyordur değil mi? Düşmeler, yaralanmalar, kesiler falan.
Olmaz mı koçum, vızır vızır dolaşan bisikletler çok iş açıyor başımıza.
-Evet, abi doğrudur, çoğuda kask takmıyordur zaten.
Lambur lumbur geziyorlar. Mutlaka düşen oluyo.
-Bende geliyorum abi adaya bisikletimle tura.
İyi . . . yiyosun.

Scudo
Tepki
22
@Süleyman Uzunköprü

öyle bir cevap vermiş olsa pompacıya , o pompacı görevlinin ona yaptıklarından sonra bir daha petrolun önünden geçmeye dahi cesareti olmaz..

İlker Özdemir

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Salcano
evet gerçekten komik 2 gün önce manavın önünde bir bana seslendi genç diye vs vs nereden ne kadar aldın vs sorulardan sonra pek profesyonel değilsin salcano kötüm marka vs dede tamam kabul ...benim tam profesyonel var dedi 3 e aldım hangi marka dedim bianchi :Q yol dağ dağ dedi pfff parça değiştinizmi dedim yok zaten en üst parçalar var üstünde dedihangi senenin modeline ise 2010 olduğunu söyledi birde yerli üretim... 0 mı aldınıza 0 deyince o zaman film koptu pek bişi belli etmedim o ara ama bisiklete bindikçe gülüyorum parça değişimi yapılmamış 0 2010 model 3000 tl ye bianchi modeli vamı birde dağ olacak:):):):):):):):):) Bilmeden iyi sallamış adam hep beni güldürmeyi başarıyor :) 3000 tl:)