Kolumu kırdım. Okuyun, benim hatamı siz yapmayın.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Geçmiş olsun Levent gerçekten görünmez kaza ve şanssızlık :(

Scudo

gugus

Daimi Üye
Tepki
146
Genc bisikletci, eger bedeni uyarsa benim kullanmadigim bir kaskim var. Onu gondermek isterim. Uzun bir suredir oyle depoda bekliyor. Ozelden adresini gonder kargo ile gondereyim. Bu is sakaya gelmez:( , oyle bos bos duracagina bari bi ise yarasin;)

@tuninger_haa

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun...
Allah şifa versin.

Kask takmayı unutmayın

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Kask alışkanlığınız olası bi faciadan korumuşsizi.Büyük geçmiş olsun..

Acil şifalar...:eek:

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
geçmiş olsun levent en kısa zamanda yollara geri dönmen dileğiyle

kerembasaran

Aktif Üye
Tepki
190
bu gidonla eşya taşıma işinden uzak durmak gerekli. ben de bir keresinde kalabalık bir araba yolunda gidiyordum ve gidonuma takılı poşette a4 kağıt boyutlarında bir karton kutu vardı. oldukça hafif bir kutuydu içinde bilgisayar parçası vardı. poşet rüzgarda uçuşunca içindeki kutu yukarıya doğru gelen dizimle sol elcik arasına sıkışmış ve bisikleti birden sağa çevirmişti. yanımda o an araba yoktu ve yırtmıştım ama o günden beri çok dikkat ediyorum.

geçmiş olsun. umarım bisikletinden soğumazsın ve bir dahaki sefere daha şanslı olursun.

• Beğen
Tepkiler: Gürsel A.

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
çok geçmiş olsun :(üzüldüm abicim.bende bu pazar 1-1,5 yıldan beri ilk defa düştüm hemde hiç olmadık bi şekilde,takla atarak:(darbe b.ada yarışından evvel dokusu yırtılan sağ diz kapağına geldi.nasıl bi acı hisettiğimi anlatamam :(

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
çok geçmiş olsun öncelikle...

Daha geçen ay bende aynı şekilde tamda sol kolumun üstüne düştüm hala yara izleri duruyor..

BEnde fotoğraf makinemi gidona asmıştım kılıfıyla düz yolda 30 km civarı bir hızla gidiyordum ve o ara bir arkama bakmıştım ve birden bir ses duydum tam kafamı çevirdim sesin lastikten geldiğini anladım kafamı eğdim bir baktım makime lastikle maşa arasında sürtünüyo o an istem dışı yavaşlamak için frenıyo gibiyim basmamışta olabilirim ama hayatımda hiç birden 30-0 olmamıştı hızım bir anda daha nolduğunu anlayamadan kendimi yaklaşık 1.5-2 metre havada süzülürken buldum ve o hızla sol kolumun üstüne düştüm..allahtan kafamı yere vurmamışım ama sol omzum da ve sirseğimin üstünde derin yaralar oluştu ve omzumda doku ezilmesi onun dışında da kaburgalarımda sıkışma olmuştu... birde bunların üstüne bisikletim arka attırıcının üstüne düşüp yolun ortasında kulağı kırınca mahsur kalmıştım orda :S:( allahtan arkadaşım gelip beni bisikletçiye kadar geçti de hallettik işi..

Ama çok şükür kırılmamıştı bir yerim ama sol kolumda çok derin yara izi hala duruyor...

Kaskım vardı nasıl olduysa kafamı yerede vurmamışım ama yinede nolursa olsun iyikide varmış kafamda kaskım....

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@elman_temel

adamım neden bahsetmedin hiç:( geçmiş olsun.. ciddi bir şeyin yoktur inşallah..:eek:

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
Geçmiş olsun kardeş, Allah acil şifalar versin. Kolundaki kırığın çabuk iyileşmesi için bol bol süt iç ayrıca eczanelerde satılan kalsiyum tabletlerinden de kullan.

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@Semih Temiz

bu konuda pratıge dayalı bır bılgım yok ama teorık dusundugumuzde dısarıdan kalsıyum almanın cok bır faydası olmaz gıbıme gelıyor cunku alınan kalsıyum tekrar dısarı atılacaktır (bu yorumu bıyolojı derslerıne gore yapıyorum:))
ancak soyle bırsey yapılabılır kalsıyum+kalsıtonın(kalsıyumun kandan kemıge gecmesını saglayan HORMON) sımdı de işin içine hormon gırdıgı ıcın iç dengeyle ilgili sorun cıkabılır

kısacası benım onerım GEREKLI OLAN kalsıyumunuzu (sut vs ile) alarak dogal ıyılesme suresını beklemenız veya bır doktora basvurmanız:) ;)

• Beğen
Tepkiler: Gürsel A.

aurora79

Daimi Üye
Tepki
518
Geçmiş olsun, Paylaşım için teşekkürler... En kısa zamanda sağlığınıza eskisi gibi kavuşmanız dileği ile..

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
bisikletle ilgili bir konu değil aslında tam olarak ama gerekli koruma ekipmanlarının kullanılması gerektiğini anlatan bir hikaye olarak aktarmak istedim. bir arkadaşım, bikaç sene önce profesyonel olarak patenle uğraşıyodu, bir gösteriden önce, tvden gelen birileri röportaj yapıyolar. nasıl başladınız başlayanlara ne önerirsiniz vs diye. çocuk diyo şöyle başladım şu kadardır yapıyorum yeni başlayanlara şunları öneririm en önemlisi de kesinlikle korumalarını taksınlar diyo. röportajı yapanda soruyo ama sizin üstünüzde yok hiçbişey diye. o da diyo e artık biz profesyoneliz gerek kalmıyo diye. 3 dakika kadar sonra halfpipeın kenarından uçuyo havada dengesini kaybedip kolunun üzerine DİK OLARAK düşüyo. röntgeni 200 parçalı 3 boyutlu puzzle kıvamındaydı...
neyse efendim her zaman gerekli koruma önlemlerini almak lazım, kafa, göz dalak vs önemli şeylerdir
sizede geçmiş olsun bu arada alçının içindeki kolunuzu kaşımamanızı tavsiye ediyorum bu arada ne kadar kaşınırsa kaşınsın. çok fena yara oluyo yoksa ve çooook daha kötü kaşınmaya başlıyor.

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Çok geçmiş olsun..Bu tür kazalar herkese ders olsun, gidona bir şey asmayın. Çok zorunlu olunca da Athletic'in yaptığı gibi poşeti bileğinize iyice dolayın, takılacak bir yere ulaşmasın.

Bir de arkadaşlar, genelde yapılan bir hatayı burada yazayım.(Çünkü hep rastlıyorum) Belinize hiç bir giysinizi asmayın, bağlamayın. İlle de gevşeyip/uçuşup bir yerlere(tekere/frene) girer.Ön teker kiltlenmesi gibi tehlike yaratmaz belki ama yine de bu yüzden vitesini/kulağını kıranlar biliyorum.
Kazasız, bol pedallı günler..

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Geçmiş olsun Levent abi.En kısa zamanda eski sağlığına kavuşmanı dilerim.