Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kolonlu jantlar düzeltilir mi?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında ümit BOZ tarafından paylaşıldı.

1. ümit BOZ

ümit BOZ Yeni Üye

Seviye:
  2. ahmet enes kasapoglu

ahmet enes kasapoglu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Aslında güzel bi konuya değinmişsin. Bir fikrim yok ama bunu çoktandır merak etmişimdir o jantlar yamulduğunda nasıl düzeliyor yoksa kaldırıp atılıyormu. Yada şöyle diyelim o jantlar yamuluyormu ?? :)

3. Ozan Akçay

Ozan Akçay Forum Demirbaşı

Seviye:
    Linkteki jant setinin tamamen siyah olanını (jantın çevresindeki gümüş şerit yok) bir haftadır kullanıyorum.Yurtdışı forumlarda jantların çok sağlam olduğu ve yamulmadığı söyleniyor.Hatta 3 kolunu kesip 3 kolla kullanan biri var, jantlar o şekilde bile çok sağlam diyor.Gene yurtdışı forumlarda gerekirse jantların düzeltilebileceği yazıyor, ama ne şekilde düzeltileceğini bulamadım.

Benim arka jant neredeyse ip gibi geldi, ama ön jant hafif ayar yerse olacak gibi.Ön jant, ayarı düzgün bir şekilde yapılmış klasik bir jantın 1-2 ay sonraki durumu gibi.O da çok kötü değil yani.Maksat onu da ip gibi yapmak.

4. Serhat Aktas

Serhat Aktas Aktif Üye

Elazığ(okul)/Karabük(ev)/Eskişehir(memleket) :))
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bi aralar bende araştırdım. düzeltme diye bi şey yok. Kırılabiliyor diye duymuştum. Beni asıl vazgeçiren ağırlığı olmuştu:) (bilgimde yanlışlık varsa kusura bakmayın =))

5. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    düzeltmeye gerek duyulcaksa o jantların alınmaması gerekir bence ağırlığından dolayı ama bilmiyorum aynı olaymı bizim arabanın jantı yamuldu onu lastikcide bir makina ile düzeltmişlerdi(rot balans ayarlarından bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın) belki o şekilde cözebilirsiniz

6. Ozan Akçay

Ozan Akçay Forum Demirbaşı

Seviye:
    Jantlar düzeltilebiliyor.Teny Rim bana jantların akord ayarının nasıl yapıldığını resimli olarak anlatan bir döküman gönderdi.İsteyene mail ile yollayabilirim.

Bu aleti Türkiye'de bulabilir miyiz acaba?