Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kolay ve ucuz parakord bileklik ve paracord kemer yapımı

Konu, 'Kendin Yap' kısmında Övgü Kavas tarafından paylaşıldı.

1. Övgü Kavas

Övgü Kavas Yeni Üye

Adı:
    Övgü Kavas
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba bu konuda kendimize parakord (Paraşüt ipi) bileklik ve kemer yapmayı inceleyeceğiz. İlk linkte bu işin maliyet karşılaştırması ve parakord bileklik konusunu işliyorum. İşin maliyet kısmı ile ilgilenmeyen arkadaşlarımız videonun direkt 2. dakikasından başlayarak bilekliğin nasıl yapılacağına geçebilirler.

İkinci linkimizde ise parakord kemer yapımına değiniyoruz. Kemerde farklı 3 çeşit düğüm metodu gösterdik. Umarım ilginizi çekecektir. Proje detaylarına çok fazla değinmiyorum, çünkü videolarda her şey anlaşılır şekilde gözüküyor. Ayrıca ikinci videomuzda bileklik yada kemer için nasıl klips yapcağımızı göreceksiniz. Biz pirinç kullanmayı tercih ettik

İhtiyacımız olan malzemeler ise şöyle:
    paracord (ih-4 tipi kullanıyoruz, amerkian tipten daha sağlam ve modern) yaklaşık 20 Metre maliyeti 20 TL
    Klipsler maliyeti 3-7 TL (Fiyat kullanacağınız klipse göre değişkenlik gösteriyor)
    Çakmak
    Makas

Link 1 parakord bileklik

Link 2 parakord kemer

Mehmet H. ve Deniz A bunu beğendi.
  2. serdarsezgin

serdarsezgin Üye

Adı:
    Serdar Sezgin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba, Bu ipi temin edebileceğimiz bir link te paylaşır mısınız? Piyasada paracord olduğu iddia edilen metresi 1 TL ile 30 TL arasında ipler var da bu yüzden soruyorum.