Kol ya da bisiklet saati

Tepki
10
Gittiğim yolları kaydetmek, kaç km yol yaptığımı görebilmek için telefonumdan strava'yı kullanıyorum. Kullanan bilir, biraz fazla şarj yiyor. Bisiklet yoluna çıkıp bir de mp3 çaldığımda iphone şarjı hızlı bir şekilde bitiyor.

çevremdeki koşucu insanlar garmin kullanıyorlar. markaya güven sonsuz ama bu garmin saatlerin içeriğinde strava gibi koşu/bisiklet gibi seçenek var mı? illa garmin de olmak zorunda değil ama garmin olmayacaksa strava desteği olan bir kol saati ya da bisiklet saati/bilgisayarına ihtiyacım var.

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Garmin'in (ya da başka markanın) GPS'li kol saatini bisiklet sürerken kullanıp strava'ya yükledikten sonra aktivitenin türünü "run"dan "ride"a çevirmek mümkün. GPS'e ilave fonksiyon istemiyorsanız Forerunner 10 gibi giriş seviyesi modelleri bu şekilde kullanabilirsiniz (elbette 620'yi de aynı şekilde kullanabilirsiniz ama hiç kullanmayacağınız koşu fonksiyonları için 4 katı para vermiş olursunuz).

Altimetre, kadans sensörü gibi ilave fonksiyonları olduğu ve ekranını bisiklet sürerken görmek mümkün olduğu için "edge" serisi bisiklet bilgisayarları daha kullanışlı. bütçenizi çok zorlamıyorsa bunlardan almanızı tavsiye ederim.

Hem kola takılsın, hem bisiklet için olanların özelliklerine sahip olsun istiyorsanız triathon için olan modeller de var.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
Garmin Triatlon serisi saatler var. onalr tam size göre
Garmin 910XT,
Garmin Fenix,
Garmin Fenix 2,
bunlarla hem bisiklete binişinizi hem yüzüşünüzü hemde koşunuzu kaydedebilirsiniz

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bu nasıl? GPS yok ama....

(link)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Emre Yönlüer

GPS olmadıktan sonra aşağıdakinden ne farkı kalacak Strava'ya bağlanma açısından?

http://www.watchcentre.com/lg_images/01121006[0].jpg

• Beğen
Tepkiler: OnurYılmaz
Tepki
10
@Murat B.

Abi rolex olsun, bırak stravaya bağlanmasın :)

Arkadaşlar telefona external battery almaya karar verdim. Daha hesaplı olacak bu şekilde..

Herkese teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Suunto Ambit2 saat kullanıyorum. Süper bir saat, her türlü sporu kaydedebiliyor ve yeni spor tanımlanabiliyor. Bütçeni bilmiyorum ama kesinlikle öneririm. Antremanları doğrudan Strava'ya yüklüyor. Saati şiddetle tavsiye ederim çok kullanışlı ama tabi bütçe meselesi.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Ben garmin edge500 saatimi bisiklet için kullanıyordum. Daha sonra elimde bulunan bir saat kayışına, garminle gelen 2. aparatı takarak, saat olarak kullanmaya başladım.
Bu şekilde koşularımı da kaydetmeye başladım.

Sitelere upload etme konusunda hiç bir sıkıntı yok. Seçim yapabiliyorsunuz spor olarak.
Sarj olarak zaten bu iş için yapılmış.