Kol saati koleksiyonum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu koleksiyona bir de IWC yakışır. Şimdiye kadar hiçbir korsan ürüne para verip satın almama rağmen sanırsam ilk defa bu marka için korsana yöneleceğim. Zamanı geldiğinde orjinalini de alırım, sorun kalmaz :)

(link)

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Özgür KK

Özgur, saat cok güzel ama fiyatida cok güzel. Benim icin cok kücük ve hafif. Insallah sahtesinden önce orjinalini almak nasip olur sana özgür ksrdes.

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Invicta Reserve Excursion Touring Edition
Modell: 1881 Kasa: 50mm 332gram 200metre Rengi: Celik/Siyah

Çok hoşuma gitti bu. :)

Tepki
35
İsim
fatih
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Marin
Bisiklet türü
Diğer
merhaba kolleksiyonunuz gerçekten çok güzel , konu saat olunca bende bir paylaşımda bulunayım ve forum sakinlerinin fikrini alayım dedim.
ben kol saati kullanan biri değilim,
bir kaç yıl önce televizyonda eski saat tamircileri ile ilgili bir belgesel izlerken tamircinin kurmalı ve otomatik saatlerle ilgili anlattıkları beni o kadar etkilediki hemen çok uygun fiyatlı ve otomatik benim kişiliğimi yansıtabilecek bir saat arayışına koyuldum seiko'nun sağlamlığı ile ilgili yapılan yorumları okuyunca seiko snkzg09k modelini ebay'dan aldım saati işim gereği günlük kullanamıyorum ama fırsat buldukça kullanıyorum ve her seferinde tekrar ayarlamak bana büyük keyif veriyor.
sormak istediğim ise gecen gün karşılaştığım bir hadise birçok forumda sekiko makinelerinin sağlmlığından ve çok uzun yıllar sorunsuz çalıştığından bahsedilir ama geçenlerde bir bayram namazımda yanımda duran bir abimizin kolundaki saati sallayarak ve ve ayar pimiyle oynayarak saati çalıştırma çabalarını gördüm ve baktığımda kolundaki saatin benim saatimle aynı makinaya sahip en fazla 3-4 senelik bir seiko olduğunu gördüm adamın uzun uğraşlarına yanıt vermeyen saat çalışmadı ve benimde seiko'ya ve japonlara olan güvenimi sarstı :) sormak istediğim acaba seikonun yeni modelleri eskileri kadar sağlam değilmi?

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@toprakakalin1

Tesekkürler, aynisin dan alabilecegin linki istersen göndere bilirim.:)

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@fatih karali

Öncelikle saat koleksiyonumu begendiginiz icin tesekkürler.
Otomatik saatler iki cesitdir birisi kurmali dir ve digeri hareket etdikce kendi kendini kurar. Seiko nun otomatik saatleri cok dayaniki ve saglamdir ama bu demek degildirki saat bozulmayacak. Saat uzun seneler size hic masaraf cikarmadan calisir, sadece bir sartla, devamli bakimi yapilmasi gerekiyor. Bakim da saatin özel yaglanma yerleri vardir ve yaglanir aksi takdirde yag kuruyunca saat calismaz ve bozulur. Ve benim tavsiyem, otomatik saatleri hareket halinde tutulmasi bunun icin özel ayarlanabilir ve devamli dönerek hareket eden saat kutulari vardir. (Resim 1 de görebilirsiniz)

Ramazan ÖZDEK

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Abi saatlerin çok hoş şık ve albenili ama ben doğal olarak Breitling Super Avenger Kaliber 13 e ağzım açık baktım sadece İnvictalar süper ama tabi seğment çok farklı ve zevk olayı olduğundan herkese hitap etmeyen ama süper saatler büyük ve ağır saat iyidir :) benim kişisel görüşüm Allah daha iyilerini nasip eder inşallah

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Rmzn

Cok sükür saatlerimizi sonun da karsilikli görebildik. :)

Ramazan ÖZDEK

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
@murat cömez
Evet ama o konuda ben çok ezik kalıyorum Breitling girinçe işin içine direk David Backhem geliyor aklıma o pilot koleksiyonu geliyor ellerim ayaklarım titriyor :)

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Yapma ramazan (isminin böyle oldugunu tahmin ediyorum :) ) Ezik kalma nedemek, hic de öyle degil. Sen de yakin da insallah grahama kavusacaksin. Forum ozaman görecek hakiki saatin ne oldugunu.

Ramazan ÖZDEK

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
@murat cömez

abi bak Graham dedin titredim bir an (:) teşekkür ederim iyi dileklerin için abi Allah herkesin gönlüne göre versin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sevgili murat bu konuda zevklerimiz hemen hemen aynı bendede saat çok:)özellikle isviçre saatleri,kurmalı,otomatik ve klasikler favorimdir.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Oğuz kurt
Bak buna sevindim ama beinim kolsaati zevkim biraz tuaf ve degsik. Saatlerini görme isterim, sen de bir konu acsana. Cok güzel olur diye düsünüyorum hemde diger hobileriniz konusunu desteklemis olursun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Valla önce eve bir bakayım nerde'ler bazen kaldırılıyor hiç alakasız yerlere:) bulunca çeker yüklerim resimlerini.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Oğuz kurt

Ya oguz bak simidi olmadi iste.:) Öyle bir koleksiyonu nasil saga sola sacabiliyorsun, öyle cok koleksiyona bir vitirin alip icine koysana. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ya abi yıllardır takmadan durdular öyle özel kutu içinde topu,topu 6 tane saat var.zaten kırk yılda bir düğün dernek kokteyl özel bir gün olacak'da çıkaracağız takacağız:):):)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tehlikeli sularda dolaşıyorsun dostum bu işi bırak. Bu koleksiyon işi insanın ruhunu ele geçiren bir mephisto gibidir, zehirlidir bir süre sonra seni ele geçirir sonra koleksiyon deliliğinin koleksiyonuna dahil olursun. Artık sen sen değilsindir. Tatmininin sınırı yoktur. Her zaman en az bulunana ve en kıymetliyi elde edene kadar histerik bir çaba ile çırpınırsın. Gözün hep yükseklerdedir. O 700 bin liralık son saate sahip olmak istersin. Bir bakmışsın o sana sahip olmuş ve fanusunda bir zavallı olarak hapsedilmişsin.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@mehmetsunu
Tesekkürler Mehmet, evet haklisin insanlar hep su modelide güzelmis diyor ve ipin ucunu kacira biliyor ama sinirini bildikten sonra sorun olmuyor. :)

@Mehmet Levent
Tesekkürler Mehmet bey. :)