Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Koku yapmayan matara çözümü ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında ratm tarafından paylaşıldı.

1. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Daha önce Zefal marka matara kullandım, su kaçırmaya başladığı için şimdi de Elite marka bir matara kullanıyorum. İkisi de Polietilenden yapılma esnek mataralar. Bu tip mataraların hemen hemen hepsi polietilenden üretiliyor diye tahmin ediyorum.
    Benim derdim mataranın koku yapması. Zefal görece daha az koku yapıyordu, yeni aldığım Elite daha fazla koku yapıyor. Bu tip mataraların koku yapmasını engelleyecek veya azaltacak bir yöntem var mıdır? Bu işe çözüm yoksa, koku yapmayan hangi tip mataralardan önerirsiniz?
    Aslında en güzeli 1,5 litrelik pet su şişesi kullanmak gibi gözüküyor ama benim dağ bisikletinde 1,5 litrelik şişe yerine sığmıyor.

2. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir gece sabaha kadar sulugun içine biraz sirke koyun üstünü su ile doldurup çalkalayın bir gece beklesin ...Sonra tekrar bol su ile çalkalayın koku falan kalmaz.

3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Her sürüşten sonra temizleyin suluğu. İçinde su ya da başka bir sıvı kalmasın.
    Kapağı açık düzgün bir şekilde saklayın.

Her sürüşten önce de biraz çalkalayıp öyle koyun su.
    Hiç sorun kalmaz.

BFOkuru bunu beğendi.
  4. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Teşekkürler, deneyecem bunu.

5. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok sirke koymayın yarım fincan falan ...Ulan gündüz kuşağı kadın proğramları gibi oldu ya neyse.:)

6. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    Kronik sinüzitim var. Burnum koku almıyor Allah bilir benim matarada kokuyordur ancak koku almadığımdan dolayı ne varsa içiyorum. Henüz ölmedim. Su içerken burnunuzu kapatırsanız , koku gelmediğinden gönül rahatlıgıyla suyunuzu içebilirsiniz.

Elbette latife yapıyorum . Umarım kızmamışsınızdır. İçindeki sıvıyı görebileceğiniz şeffaflıkta polietilenden yapılan matara türleri kolay kolay koku yapmıyor.