Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Koga Miyata 1977

Konu, 'Klasik Bisikletler' kısmında Derya Keçeci tarafından paylaşıldı.

1. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kendisiyle tamamen bir tesadüf sonucu tanıştık.Birbirimizin dilini bilmediğimiz için tanışma çok sessiz oldu.Kim bilir kaç kez geçtim yanından da,kafamı söyle bir kaldırıp bakmadım.
    Sonra birlikte çıktık. Çıkış o çıkış.Kars Kuşadası turumu bitirip Trek fx 7.5 imi sevgili Vahit abiye teslim ettikten sonra,gözlerim aşağıda görmüş olduğunuz sevgilim Miyata'dan başka bir şey görmez oldu.
    Hayır,elbette Trek'imden vazgeçmem söz konusu değil.Onun benim Kalbimdeki yeri bambaşka.Ancak bu da başka bir şey kardeşim.
    Üzerindeki her şey orijinal. (Bar tape çıkacak.Siparişi verdim 70'lerden bir bar tape yolda.

Onunla ilgili konuşulacak çok şey var. Şimdilik bir kaç fotoğraf paylaşayım

2. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Allah sevdiğine bağışlamış.. hayırlı mutluluklar diyelim o zaman derya bey...:) koga miyatanız ile ilgili izlenimlerinizi bizimle en kısa zamanda paylaşırsanız sevinirim saygılar..

3. sadık özer

sadık özer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    biraz daha ayrıntılı foto dahada güzelleştirir

4. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Vay be! Bisiklet resmen benimle yaşıt.:)
    Koga, efsanevi tur bisikletlerinin yapımcısı Hollandalı.
    Eski kadrolara şöyle bir baktığımda önceden seat tube mesafesi ne kadar uzunmuş öyle diyorum kendi kendime. Sanırım zamanla aşağı çekilmiş ve kadro üçgeni küçülmüş.
    Renginden maşasına kadar başka bir güzellik tabi bu da.
    Mutluluklar diliyorum.

5. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    maşallah diyelim gözümüz değmesin

allah kaza bela vermesin Derya bey

6. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hiçbir zaman "Ulan eskide yaşasaydım ne güzel olurmuş", "Aaah ah eskiler ne güzelmiş", "Nerede o eski ramazanlar" demedim; antika şeyler ilgimi çekmedi; yaşadığım dönemden hep memnun oldum.
    Ammaaa şu bisikletler içimi eritiyor. Bu x=n+1 (x: sahip olunması gereken bisiklet sayısı, n: şu anda sahip olduğun bisiklet sayısı) formülündeki +1 bisikletim kesinlikle çelik bir klasik yol bisikleti olacak..

Hele bu bisikletin rengi beni benden aldı.. Gerçekten harika bir yeşili var.. Çok da yakışmışsınız. Güle güle, uzun yıllar, uzun yollar kullanırsın umarım abi..

7. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Derya Abi selamlar,
    "onunla ilgili" konuşulacak şeyleri müsait olduğun bir haftasonu konuşabilir, hatta sonrasında fotograflayabilirizde.
    Görüşmek üzere, sevgiler.

8. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Hayırlı olsun. Güle güle ve dikkatli kullanın.. :)

9. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim Edip kardeşim;harika özetlemiş ve formule etmişsin.Klasik bir bisiklet,tıpkı klasik bir otomobil gibi,insan zevk ve becerisinin,günümüzün maliyet/kar döngüsünün çok ötesinde,tamamen sanatsal ve estetik kaygılarla,onu hala yaşayan bir organizma olarak ayakta tutan değerlerle donatılmış.Zaten üzerindeki tüm bileşenlerle birlikte 37 yıldır ayakta durmasının başka bir açıklaması da yok.Ayakta durmak deyince,okuyan diğer arkadaşlar sadece ayakta durduğunu düşünmesin.

Modeli Koga Miyata Gent's Touring.48/52 ikili aynakol ve 11/18 5'li ruble gibi çok zorlu bir çekiş sistemine sahip ve üzerine çıkacak biniciyi kendi seçen bir ingiliz atı zerafetiyle,daha en başta çıtayı oldukça yüksek bir yere koyuyor.Bu haliyle bir "Touring" den daha çok "Racer" gibi.

levent koç bunu beğendi.
  10. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben 80 lerin basi olarak tahmin etmistim...... Demek ki burada da yanilmisim....
    Herseyi orijinal........ bu yüzden de ayri bir özelligi, güzelligi var, Ama o frenleri Trek frenleri ile sakin kiyaslayayim demeyin.. bir dosttan oluruz.. :(
    Hayirli olsun..

Derya Keçeci bunu beğendi.
  11. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bülent abi.Aslında yanılmış sayılmazsın.Çünkü tıpkı otomobillerde olduğu gibi bu frame 80'lere kadar üretilmiş.Yani kadro geometrisi olarak 80 modeliyle 77 modelin belirgin bir farkı yok.Sadece bazı modellerde,maşanın bir kısmı ve Chain stays'ler krom kaplanmış.Fren konusunda da ne kadar haklı olduğunu bilemezsin.Geçen gece her ikisini de komple söküp parçalara ayırdım.Yeni frenlerde aynı şeyi pek denemem ancak 80'li yıllarda bir peugeot kullanmışlığım vardı ve sanki daha dünmüş gibi,tıkır tıkır söküp taktım.Gerdirme klipsini ayarlayabilmem için sabahın kör karanlığında çıkıp yollara koyuldum.Sonuç aynı yazdığın gibi.Özellikle Ankara'nın inişli çıkışlı yollarında,şöyle tozu dumana katarak inmek bu bisikletle bir hayal.Zaten bisiklet de (En azından bendeki touring modeli) bunun için yapılmamış.Değerli yorumun için teşekkürler.

12. kayhan

kayhan Misafir

Çok güzel bisiklet. Ama eskinin güzelliği ne yazıkki sürünce bitiyor. Gerek fren performansı gerek kadro açılarının farklılığı, kadro malzemesinin üstünlüğü modern bisikletleri sürmek için seçeneksiz bırakıyor. Aslında aynı estetik anlayışı ile modern malzeme ve ekipmanla bir bisiklet yapsalar iyi olur. Abs li 66 Mustang Shelby var. Bu niye olmaxın

Derya Keçeci bunu beğendi.