Kocaeli'ndeki arkadaşlar gözünüz aydın

ogzhn06

Üye
Tepki
56
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Whistle
Dün akşam kanallarda gezerler tv41 de bir reklam gördüm ve gerçekten hoşuma gitti haberin detayları linkte
(link)
Bisikletle otobüse almayan şöförler inşallah buna da bir bahane bulmazlar.
Darısı Ankara'nın başına Köprülü Gökcek amca duy sesimi :)

Scudo

Cloud.tr

Üye
Tepki
20
İsim
Enes
Bisiklet
Diğer
iyi bari kampüs şenlenir
okula otobusle çıksa dönüşte 1 pedal çevirmeden merkezdesin

ogzhn06

Üye
Tepki
56
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Whistle
@Cloud.tr
Oooh daha ne şanslısın :)

Tepki
54
İsim
İsmail
Bisiklet
Kron
Haber gayet güzel sevindirici ancak öncelikle bizim halkımızın zihniyetini de değiştirmek lazım. İstanbul da bilindiği üzere iett otobüsleri günün belirli saatlerinde içeriye bisiklet almak zorunda. Ayrıca bisiklet apartı olanlar her saat bisikletleri almak zorunda. Ancak kısaca başımdan geçen olayı anlatayım.

Kocaeli Çayırova da oturuyorum ve Pendik tarafına bisikletle gitmek istedim. Belki bilmeyenler vardır, Tuzla da askeriyenin olduğu yer yaklaşık 10 km ve E5 üzeri. Başka yerden geçiş de yok aşırı tehlikeli. Şifa mahallesinden 500T ya da 130Ş lere binip en azından Tuzla köprüsünde inmek istedim. Ama ÖZEL HALK OTOBÜSÜ denilen taşıtlar aracı boş olmasına rağmen '' ARAC ÇİZİLİR'' bahanesiyle almadı bisikleti. ( İlk durak ve bomboş otobüs ayrıca gideceğim yere kadar da dolmayacak ) 10 km civarı büyük çoğunluğu yokuş olan E5 kenarından Tuzla köprüsüne vardım. Oradan da Tuzla merkeze indim. Şimdi dikkat etmenizi istiyorum arkadaşlar. Tam rahata erdim ve 133T iett bisiklet aparatlı otobüse binicem derken durakta bi kadın bu ne böyle mi bineceksin otobüse dedi. Evet abla bisiklet aparatı var dedim. Neyse otobüs geldi ve bindim. Bisiklet olduğu için ön tarafı açıp bisikleti yerleştirmem toplasan 1 dakika sürmedi. Bindim ve akbil basmak istedim. İett şoförü bisikletlilere ücretsiz dedi. Güldüm peki dedim ama lanet olsun ki az önce ki konuşmayı yaptığım kadın bana sardı. Hem otobüsü oyalıyormuşum hem para vermiyormuşum vay efendim ne ala iş miş bu. Böyle terbiyesizlik olmazmış :D La havle çektim. Orta kapıdan 3 tane bebek arabalı aile bindi. Ben bisikletimi oraya koysam o kadar yer kaplamaz ki zaten bebek arabalarına da birsey dediğim yok. Hakları tabii binecekler.

Daha neler yaşadım ancak umarım bi gün özellikle KOCAELİ ekibi ile toplanırsak sohbet ortamında anlatırım.

Diyeceğim o ki arkadaşlar; Öncelikle insanımızı bisiklete ve bisikletlilere alıştırmak lazım, sevdirmek lazım. Çevremize bisikleti sevdirelim. Umarım Kocaeli'nde bisiklet aparatlı otobüs artar ve kullanabiliriz. Ben de Kocaelinde gezmek isterim ama imkanlar çok az.

Hepimize hayırlı olsun...

• Beğen
Tepkiler: Emre O. ve ogzhn06

Eren D.

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Eren Demirbaş
Bisiklet
b'Twin
Bayındırlık gibi tepe sayılabilecek yerlerde oturanlar için çok güzel oldu bu, fakat şehiriçinde çok sıkıntı olacak. Belediye otobüsleri zaten geniş dönüyor, yol yetmediği için kaldırıma sıfır dönüyor bazen. Şehir içine giren hatlarda kullanılmaz sanırım. Bugün gidip göreceğim, bisikleti kilitlemesi ne kadar sürüyor, sağlammı vs. nasıl merak ediyorum

ogzhn06

Üye
Tepki
56
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Whistle
@İsmail Özcan
Dediklerinizde sonuna kadar haklısınız öncelikle insanlarımız bisiklete karşı olan düşüncelerinin değişmesi lazım size araç çizilir diyen otobüs şöförü acaba aracımı düşündü de söyledi onun bağlamasını beklememek için mi söyledi sonuçta o aparatı belediye çizilmeyi vs göze alarak takmış söföre noluyor ?

• Beğen
Tepkiler: İsmail Özcan

ogzhn06

Üye
Tepki
56
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Whistle
@Eren D.
Denediğiniz zaman fikirlerinizi paylaşırsanız oralarda olup kullanmak isteyen arkadaşlar da fikir edinmiş olurlar

Eren D.

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Eren Demirbaş
Bisiklet
b'Twin
@ogzhn06 Tanıtım günü Ankara'da patlama olduğu için iptal edildi, göremedim o yüzden otobüsleri :/

eyupaltindal

Daimi Üye
Tepki
228
İsim
Eyüp ALTINDAL
Bisiklet
Carraro
bayındırlık ve dünya bankasına çıkan hatlara o otobüleri vereceklerini sanmıyorum.

ogzhn06

Üye
Tepki
56
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Whistle
@Eren D.
Neyse bakalım hayırlısı olsun diyelim :(