Kocaeli Salcano Bisiklet Servisleri..

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
iyi günler arkadaşlar,
--salcano bisikleti olanlar...
--servis konusunda derdi olanlar..özellikle büyük şehirlerde bu tür şeyler daha azdır belki ama kocaelimizde bir başka..
Aldığım salcano 240 srv bisikletimin arka jant sorunundan yola çıkarak 1 aylık servis koşuşturmasına dayanarak kocaelinde olan ve yeni bisiklete başlamış arkadaşlarında bundan yararlanmasını isterim.benim yaşadıklarımı yaşamadan direk sonuca varmaları için.
Bisikletimi kocaeli bulamayınca istanbuldan sipariş etmek zorunda kaldım ve izmitteki HAS bisiklette yetkili servisinde toplatmaya götürdüm bisikletimi burda topladılar elime verdiler saolsunlar buraya kadar bir sıkıntı yok fakat kullanıcı olarak daha önce garanti kitapçığını okuduğumdan hemen yakalıyorsunuz servisin yanlış yaptığı şeyleri.kitapçıta yazan kontrolleri yapmadan.elime tutuşturdu bisikleti tabi bende bir tur attım oracıkta hemen lastikte yalpalama var sağa sola neyse dedim bunda yalpa var nasıl düzeltcez bir bak.ben karışamıyorum dedi lastiğe o lastikten.kadroya bişey olursa getir dedi daha yeniyiz ya peki abi diyip eve geldik.neyse bu konu insanı içten içe yiyor onu sölim verdiğniz para nekadar çok yüksek olmasada zor kazanılan bir emek sonucu alındığında.neyse o servisin bana öle demesi üzerine araştırmalar yaptım forumda vs yerlerde sonra dedim madem o bakmıyor. ŞİŞMAN motor bianchi servisine gittim saolsunlar vakitleri olduğu sürece yoğunluk olmayınca çok ilgili abiler var.baktılar janta yalpayı akorddan min seviyeye indirdiler. ama sorun var dediler jantta xpro2 4*8 özel örüm jantlar.boşluk kısmına gelen yerde ek kısmında sorun burası düzelmiyor dediler.ne yapmam gerekir abi yol göster bana jant çemberi değişcek fabrikaya göndermek lazım.ben servisi olsaydım yapardım dedi.peki dedim.çıktım.neyse salcanoyu aradım durumu izah ettim sen yine servisine götür o baksın dediler yine gittim bişi olmasın diye has bisiklete ama bu sefer adamla kavga edicektim neredeyse adam hala bana aynı şeyleri söyleyip duruyor.Abi dedim ben bisiklete şu kadar para verdim ucuz bişey değil ne senden çıkcak parası ne benden fabrika hatasıysa gönder gelsin yenisi.mırın kırın yaparak tamam gönderiyim filan yaptı dedim bırak bende gönderirim bakmadan gönderceksen.sonra yine salcanoyu aradım.bana bu sefer şişmana yeniden git dediler.orası servisimizi aldılar.tamam orayada gidelim gittim abi önceden gelmiştim salcanodan beni size gönderdiler abisi çok yoğunuz zaten satmadığımız ürüne bakmam dedi garanti için tamam eyv dedim.yine salcanoyu arıyorum bu sefer sonuca ulaştığım ALLAH RAZI OLSUN.mütavazı bir insan Nabi abiye gönderdiler.insanın derdinden anlayan.ona gittim.3 gün olmuş açılalı dükkanı.neyse gittim durumu anlattım abi dedim yeni jant alıcam bak komple dedim burdada olmazsa pişman oldum aldığıma gibisinden.tamam abisi ben yapcam dedi sorunu.bıraktım bisikleti ip gibi yapmış jantı fakat senin jantlar sorunlu abisi dedi.ek yerinde yalpayı bırak atlama var hopluyor dedi.yukarı aşağı.onuda düzeltmeye çalıştım ama bukadar oluyor dedi.napcaz abi.ben yaptım bile dedi aradım salcanoyu durumu anlattım.izah ettim.müşteriyi böle maruz bırakmışınız dedim.tamam yolla abi yenisiyle değiştirelim demişler.
Türkiye burası.gördüğünüz gibi kimse uraşmak istemiyor.insan evladı çok az.1 aylık bisiklete kimse bakmak istemiyor.bisiklet servisleri yetersiz bir alyan alan bisikletçi oluyor.
kimsenin ekmeğine mani olmak istemeyiz ama insanıda bukadar maruz bırakmak yersiz bence.
kocaelide salcano kullanan varsa buraya gidebilir arkadaşlar.
NABİ DİZDAR SALCANO BİANCHCİ WHİSTLE SERVİSİ yeni açılmış çok ahım şahım bir dükkanı yok ama insanlığıyla ve ustalığı yeter diyorum.onca kişinin yapamadığını adam 2 günde halletti.ALLAH RAZI OLSUN..

BİRAZ UZUN BİR KONU OLDU AMA KUSURA BAKMAYIN.HERKEZE İYİ HAFTA SONLARI DİLERİM

Scudo

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
tşk.ederim.malesef öle adam 10 senelik bisikletçiyim diyor fakat.birşey bildiği yok yakında ben bir dükkan açıp yapıcam herşeyi.bari.diğer arkadaşlar da aynı duruma düşmesin diye böyle bir yazı yazdım.boş yere kapı kapı dolaşmasınlar.

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
merhaba , geçmiş olsun. nerededir bu nabi dizdarın bisiklet tamir servisi?

• Beğen
Tepkiler: koray_can

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@Nuri Kongur

YENİ ŞEHİR MAH. PAŞA CAD. NO:19(CANKAT HAST.ARKASI) İZMİT
02623116003
05056242149

Namık Kemal lisesinden ileri gidiyorsunuz 4 yolu geçiyorsunuz az ilerden aşağı sokağa sapıp tekrar sol yapıyorsunuz.

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@koraycan

Koraycan yeni jant setini taktırdın mı? Sorun tamamen çözüldümü ? Ben de almayı düşünüyorumda.

Birde nerden ve kaça aldığını mesaj atarmısın ?

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@koraycan

Teşekkürler

50 mesajım olmadığı için geri dönemedim.Bende aynı modeli almayı düşünüyorum.Ama vazgeçmek üzereyim.Servislerin başından savması hiç hoş birşey değil.Sizde o kadar dolaşmışsınız geçmiş olsun diyelim.

• Beğen
Tepki
2
arkadaşlar ben de bu akşam aranıza katılıyorum kısmetse.salcano astro 211md ile.haftasonu davet ederseniz gelebilirim ;)

• Beğen
Tepki
5
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
Arkadaşlar 2 gün önce merida marka bisiklet aldım Kocaelide Nabi dizdar adında bi servise götürdüm gayet ılgılıydı oyle sırf ondan alışveriş yapmadım diye ucret talebınde vs dede kesınlıkle bulunmadı Bekirpaşa tarafında kazanmayı hakedecek bi insan bilginize Sanırım Bianchı Merida sedona Ghost Kron bunların servisi ve 30 yıllık bi geçmişi var ama tahmın ettıgım kadarı ılede hidrolık frenden pek anlamıyor olabılır kurulumda frenle ılgılı bı ayarda bulunmadı bilmiyorum belkide gerek yoktu