Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kocaeli - İzmit

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında onur tuna tarafından paylaşıldı.

1. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kocaeli merkez bölgesine (yani gebze hariç - gölcük değirmendere karamürsel olabilir) yakın bisikletçi biliyormusunuz çünkü burada çok az bisiklet bayiisi ve bunlarda da çok az çeşit var.

2. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sanırım hakikatten yok bu bölgede bisikletçi, İstanbul aslında çok uzak değil ama bisiklet almak için oraya araba ile gitmek gerek ve İstanbul'a arabayla gitmekte ciddi külfet (zira git-gel 200 TL'yi geçiyorum)

3. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    izmit ten harem otobüslerine binin... 12 lira mı neydi..

haremden sirkeciye geçin feribotla , bisikletin membağı orada zaten :) adres hazırlığı falan yapıp erkenden giderseniz istanbuldaki anadolu/avrupa farketmez 1 günde yarısından fazlasını gezebilirsiniz bisikletçilerin :) dönüşte de çok dolu olmuyor zaten otobüslerin bagajı, sorun çıkartacaklarını sanmıyorum. ona göre bilet alırken şart koşun bişe demezler bence :)

4. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    vallahi haklısın kardeş ama istanbulun kalabalığını yemiyor pek gözüm bir de gidildimi bir karaköy'de baklava taksim'de en azından bir çay falan filan derkeeen bir bakmışsın bir dünya masraf yapmışsın. Eski İstanbul'luyum seviyorum memleketimi gittimmi ayrılamıyorum ama anadolu yakası olabilir. acaba bu pendik-tuzla-kartal taraflarında varmıdır ki iyi bisikletçi

5. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    kadıköy üsküdar taraflarında varmış iyi yerler forumda vardı bi yerde :)

6. Büşra Yoldaş

Büşra Yoldaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İzmit'te Mondial var ama çoğunlukla kron satıyor. Bir de Taşpınar diye bir yer var orada da kron ve mosso gibi markalar var. Kadıköy Göztepe'deki Kaçkar bisiklet i tavsiye ederim İstanbul'dan alacaksanız.

7. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şu an salcano 212 hd var bende geçen yıl aldım fakat bunu kardeşime bırakacağım ve kendime son dişli oranları daha küçük yokuşta (yuvam akarca yokuşları) daha az zorlanacağım bir bisiklet alacağım tabii yine mtb olacak. şu an iş jant ölçüsü seçmeye kaldı eskisi gibi 26 jant yok piyasada yeni modellerde dolayısıyla 27.5 düşünüyorum.
    mondial nerede bilmiyorum yerini belki eski şişman bisiklettir dediğiniz ama o da bianchi satıyor, taşpınarda mosso olduğunu bilmiyordum orada kron bakmıştım ama hoşuma gitmemişti. İstanbul daha önce belirttiğim sebeplerden dolayı biraz maliyetli aslında arabam station wagon ve salcanoyu sığdırmıştım arka koltukları yatırıp fakat 27.5 sığğarmı onu bilemiyorum. birde 27.5 benim gibi boyu 170cm olan biri için uygunmu onu araştırmadım hiç.
    neyse uzun zamandır girmiyordum siteye aklımdaki tüm sorular dökülüverdi birden.

8. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    konu biraz eski ama yazayım taşpınar bisiklet : kron-mosso-ümit satıyor güven bisiklet(doğukışla karşısı): salcano kron ümit uğur satıyor şişman motor-bisiklet: ghost-carraro-biancihi-lapier zati başkada benim bildiğim bisikletçi ve bayi yok bu konularda izmitin çok gelişmesi lazım :eek:ut:

onur tuna bunu beğendi.
  9. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende focus var hb kasa 28'' rahat sığdı koltuğu yatırınca, ben 1,68 28'' kullanıyorsam sende kullanabilirsin rahatça

onur tuna bunu beğendi.
  10. Büşra Yoldaş

Büşra Yoldaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mondial Doğu Kışla parkının karşısında , Melih'in dediği Güven bisikletle aynı yer. Google'dan bakınca Güven bisiklet yazıyor ama dükkanın tabelasında Mondial yazıyor daha kolay bulursun diye o adını söyledim. 2 3 ay önce gittiğimde Salcano artık hiç gelmeyecek ama Kron'ların 2014 modelleri gelecek dediler. Taşpınar'da da Kron satılıyor, 1 2 ay önce gittiğimde gördüm. Mosso'yu geçen yıl sonbaharda görmüştüm. Mondial'deki bisikletler, google daki fiyatlara göre pahalıydı. Ama Taşpınar'da indirim yapacak potansiyel var, hem oraya bisikletimi de monte ettirdim, bir bakabilirsin. 27.5 jant sizin arabaya sığar mı bilemiyorum; hem bisiklet hem de araba konusunda teorik bilgilerim yeterli olmadığı için. Ben Kaçkar bisiklet'e hem fiyat konusunu konuşmak hem bisikletleri görüp incelemek için gittim, sonra bisikletimi kargoyla göndermelerini istedim. Gelmesi 1 gün sürdü. Kargo ücreti de vardı ama yapılan indirimle onun için ücret ödememiş oldum.

Gene de Mondial ve Taşpınar'a bakabilirsiniz, fazla seçenek yok ama Kron'ların üst modellerinin geleceğini söylemişlerdi.
    İstanbul'dan almayı düşünürseniz Bostancı Kaçkar bisiklet ve Beşiktaş Bike & Outdoor'a( kask v.s. aldım oradan da) bakabilirsiniz.

onur tuna bunu beğendi.
  11. Bahadır Ustaoğlu

Bahadır Ustaoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    bulvarda şişman bisiklete bakın derim. çok fazla çeşit ve geniş fiyat aralıklarına sahip bisiklet bulabilirsiniz.

onur tuna bunu beğendi.
  12. Büşra Yoldaş

Büşra Yoldaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şişman Bisiklet'i hiç görmedim , bilseydim oraya da bakardım.

aziz otkur bunu beğendi.
  13. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şişman biraz fazla fiyat çekiyor ona göre gidin :) doğu kışla karşısındaki güven bisiklette bol çeşit var orayada bakabilirsin.

14. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Melih Çolak , @ahmet fatih elbir , @Büşra Yoldaş ;
    ger birinize tek tek teşekkür ederim ilginiz için salcanoyu aldığım dönem izmitte böyle bir hareketlilik yoktu şimdi gördüğüm manzara çok hoşuma gitti hepinizle tanışmak isterim.
    @Melih Çolak , vallahi şişman bisiklet ghost la pierre falan satıyorsa bu bile büyük gelişme bence gidip bakacağım tek sıkıntı az dükkan olduklarını bildiklerinden çok tok satıcı tavrında yaklaşıyorlar
    @ahmet fatih elbir , montaj halinde mi sığdırdın çünkü ben demonte halde değilde montaj halinde taşımak istiyorum. o şekilde sığıyorsa bende sığdırabilirim sanırım. 27.5 a bakabilirim artık teşekkürler
    @Büşra Yoldaş, kron hakkında pek iyi şeyler duymadım nedense soğudum krondan mosso yu ise araştıracağım çünkü fiyatları uygun gözüküyor. demekki önce lokal bi araştırma yapacağım sonrasında ise istanbul yolları gözüküyor, peki sana bisikleti montaj haldemi yolladılar?

15. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ewt montajli halde Ön tekerİ sÖkmedİm

onur tuna bunu beğendi.
  16. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @onur tuna şişman yeni dükkan açtı hemen bir kaç dükkan öteye mont-kask-motor-2014 bisikletler vs vs carraro-ghost-lapier-bianchi satıyorlar gerçekten işi büyüttüler
    güven bisiklette öyle 2014 model kronlar var kask-eldiven-yedek parça vs vs.
    taşpınar ise yeni yer yaptırıyor 1 haftaya kalmaz düzenlerler orayada gelicek 2014 modelller onlarda işi büyütüyolar :) yavaş yavaş gelişicek inşallah izmit :)

onur tuna bunu beğendi.
  17. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @bahadır Ustaoğlu
    pardon görmedim cevabınızı , teşekkür ederim öncelikle, şişmanada bakacağım elbetteki

vallahi ben istiyorum adam gibi bir bisiklet dükkanı açmak izmite açıkçası ama teknik bilgisi kuvvetli adam lazım

18. Büşra Yoldaş

Büşra Yoldaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Güven bisiklette mi bol çeşit var? Ben neden görmedim acaba :)

Bu montaj sorusu bana soruldu diye anlıyorum. Bisikletimin ön tekeri takılmamıştı ve sele ile pedalları... Yani çok önemli bir montaj gereksinimi yoktu, gittim Taşpınar'a onları monte ettiler sadece. Kargo ile gideceği için çıkaracaklarını söylemişti zaten bisikletçim.

Yanlış anlamışım, o soru bana değilmiş :) Bu saatte yazınca demek ki böyle oluyor bana kusura bakmayın.

Kron'un üst modelleri iyi diyorlar, evet biraz araştırma yapmak uygun olur.

onur tuna bunu beğendi.
  19. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Ahmet F.Elbir demekki bende sığdırabilirim rahatlıkla, teşekkürler
    @Melih Çolak işi büyütmeleri gerek zaten, zira benim oturduğum bölgede (yahyakaptan) bisiklet gayet popüler , diyorum ya sırf bu yüzden işi gücü bırakıp ticaretemi atsam kendimi :D
    @Büşra Yoldaş , sana da sordum aynı soruyu yanlış anlamamışsın zira kargo ücreti+kadıköye otobüs yolculuğu oraya kadar yakacağım benzin+trafik stresinden+zaman kaybından daha hesaplıya geliyorsa ve kargo sağlıklı taşıma yapıyorsa , arabayla oraya gitmenin çokta bir esprisi yok benim için ama tabi herşeyden önce istediğim modeli bulmakta mesele

20. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @büşra : güven bisiklette yan deposu var ordan çıkartıyor istediğini içerde'de raflarda her istediğini bulabilirsin.
    @onur : rekabet güzeldir iyi bir sporcu ve bisiklet dükkanı açarsan özellikle ayakkabı giyim vs bisiklet için süper olur :)

onur tuna bunu beğendi.