Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

knog Blinder ARC 5.5 ve knog Blinder ROAD İncelemesi

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında vahapaydin tarafından paylaşıldı.

1. vahapaydin

vahapaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    "-Oğlum nereye?
    -Şöyle bir dolaşıp geleceğim ya
    -Gece gece bisiklete mi binilir yahu? İyice zıvanadan çıktın sen... Neyse, dikkatli ol bari..."

Eminim pek çoğunuz yukarıdaki diyaloğun bir benzerini yaşamışsınızdır. Ana yüreği, ne yaparsın :)

Açıkçası annemle aramda sık sık geçmekte idi bu diyalog. Artık alıştılar mı yoksa benim aldığım tedbirlerin farkına mı vardılar bilmiyorum ama uzun zamandır böyle bir diyaloğa dahil olmadım.

Gelelim gece vakti bisiklete binmekten zevk almamızı sağlayacak iki güzel ekipmanın tanıtımına. Bildiğiniz üzere bir süre önce uzun bir turdan döndüm ve yeni bir bisiklet satın alarak yol bisikleti sürücüleri arasında buldum kendimi.

Yeni bir bisiklet yeni ekipmanlar anlamına gelmekte idi ve önceliği aydınlatmaya verdim. İlk önce Merlin Cycles, EvansCycles, Wiggle gibi sitelerden de pek çok ürünü inceledim, karşılaştırmalara baktım. Hatta bir ara ciddi manada takip ettiğim ve satın almayı düşündüğüm Fenix BT20'ye bile uzun uzun baktım. Sonra bisikletimi aldığım mağazaya gittim ve ellerinde olan ışıkları teker teker denemeye başladım.

Tüm bu denemeler de sonuçsuz kalınca tam da fiyat / performans ortalaması oldukça düşük olan bir ürünü alacakken müşterilerden birinin "Abi ışık bakıyorsun sanırım, şunları bir dene istersen ben Uludağ Dağ Bisikleti yarışlarına hazırlanırken kullandım" diyerek bana gösterdiği ışıklarını görünce gözlerim kamaştı. Hakikatten aydınlatma gücü, aydınlatma mesafesi ve aydınlatma açısı öyle güzeldi ki... Bir de arka flaşörü vardı ki; o ayrı bir güzellikte yanıyordu.

Hemen marka ve modelini öğrendikten sonra temin etme yoluna gittik. Piyasada bulunan pek çok fara göre yüksek bir meblağ karşılığında dahi olsa knog Blinder ARC 5.5 ön far ve knog Blinder ROAD arka far iki gün içerisinde elimdeydi.

Hemen ofis bilgisayarında şarj ettim. Akşam saat 6'yı gösterir göstermez bisiklete montajını yaptım ve vurdum kendimi yollara. Akşam saatlerinde hava tam kararmadığı için flaşör modunda kullandım her iki farı haliyle aydınlatma özelliklerini pek inceleyemedim ama havanın iyice karardığı saatlerde Bakırköy - Florya sahil yolunda sürücülerin daha önceki sürüşlerime nazaran yanımdan daha dikkatli geçtiklerini görmek sevindiriciydi. Özellikle ana yola giriş yapacak sürücülerin ışığı görüp yol vermeleri, ışığın müthiş derecede güzel bir biçimde ve açıyla önümü aydınlatması oldukça hoşuma gitti. Sahil yolundan Florya sapağına döndüm ve Polat Otel'in önünden geçen yola saptım. Burada arkadan gelen bir aracın sürücüsü önce bir kaç kez korna çaldı, sonra yanıma gelerek bir soru sormak istediğini belirtti camdan. İkimiz de durduk. Aracından indi ve yanıma gelerek "Afedersiniz, ben de sıklıkla bisiklete biniyorum ama böyle bir arka ışık görmemiştim daha önce, görülmeme imkanınız yok." diyerek arka flaşörü nereden temin ettiğimi, fiyatını, marka ve modelini sorup aracına doğru yönlendiği sırada "O nasıl bir ön far" diyerek geri döndü. Onun da marka ve modelini paylaştım kendisiyle.

Daha sonra iki hafta kadar aralıksız test ettim her iki ışığı da. Özellikle geceleri tam güçte yanarken karşıdan gelen araçlar selektör yakabiliyor. Sahilde bulunan bisiklet yolunda ilerlerken bisiklet yolunu işgal eden yayalar ışığı görür görmez kenara çekiliyor ve grup sürüşlerine eğer en arkada ben varsam, arkadaşlarım arkalarından araba geldiklerini zannediyorlar ve bunu çok açık ve vurgulu bir biçimde belirtiyorlar :)

Mehmet Tuğrul CANBAŞ ve r.ezk bunu beğendi.
  2. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ürünlerin fiyatınıda paylaşırsanız faydalı olur bence.

3. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Güzel bir inceleme yazısı olmuş ellerinize sağlık , uzun süredir knog blinder 4v kullanıyorum gerçekten kaliteli bir ürün , ürünün kalitesinden ziyade firma da ürünün arkasında duran bir firma.Bendeki ürün elastik kelepçe kısmından zarar görmüştü , servis kısmıyla iletişime geçtim ürünü göndermemi söylediler , Avustralya'ya gönderdim yenisi ile değiştiler.Sadece 7 tl kargo parası ödedim PTT'ye.Ön far da gördüğüm kadarı ile gayet yeterli olmuş ben Fenix bt20 kullanıyorum aralarında çok fazla bir fark göremedim ,ekstra pil ile uğraşmak istemeyenler için tercih edilebilir gibi.

4. vahapaydin

vahapaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Ürünlerin fiyatlarını araştırabilirsiniz. Kaçkar bisiklet 320,00 TL'den ön farı satışa sunmuş ancak bu fiyata ön ve arka far ithal ediliyor. Daha uygun bir fiyattan bazı arkadaşlarıma temin etmeye çalışıyorum, başarabilir isem buradan da paylaşırım.

BT20 benim de uzun zaman peşinde olduğum bir üründü. Yol bisikletine geçince ekstra pil çok gereksiz geldi ama bu da gayet yeterli ;)

5. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    7 tl nasıl oluyor yurtdışı pahalı oluyor göndermek nasıl yaptınız

6. Abdullah Çanakçı

Abdullah Çanakçı Yeni Üye

Seviye:
    PTT ile gayet ucuz oluyor yurtdışı gönderimler. 400gramlık kitap kutulu, 15 liraya Amerika'ya gidiyor.

7. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bende şaşırmıştım biraz açıkcası ama küçücük bi paket ve zaten ağırlığı da yok gibi bişey ondan biraz ucuz oldu sanırım.Yine de o paraya Şehiriçi evrak bile gönderilemiyor.

8. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bende bundan almaya karar verdim. sanırım yurtdışı sitelere bakıcam.

9. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    Evet aynen 7 tl tabii track code ve haber alma isterseniz 12 tl oluyor 500 gr a kadar...Ems ile bi haftada amerikada olsun derseniz de 60 tl civari yine 500 gr a kadar...

10. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bende yeni yoluma kaliteli bir aydınlatmada bakıyorum elbette ön-arka set olucak yalnız 320 de çok değilmi yahu?

link yokmu?

11. Fanonn

Fanonn düz üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    O fiyata bisiklet alınır, ama karanlıkta bisiklete biniyorsanız da görülme ve önünüzü görme konusu çok önemli. Güvenlik ve rahat bisiklet kullanımı için mutlaka kaliteli bir aydınlatma sistemi gerekiyor.

no haşhaş no vitamin bunu beğendi.
  12. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    amazonda 84 dolar Free Shipping yazıyor kargo bedeli çıkıyor
    Free Shipping ABD içi geçerli

iphone 6 parasına garmin alanlar var ona bakarsanız

50 liralık ışıklandırmalarıda kimse farketmiyor gece karanlıkta önümüzü bile zor gösteriyor sadece karşıdan gelen fark ediyor ve ilerde ki tabelaları aydınlatıyor ama arkası dönük ve bir anda yola fırlayan yayalar ve aniden arabasının kapılarını açanları fark ettirmek için araba gibi yolu aydınlatan bu ışıklandırmalardan almak lazım

Fanonn bunu beğendi.
  13. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ekstra bataryası olmayan, hafif sağlam yollarda yarı yolda bırakamayacak fp bir ürün bakıyorum, Bataryalı olsa seçenek çok ancak bataryasız kaliteli ürünlerin fiyatları çok uçuk napsak yaw?

14. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    fikri olan yokmu?

15. Roux

Roux Cyclocross Lobisi Onursal Başkanı

Adı:
    Taha KK
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hocam ürünün mavisinden az önce 68dolar fiyata sipariş geçtim:) bir adam ürünü almış kutusu ezildiğinden iade etmiş amazonda ucuza veriyordu ben de atladım hemen:) niterider 750 düşünüyordum ama mavi renge dayanamadım. Gelince resim koyarım. İyi sürüşler:)

16. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Güzel denk gelmiş 1.7 fiyatına almışssınız. Hyrlı olsun

17. Roux

Roux Cyclocross Lobisi Onursal Başkanı

Adı:
    Taha KK
    Bisiklet:
    Trek