Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KMC Z9000 zincir :(

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Emrah Pektaş tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yeni aldığım bir haftalık bisikletimin üzerinde gelen KMC Z9000 zincir bu akşam koptu ve moralim bozuldu.
    Bisikleti en fazla 30 km kullanmışımdır ve çapraz dişli ile kesinlikle bisiklet kullanmıyorum.Hemen bisikleti aldığım servise götürdüm ve tesadüfen bisiklet firmasının yöneticileri de geldi.Yarın kargo ile yenisini gönderip kopan zincire bakacaklar.
    Eski bisikletimin üzerindeki muhtemelen en düşük kalite 3 yıllık zincir bile o kadar zorlamama ve yıpranmaya rağmen kopmadı.Bisiklet ile böyle bir sebepten dolayı yolda kalacağım aklımın ucundan bile geçmezdi...

2. Emrah Pektaş

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Zincirin yenisi hemen gönderdiler fakat o zincirde de pedallara biraz yüklenince ara sıra gelen dişli değişecekmiş gibi çatırtı sesi düzelmedi.Servise gittim ve yeni gelen zincirin de sorunlu olduğunu tespit edip sorunlu baklayı buldu ve aradan çıkardı.Şimdi sorun yok ama zincirin 1 baklası eksik.Acaba sorun olur mu?

Bu KMC Z9000 zincir ile ilgili pek iyi düşüncelerim yok, artık kalitesini zaman gösterecek.

3. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Bence problem zincir değil, takılmasında bir sorun var...

4. Emrah Pektaş

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Takılmasında derken bisiklete takılmasında mı?Tam olarak anlayamadım.

5. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Evet bisiklete takılmasında, montajda.

Bütün zincir anahtarları bütün zincirlere uyar gibi bir zihniyet var piyasada...

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  6. Emrah Pektaş

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    KMC Z9000 tekrar sorun çıkardı.Kalkışta çat diye bir ses geldi ve tahmin etttiğim üzere baklalardan birinin ucu açılmaya başlamış.Açılan ucu normal pense ile sıktık ama artık zincire güvenim kalmadı.Zaten gittiğim tamircide zincirin iyi olmadığını söyledi.Yaklaşık 2 haftadır idare ediyorum ama aklımda hep endişe var.Bisiklete kendime göre ciddi para vermiş olmam da daha fazla moralimi bozuyor ve bisiklete binmekten keyif almıyorum artık.İlgililer hakkında iyi düşüncelerim yok.

Neyse ben de XTR Cn-7701 zincir ve bir adet de michelin zincir pensesi siparişi verdim.Yeni zincirim ve pense ile ilgili düşüncelerimi ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşırım.

7. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Aybars, Kmc ler missing link ile aletsiz olarak takılıyor. bu kopan kmc zincirlere ben de son zamanlarda çok sık denk gelmeye başladım ve bu da beni kmc zincirlerin kalitesini sorgulamaya itiyor...