Kmc x9 zincir sökme yardım (normalde zincir sokmeyi biliyorum)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaslar kmc x9 zincirin birkaç baklasını cikarmam gerekiyor. Suanki haliyle yuksek kadansta pedal cevirip pedali durdurdugumda zincir bombe yapiyor . biraz daha gerilebilmeye musait kontrol ettim . aktarici zincir gerginligi ayari zaten en sonda o nedenle bu zinciri kisaltmak zorundayim .elimde standart bir zincir sokme aparati var daha once bilindik pimleri olan zincirlerle isimi halledebilmistim fakat bu modelin pimleri biraz farkli ve cok zorlamama ragmen zincir sokme aparatini çeviremiyorum . daha once bu isi tecrube eden varsa yardimlerini bekliyorum :) 62283 dosyayı görüntüle

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
kmc powerlink kullanır genelde yok mu öyle bişe

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@chnkrmz

Bakla azaltmak için mutlaka normal baklalara işlem uygulamak zorunda kalacak problem powerlinkte değil =D

@furkan.zaman

Kullandığın zincir sökme aletinde çevirdiğin kol küçük ise ona birşeyler uydurarak kolu büyütmeye çalışabilirsin daha rahat kuvvet uygularsın zincirinde extra bir uygulama yapmana gerek yok standart çünkü yeteri kadar kuvvet uygulayamadığından sıkıntı yaşıyorsun.

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
824
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
alyan anahtarı kullan bide

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tamam o zmn kuvvet kollarini biraz uzatayim biseylerle . bu zincir pimlerinin zor cikmasi normal diyorsun o zmn dimi . @uğursabuncu