Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Km saatinde teker ayarını yapmak

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Şafak Atilla Akpınar tarafından paylaşıldı.

1. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kafama bir soru takıldı sizlere sorarak aydınlanmak istedim :p

Km saat ayarlarını sıfırladım.Kitapçığını incelediğimde sizlerinde tahmin edeceği gibi lastik ölçülerim ile kullanım kılavuzundaki değerler arasında benim ki yoktu :) (benim lastiğim continental 2.2 mountain king,km saati ise cannondale ıq118)

Bende araştırmalar yaptım tabi,hatta bi arkadaşımız km saatinin ayarını tam ve net olarak nasıl yapılacağını pi sayıları ile birlikte hesaplama tablosu sunarak konu açmıştı.Ben bir şekilde bu konuyu kaybettim ve bulamıyorumda.Bende forumlardan takip ederek şöyle bir bilgiye ulaştım.Zaten herkesin dediğide bu yönde.

Tekerin Sibobunu yere dik getir.1 tur sonra nerde dik geliyorsa bu iki mesafe arasında ki mesafeyi ölç ve milimetre olarak km saatine gir.bende ölçtüm ve bu mesafe 2.04 cm geldi.Milimetre olarak ise 2040 mm geldi.Bu hesap doğru tabiki

konuyu toplamak gerekirse ben şimdi girilmesi gereken değer olarak 2040 mı gireceğim.Bunda bi hatam yoktur demi aydınlatırsanız teşekkür ederim.

2. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:

Aynen Tarığım bende senin dediğin gibi yaptım :) metre olarak 2.04 denk geldi.Tabi sonuçta yanlış bir ölçü yapmayayım,hatalı olmasın diyerekten danışayım sizlere dedim.Teşkür ederim efenim :D