Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KM saatim yanlış gösteriyor?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Baran Altilar tarafından paylaşıldı.

1. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İyi akşamlar,VDO marka bir km saatim var,başlıktada belirttiğim gibi km saatim gittiğim mesafeyi eksik gösteriyor,dün bisikletle gittiğim mesafeyi bugünde arabayla gittim ve bisiklet km saatinde 1,5 km gösteren yol arabanın km ölçerinde 2.5 km çıktı.Ayrıca hızıda normalde yaptığımın aşağı yukarı yarısı civarı gösteriyor,acaba nasıl çözmem gerekir bunu,yada yeni bi tanemi almalıyım?

2. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    1- Tekerlek çapı doğru ayarlanmamış olabilir.
    2- Mıknatısla alıcı arasındaki mesafe yüzünden iletişim sorunu olmuş olabilir..

Bunları kontrol edip denerseniz muhtemelen sorununuz çözülür..

Baran Altilar bunu beğendi.
  3. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Vdo a4 km saati kullanıyorum,jantta ki mıknatısla maşada ki alıcı arası 0,5-1 cm.Lastik ve jant değerlerini doğru girin kullanma kılavuzunda yazar.

4. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    montajını istediğiniz kadar yamuk yapın hız dogru ise ilgisi yok mesafeyi yanlıs ölcmesi ile tek sebebi kullanma klavuzundaki değeri sayacın ayarlarındaki 4 haneli kimi sayaclarda 3 haneli bölüme lastik boyunuz için verilen rakamları dogru girmeniz. sayacı aldıgınız gibi takdıysanız dogru ölcmez.

5. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Mıknatıs çok sınırda bir yerde duruyorsa arada alıcı ile titreşimden dolayı iletişimsizlik yaşayabilir. Atıyorum ortalama 4 dönüşten 1i alıcıyı ıskalasa hız ve mesafe %25 oranında düşer...

6. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikleti 2.el aldım,aldığımda üzerindeydi,kullanım klavuzu vs yok yani,aldığım arkadaşında pek bir bilgisi yoktu sanırım hasbelkader kullanmış heralde:) cihazı sıfırlayıp yeni teker ve jant çapı falan girmek gerekirse dahi nasıl yapılacağına dair en ufak bir fikrim yok.

7. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sağında solunda modeli yazıyordur..
    İnternetten kullanma kılavuzuna ulaşabilirsiniz sanırım..
    Veya modeli verirseniz kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır. =)

8. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    VDO C08 modeli,pili çıkarıp taktım sıfırlandı ama yeni bilgi nasıl yüklenir netten araştırayım yada dediğiniz gibi kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlar belki,tekrar teşekkürler.

9. Semih_ÇELİK

Seviye:
    http://www.cycleparts.de/de_media/c...eich/bedienungsanleitungen/visuals/ba_c08.pdf

burdaki yazıları çeviri programında çevirerek epey bilgi sahibi olabilirsiniz. birde cok bi ayarı yok saten tuslara tek tek 3 er saniye kadar basılı tutun ayarlara mutlaka girer sonra basdıgınız tuş ile basarak ayar yapacagınız yeri geçin diğer tuş ile değerleri değiştirin. orda ölçme taktiği göstermiş forumda da daha detaylı bahsedilmiş ölçme şekli. düz bir zeminde o şekilde ölcebilirsiniz kurcaladıgınızda 5 dakkada cözersiniz.

10. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çevirmeye gerek yok ingilizcem iyidir:) bende bulmuştum aynısını dediğiniz gibi yaptım biraz kurcaladım ve yaptım gibi pekde zor değilmiş:) yalnız jant ölçülerini nasıl girmem gerekiyor acaba? 28 jant yol bisikleti benimki

Semih_ÇELİK bunu beğendi.
  11. Semih_ÇELİK

Seviye:
    işte ayarlarına girince tek tek geçin karşınıza cıkar eyer cıkmazsa odo veya farklı bi mod da iken ayar sayfasına girmek icin basılı tutun o rakamlar mutlaka gelir ilk acdıgınızda ya 0000 diye cıkar yada 1950 gibi cıkar tabi ben mm li sayaclar icin diyorum inch ise 3 rakamda cıkabilir. saglıklı ölcü için kendiniz o sistemle teker boyunu ölcün ama ben yaklasık olan farklı bi markanın sayac ölcülerini mm olarak buraya koyyim bence bu ölcüler tüm sayaclar için iş görür ben herkezin sayacına bu değerleri giriyorum. şaşma yaşamadık. ama öle cok hassas bi ölcümde yapmadık.

12. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kmh yazan yere 2105 girdim bakalım bide böyle deneyelim,olmazsa mıknatısla maşadaki aletin mesafeni kontrol edicem yarın artık.Teşekkür ederim yardımlarınız için.

13. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    mil olarak ölçüyor olmasın

14. z. usta

z. usta Forum Bağımlısı

Seviye:
    standart tabloda mutlak olarak doğru olmayabilir, o yüzden lastiğin çevresini mazure ile ölçerek elde edilen değeri işlemek daha doğru sonuç verecektir.

Semih_ÇELİK bunu beğendi.
  15. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Lastiğin ebatları için birkaç farklı yerde baktım hepsinde aynı 700/622 23 yol lastiği için 2105 verilmiş bende şimdilik öyle girdim ama henüz deneyemedim maalesef,birde odometre denen birşey var onuda ayarlamak lazım galiba,netten nasıl ayarlanacağına dair pek fazla bişey bulamadım arkadaşlar,nasıl bir ayar girmem gerekiyor odometre için?

16. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    son mesajıma kendim cevap vereyim,lastik ve jant ebatlarını değiştirdikten sonra bugün denedim ve arabayla yaptığım ölçümün birebir aynısı çıktı,yani sorunum düzeldi çok teşekkür ederim yardımcı olan herkese.Bu arada odometrede toplam yapılan km miş,cahilliğime verin arkadaşlar bu kadar basit birşeyi düşünemedğim için:)

17. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar,
    ben de şu aleti satın almıştım: http://dx.com/p/1-4-lcd-electronic-bicycle-computer-speedometer-32804
    bir kaç ay kullandıktan sonra 4-5 ay kulanmadan evde durdu. Tekrar kullanmaya başlamadan önce yeniden ayarları yaptım, hız ve mesafe ile ilgili bir sıkıntı yok ama, saati sürekli ileri gidiyor. bununla ilgili yapabileceğim, önerebileceğiniz birşey var mı? Teşekkürler

18. Semih_ÇELİK

Seviye:
    bu çin malları ürünlern nerdeyse hepsinde var saati ya ileri ya geri gidiyor bi yerinde durmuyor. çözümü kaliteli sayaç almak :)