Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Km Saati

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında OnurErdem tarafından paylaşıldı.

1. OnurErdem

OnurErdem Yeni Üye

Seviye:
    Benim eski bisikletim 24jant Salcanoydu ve o zamanlar heves edip bir kilometre saati almıştım ama daha sonra hız yapmamı çok engellediği ve beni bisiklet sürerken çok yordugu için için çıkartmak zorunda kaldım hala bi kenarda bıraktığım gibi durur.. Eski tip km saati bilen arkdaşlar vardır.. digital değil ama ekranında bir silinebilen birde sabit km'yi gösteren(silinmeyen) göstergeleri var.. Şimdi yeni bir km saati almayı düşünüyorum ama sistem değişti mi hala ön tekerleğin yanına mı bağlanıyor aksan ve hala o kadar zor mu oluyor pedallamak :)

2. gökhan aksoy

gökhan aksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    dediğiniz sistem epey eskide kaldı. şimdi artık kablosuz olarak hem hızınızı hem kadansınızı hem de nabızınızı ölçebiliyorsunuz. bisikletin üzerinde 100 gr gibi hissedemeyeceğiniz bir ağırlık oluşuyor. türüyen aksama herhangi bir temas olmadığı için pedal çevirmede sorun yaşamıyorsunuz.
    foruma bakın bir çok modelinii göreceksiniz.

OnurErdem bunu beğendi.
  3. OnurErdem

OnurErdem Yeni Üye

Seviye:
    bağlantı nereye yapılıyor peki,cihaz ne kadar mesafe yaptığımı,ne kadar hızda gittiğimi nasıl algılıyor...

4. aslan bora

aslan bora Yeni Üye

Seviye:
    aleti gidona takıyorsun, ölçüm aparatlarını da jant teli ile maşaya bağlıyorsun. Tekerin her turunda jant telindeki parça maşadaki okuyucunun yanına gelince alet bunu hissediyor ve tekerleğin çapı kadar bir mesafeyi kadrana aktarıyor. Okiş?

OnurErdem bunu beğendi.
  5. OnurErdem

OnurErdem Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler aslan abi anladım.. bölesi daha iyi olmuş artık fazla güç harcamaya gerek kalmıcak :D