Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Km saati; Wireless mi Kablolu mu?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında bülent samsunlu tarafından paylaşıldı.

1. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    selam,km saati almak istiyorum,wireless modellerine baktım ama kabloluyu daha çok önerdiler,önerilerinizi bekliyorum,teşekkür ederim...

2. Oğuz.

Oğuz. Kıdemli Üye

Seviye:
    Kablolu Sigma kullanıyorum.Gayet memnunum tavsiye ederim.

Sigma 1009 - 1609 modellerine bir göz atın.

bülent samsunlu bunu beğendi.
  3. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Wireless manyetik alanlarda sıkıntı yaratıyor.Görüntüyle ilgili sorunun yoksa hiç düşünmeden kablolu sigmalara bir göz gezdir derim

4. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    kablolu kullanıyorum bende.

arada gerilme paylarını bol bırakarak belli noktalarda kablosunu gidon boğazına, maşaya ,fren tellerine , elektrik bandıyla sabitledim. hem çok hareket edip sorun çıkarmıyor kablosu hem de özellikle göstergeye bağladığım yere giren kablonun giriş kısmı sürekli oynayıp temassızlık yapma riski önleniyor.

diyebilirsiniz ki ne gerek var bu kadar detaya , okurken bıktım kabloludan ama vallahi bişe değil, ben anlatamadım =D

kablosuz için manyetik alan sorununu bende çok okumuştum almadım o yüzden. ;)

aybars55 ve bülent samsunlu bunu beğendi.
  5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Şu kablosuzlar için manyetik alandan etkileniyor diyen arkadaşlar hangi saat modelleri etkileniyor yazarsa çok mutlu olacağım. 2 senedir sigma 1609 sts kullanıyorum her türlü manyetik alandan geçtim bu güne kadar hiç etkilendiğini görmedim.Lütfen yorum yazarken eğer kendiniz yaşadıysanız onu belirtelim yada 5-10 liralık çin malı kablosuzlarda gördüğünüz sıkıntıları tüm kablosuzlarda var demeyelim.Konuyu açan arkadaşa da tavsiyem eğer ki kadans kiti kullanacaksan kesinlikle kablosuz almalısın arka çataldan gidona kablo çok çirkin duruyor.Sadece km saati kullanacaksan tamamen sana kalmış bütçe meselesi ve tercih meselesidir.Belirli firmaların ürünlerinde kesinlikle hiçbir sıkıntı yaşamazsın.

6. Barış Şükür

Barış Şükür Yeni Üye

Seviye:
    daha önce kablolu bir model kullanıyordum sadece km saati vardı. şimdi kablosuz bir model kullanıyorum. Sadece km saati için kablosuz bir model almanın anlamı yok. Ferhat Bey in dediği gibi kadans, nabız ölçümü vb. aksesuarlarda olacak ise kesinlikle kablosuz derim.

7. Seyit Ünlü

Seyit Ünlü Yeni Üye

Seviye:
    bende sigma 1009 sts kullanıyorum. üst modellerini kullanan arkadaslarım da var herkes memnun. manyetik alandan vs hiç bir seyden etkilenmiyor. Ama benim size tavsiyem km ölcen saatler var kablosuz calısıyor son derecede şık normal kol saati olarak da kullanabiliyorsunuz. kısacası 100-200 civarında kablosuz bir şey almaktansa 200-300 TL civarında bir saat almak sanki daha mantıklı eh tabi bu işin sonu yok bunu da unutmamak lazım tercih sizin iyi günlerde kullanın şimdiden...

8. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben Polar CS300 kullanıyorum..
    Genel olarak memnunum ama alıcılar ve saatin iletişimini kurmak için mesafe ayarlama sıkıntı olabiliyor bazen. Ama onun dışında bir sorun yaşamadım..
    Kablosuz modellerin bir artısı da bazılarına kalp monitörü de ekleyebiliyorsunuz, kablolularda böyle bir imkan yok..

Bir de ben o manyetik alan olayından etkilendim.. Tramvaya binmiştim bir gün bisiklet ile, Sultanahmet civarında birden saat 70 km/s saat göstermeye başladı ve bir 5-6 dakika boyunca sürdü..

Bir keresinde de Bağcılar'a kadar gidip gelmiştim, geri dönüp istatistiklerime baktığımda azami hız olarak 120 km/s gösteriyordu. Bunun da manyetik alan nedeniyle olduğunu düşünüyorum, o kadar hızlı gitmiş olabileceğime inanmıyorum =)

9. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    bugün itibari ile sigma bc 1009 kablolu modelini aldım,fikir veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum..

kadir34, e.koprulu, aybars55 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İsabetli seçim olmuş, iyi günlerde kullanman dileğiyle :)

11. Ömer İlker

Ömer İlker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    wireless kullanan biri olarak kesinlikle kablolu. Assize marka kullanıyorum. Wireless aktarıcının pili çabuk bitiyor. Kaliteli bir kablolu alabilirsin.

12. Ali Bozyılan

Ali Bozyılan Yeni Üye

Seviye:
    Hiç uğraşmayıp direk telefonu kendi sattığım ürün ile bisiklete sabitleyip oradan endomondo yada ulysse pro ile ne yaptığımı görüyorum. Gps ile ölçdüğü içinde hata payı çok az. ;)

13. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Forumda bi arkadaş konu açmıştı, sanırım 1009 veya daha üst model kablosuz km saati kullanıyor du diyorduki km saatinin yanında yüksek lümen ışık veren power Ledli bir fener kullandığında km saati sapıtıyor. feneri kapattığın da saat normale dönüyormuş sorununa care arıyordu en Son millet feneri alüminyum folyo ile sar dene gibi fikirler veriyordu
    sadece hız mesafe için kablosuz saate iki katı para vermek gereksiz bence zaten kabloyu bir kere fren kablosuna sarıp birakiyorsun birde bazı yerlerden cırt layinca hiç kıpırdamaz bile yerinden bende 8.12 var gayet iyi çalışıyor

14. ramazanedis

ramazanedis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    km saatine vereceğin paraya göre değişir eğer ucuz veye orta seviye bişey alacaksan kablo'lu al nedeni wireless km saatleri aynı seviye kablolu km saattin daha pahalı bence kablolu al eğer görüntüde sıkıntın yoksa

15. Uçkun Barış CANDAN

Uçkun Barış CANDAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben kablolu kullanan biri olarak kablosuz al, bir kere al derim. Kaç kere kablo bir yere takıldı mı acaba telaşına düştüm.