Km Saati Veya Hız Ölçer Yapımı

Tepki
2
Bisiklet
Salcano
Öncelikle bu foruma yeni üye oldum çok begendim , neyse konuya geçelim

Ben bisikletime güzel bi hız ölçer veya km saati yapmak istiyorum , Elektrik'ten iyi anlıyorum , Yardım Edeceklere şimdiden teşekkürler :cool:

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Sence bunu yapmak cokmu kolay, hadi eletrigi yaptin diyelim su gecirmeyen dis kabini nasil yapacaksin. En önemli sorum ise bu isden karin ne olacak bunu cok merak ediyorum.

Tepki
2
Bisiklet
Salcano
amaç eğlence zaten epey bi para topladım 120 küsür bisikletimi bakıma sokucam . ve güzelleştircem . peki ne marka almamı önerirsiniz ?

hakano

Daimi Üye
Tepki
317
Selam,

Huret veya Huret benzeri eski tip, ibreli analog km saatlerini, kadrana ve ibreye dokunmadan, sadece analog altyapıyı dijitale, kablosuz olacak şekilde, dönüştürmek mümkün müdür? Bu konuda tecrübesi olan var mı?

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.986
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arduino ile yapılabilir, hallefect sensor (hızı algılıcak) ve servo motor(ibreyi kontrol edicek) ile kodlanırsa olur. Arduino temel kodlamaları öğrenmeniz gerekiyor.

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
262
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Elimde (link)in aynısı var. Mıknatıslı sensörü var. Aynı sensörden bir tane daha alıp mıknatısı aynakola sensörü kadroya takıp kabloyla saate bağlasam. Sonrasında kodlama ile saate kadans sekmesi ekleyebilir miyim sizce?

SlowButProud

Aktif Üye
Tepki
246
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elimde (link)in aynısı var. Mıknatıslı sensörü var. Aynı sensörden bir tane daha alıp mıknatısı aynakola sensörü kadroya takıp kabloyla saate bağlasam. Sonrasında kodlama ile saate kadans sekmesi ekleyebilir miyim sizce?
Saatin flash cipinden firmware okuyup yazabilecek kadar elektronik bilgisine, reverse engineering ile kaynak kodunu cikarip, ozellik ekleyecek kadar kodlama bilgisine sahipseniz tabiki neden olmasin :)

Bu is icin en basit yol yukarida da belirtildigi gibi Arduino, ekran, sensor kullanmak ve C++ dilinde kodlama bilgisine sahip olmak.

• Beğen
Tepkiler: Eray BAYĞAR