km saati önerisi

Tepki
2
Herkese iyi günler,

Bisikletler konusunda acemiyim forumunuza yeni üye oldum bir sorum olacak.Ben Bisikletime km saati almak istiyorum ama km saatlerinden pek anlamıyorum.Bana başlangıç için önerileriniz neler olabilir.

Şöyle bişey buldum 7 fonksiyonlu ama çin malı galiba sizce gidermi şimdilik bu kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim Teşekkürler.

h-ttp://www.pedalbisiklet.com/default.asp?git=9&urun=66402

(ekleme:linkteki ''h'' nin önündeki çizgiyi kaldırın.Ticari link olduğundan koymadım) :)

Scudo

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Bence sigma yada ciclosport'a bakın.Sonuçta ayda bir değiştirilen bir parça değil.Giriş seviyesi bir km saati standart bir bisikletçinin işini görecektir.Ben 3 yıldır ciclosport cm 2.2 kullanıyorum , gayet de memnunum tavsiye edebilirim :)

• Beğen
Tepkiler: Tamer Aydın
Tepki
2
@akgulcemal

Teşekkür ederim fiyatlarıda 50 den aşağı değil şuanlık okadar bütçem yok.ama ilgin için teşekkür ederim

Leventİ

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Levent
Bisiklet
Cube
Aynı markanın daha düşük bi modelini kullanmıştım. Çin değil Tayvan malı olması lazım. Biraz fazla sıkınca gidona bağlamaya yarayan kelepçesi kırılmıştı ben de piyasada bulunan metal kelepçelerden bişey uydurmuştum. İş görür mü derseniz evet görür ancak:

1- Saati sürekli ileri gider, düzgün zaman tutmaz.
2- Saati normalden hızlı gittiği için teker çapını tam doğru girseniz bile süratinizi gerçeğinden biraz hızlı gösterir.
3- Teker çap ayarı sadece ..24-25-26-27-28 inç gibi tam değer olarak ayarlanabildiği için teker çapınızı hatasız olarak giremezsiniz (her 26 inç tekerin yuvarlanma çapı aynı değildir)
4- Arada bir kafasına esince kendi kendine reset atar toplam kilometre, saat filan sıfırlanır.

Bu biraz daha üst model birşeye benziyor belki farklılıklar varsa bilemiyorum.

Şimdi ise Sigma 1006 kullanıyorum. Avantajları:

1- Saati ilk aldığımda kurdum. Yaklaşık bir sene oldu saat şaşmadı.
2- Teker çapını, tekerin çevresi olarak giriyorsunuz, 2048mm gibi. O yüzden yol ölçümlerini tam doğru yapıyor. Zamanı doğru tuttuğu için hızı da tam doğru gösteriyor diyebiliriz. Teker çapını tam ölçemeseniz bile belirli bir yolu gidip hem kilometre saatinden hem de google earth den ölçerek teker çapında +/- bi kaç mm oynama yaparak tam doğru hale getirebilirsiniz.

• Beğen
Tepki
2
@Levent İpek

Fiyatı nedir acaba? Bide satın alabileceğim bi link gösterirmisiniz.

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@Tamer Aydın

Ben size o linkdeki km sayacını hiç önermem. Bence en azından Sigma 509 alın fiyatı 35 TL hemde işinizi görecek kaliteli bir cihaz.

(link)

• Beğen

Leventİ

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Levent
Bisiklet
Cube
Google'a

BC 1009 fiyat

yazarsanız olan siteler gelir. Fiyatı 60-65 lira gibi. Bütçenizi aşıyorsa diğer markaları araştırın derim. Pro'nun mesela 30 liraya var kilometre saati. Assizde dan daha iyi olabilir araştırmak lazım, kullanmadığım için bilemiyorum. Sigma'lar biraz pahalı.

• Beğen

Leventİ

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Levent
Bisiklet
Cube
@Gokalp Gokmenler

Bilgi olarak ekliyeyim, 509 ile 1009 un farkı 509 da ortalama hız ve maksimum hız göstermiyor. Benim için önemli değil diyorsanız 509 da uygun bi seçenek.

• Beğen

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
sigma'lar profesyonel bisikletçiler için üretilirler, bu yüzden ölçümleri de çok hassas yaparlar. ayrıca ilk bakışta belli olmayan, kalitenin birer ölçüsü olan birçok ek özelliğe sahiptirler. hiç bir zaman aldığınıza pişman olmazsınız, senelerce kullanırsınız.

fiyat olarak 35 TL'ye kadar inen tek profesyonel marka da sigma'dır bildiğim kadarıyla. daha ucuza ürünleri bulunan markaların, kesinlik ve hassasiyet olarak hiç bir garantisi yoktur.

tüm bu sebeplerden dolayı, sigma 509 sizin için ideal olacaktır.