Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Km saati onerisi ve yardim lutfen

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Tahsin Y. tarafından paylaşıldı.

1. Tahsin Y.

Tahsin Y. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Degerli forum uyeleri
    Arastirdim gercek anlamda ama bulamadim forumda da buldum bir konu oda 400 500tl lik alrtlerden bahsediliyor.

Sizlerden ricam 100tl civarlarinda bir km saati onermeniz tercihen rakim veya kadans olceninden olursa sevinirim.

Bir diger sorumda forumda bir arkadas sigma 14.23 satiyor ama bulamadigim konu su ben her seferinde altitude ayarimi yapicam ona yoksa tek seferlik mi?

(Gpsli bir sey olursa garmin tarzi 2. El olarak butcemi 150-200tl ye cikarabilirim)

Konuyuda acacak yer bulamadim buraya actim :)

2. erenyagmur

erenyagmur Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    150 tl'ye garmin bulursan bana da haber ver...

3. Alper Yılmaz

Alper Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Forumda defalarca yazıldı, demek ki gözünüzden kaçmış.Sigma bc 12.12 öneririm.

4. Tahsin Y.

Seviye:
    Garmin 200 ebay.com da 0i 280tlye kadar var.
    Gercekten kacirdim bulamadim. Ayrica gpssiz olan saatlerde rakim hesaplamasini nasil yapiyor? Her tur basinda home altitude (ev rakimi) ayari yapmak zorunda miyim?

5. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    eğer telefonun android ise telefon tutucu al bence. ben öyle yapıyorum. kadans falan hesaplamıyor ama
    anlık hızın
    gittiğin mesafı
    çıktığın yükseklik ve inişi ayrı hesaplıyor
    haritada gittiğin rota
    ..
    ayriyetten bilmediğim yere gideceksem navigasyon olarakta kullanabiliyorum. navigasyon olarakta yandex navigasyon çok işime yarıyor.
    pil sarfiyatı nı soracaksan eğer.
    sadece runtastic programını kullanacaksam.
    3g kapatıp 2g açıyorum ve internet verisini kapatıyorum. zaten program sadece gps üzerinden çalışıyor.
    navigasyon kullanacaksam da zaten en fazla 1 - 2 saat kullanmam gerekiyor ozaman açıyorum 3g ve veriyi. ozamanda fazla gitmiyor zaten en fazla %20 gidior.

not.. ekran parlaklığını genel olarak hep en düşükte kullanıyorum. öyle alıştığım için parlaklığı yükselttiğimde gözlerim ağrıyor.

6. Tahsin Y.

Seviye:
    Cok detayli yazmisin tesekkur ederim ama mumkun mertebe bisiklete binerken telefondan kopmaya calisiyorum :) birde tam inisin ortasinda ararlar falan tam cildirmalik bi durum olusur.

Ama bu aralar bi denicem sadece gps acip geri kalan seyleri kapicam bakalim bi :)

Genede dedidigm gibi km saati sart

7. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Garmin 200'de kadans yok, altimetre yok, sadece gps var.

GPS'li olsun olmasın rakım hesabı barometre ile yapılıyor genelde, yükseldikçe basınç düştüğü için onu kullanarak irtifayı hesaplıyor. Bulunduğunuz konumun deniz seviyesinden yüksekliğini az hata ile göstermesini istiyorsanız her seferinde kalibrasyon yapmanızda fayda var. Sadece irtifa değişikliğini (yani gün içinde ne kadar tırmandığınızı) göstermesi yetecekse gerek yok.

8. Tahsin Y.

Seviye:
    Deniz seviyesine inip home altitude 0 yapip gezmem yeterli olur yani. 3 5 metre sorun degil ama rakimi gostersin istiyorum mesela ne bilim 800mdeyim suan 900 ooo 1000 oldu gibi ;)

9. chnkrmz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bence gene aklında bulundur söylediğimi. telefondan kopmana gerek yok. bende bile pahalı telefon var telefondan mümkün mertebe face ve benzeri sosyal yerlere girmiyorum. ama bu özelliğinden faydalanıyorum. hem telefon cebindeyken çalarsa daha kötü. merak edip durup bakmak zorunda kalıyorsun :D
    telefon gidonda olursa hem açmak istemediğin biri olursa boşuna durmana gerek kalmıyor :D
    ayriyetten bisikletim mtb olduğundan ve genelde kaldırımlardan haldır huldur indiğim için telefon tutucuyu plastik kelepçelerle sağlamlaştırdım. uçurumdan atlasam oynamaz valla :D

[​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

10. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Barometre ölçümleri çok sıkıntı çıkarabiliyor yalnız. Bunu da unutmamakta fayda var.
    Havanın bulutluluk durumu, sıcaklık, barometre alıcısının önündeki deliklerin engellenmesi gibi durumlarda garip sonuçlar verebilir..

11. Tahsin Y.

Seviye:
    :) ben telefondan kopmak derken genelde bisikletteyken sessize aliyorum molalar harici bakmiyorum telefona :) ama bu hafta sonu denicem bi telefonu :)

12. chnkrmz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sessize gene alırsın. 100 150 km saatine vereceğine 25 tl telefon tutucu ver ekstra masraf yapma bence. ama bisikleti biyere kitlerken telefonu unutma. ben unutuyorum bazen. bakalım ne zaman çalıncak telefon :D

13. kucukozet

kucukozet Yeni Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhaba bence sadece km ve hız ölçen bir cihaz al. Deccalın an Btvin öneririm. Benim iki bisikletim var birinde sigma birinde başka cihaz var. Bence yeterli. Ama gps li cihaz gerekli degil. Ama benim sunto ambit var onuda kullanıyorum. Ama bu cihaz komple bir cihaz. Ve pahalı. Tavsiyem sadece km. Saati yeter.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

14. veli uşak

veli uşak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Spezalid sport kablosuz oneririm ben kullaniyorum