Klasik yol bisikletimi değiştirmeli miyim?

Tepki
70
Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni üye oldum. Resimde görüldüğü gibi klasik yol bisikletim var. 14 kilo civarı geliyor. Five Rams diye bir marka idi sanırım. Her yerde yol bisikletlerinin hafif olması gerektiğini okudum. Bisikletim ağır ama yokuşta beni yormuyor (aynakol 48-52; arka dişlinin en küçüğü 14'lü) ve düz yolda eğer rüzgar yoksa pedalı birkaç kere çevirince kendi kendine epey gidiyor :) 2000 Km. den fazla yol yaptım ve jant tellerinin kırılması dışında bir sorun çıkarmadı. Uzman arkadaşlardan yardım rica ediyorum: Bisikletimi satıp 1000-1200 civarı yeni bir bisiklet alırsam daha fazla performans alır mıyım? (Carraro, Kron, Bt'win gibi markalar...) Gerekiyorsa daha fazla resim atabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.
(link)

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
uzman bir arkadaş olarak değilde amatör bir arkadaş olarak şunu diyebilirim. bu bisikleti kullanmaya devam et. mevcud paranın üzerine de eklemeler yapıp 2 bin liraya kadar çıkart.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
1000 TL lik bir bisiklet bul sür. Değip deymeyeceğine kendin karar ver. Herkesin farklı bir zevki var. Ben bisikleti aldım mı hedef komadan keyfime göre geziyorum. O yüzden benim için farketmiyor. Kimiside günde 80 km standart sürer. O 80 km yi daha hızlı bitirmeyi hedefler. Onlar için 4 kg çok önemlidir.

Bunun dışında bisiketini satınca eline kaç para geçecek? Çok az para edecek ise lastiklerini değiştirerek cyclocross yapıp farklı tarzlarda da sürebilirsin. Yeni nesillerde bu lastikler takılamadığı için sorun oluyor. Muhtemelen senin bisiklete takılabilir.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Yokuşta yormuyorsa hiç değiştirmeyin bence... Bisiklet güzel gözüküyor :in:

Tepki
70
Benim için önemli olan hız ve performans. Bu fotoğraf eski, bisikletin triatlon barı şu an yok. Selesi değişti. Ayrıca gidon bandı alacam. Düz yolda max. 45 km hız, yokuş aşağı 60 yapabiliyorum. Bisiklet sonrasında hızlanmıyor. Günde 40-80 km arası sürüyorum. Jantlar çelik, maşa da demir sanırım. Belki ikisini alüminyum ile değiştirsem az da olsa ağırlıktan kurtulabilirim. Şimdilik çevremde kimse 1000-1200 liralık alüminyum kadrolu bisiklet kullanmadığı için deneme fırsatım olmadı maalesef. Bisikleti satarsam değeri nedir onu da bilmiyorum.

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
BEnce kadro sağlamsa üzerine eklemeler yapabilirsin.

Tepki
70
İsim
Kadir
Bisiklet
Kron
Bisiklet bakımları düzenli yapılmışsa devam edilebilir bence de, yeni bisikletin de keyfi farklı olur tabi sonuçta kimisi için ise başkalarının bakışları çok önemli..

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
1000-1200TL'ye yeni bisiklet almaktansa bu bisikleti modife yapman daha mantikli olur. Bisikletinin üzerin de tipini bozan cok ivir zivir var önce onlari cikarman gerekiyor ve sonra alu jantlar ve bir kac parcasini degitirirsen cok güzel bir klassik olur ve hafifler, bu bisikleti tabiki 8kg'ye indiremesin ama 14kg den daha hafif olabilir.
Güzellesmesi icin sadece biraz fantasi yapacaksin ve bu klasige uygun hafif donanimlar arastiracaksin.
Sakin boyasini spreyle boyamaya kalkma sonra güzelligini bozarsin. Eger boyatmak istiyorsan sanayide kaportaciya boyatman en iyisi olur ki boyaya da gerek yok bence.
Modife isin de yardimci olur özelden bilgiler verebilirim.
Bu bisiklet umdagin bir duruma gelebilir. :)