Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Klasik yol bisikleti fren sorunu

Konu, 'Frenler' kısmında İrfan Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. İrfan Yılmaz

İrfan Yılmaz Üye

Seviye:
    Satın aldığım eski bir yol bisikletinin jantlarını değiştirip komple topladım. kendi fren ayaklarını kullanıyorum. bisikletçiden çiftini 1 liraya yeni fren pabucu aldım.
    problemim şu: düşük hızlarda bile fren tutmuyor. üzerine binmeden frenleri sıkıp ileri ittiğimde dahi kilitleme yapmıyor. tel gerginliği uygun, fren ayaklarını janta yaklaştırdım-uzaklaştırdım sonuç aynı. fren kolunu değiştirdim. pabuç diye düşündüm mtb bisikletimdeki düşük kalite ama (jantlar aliminyum) frenleme yapan panuçlarımı taktım. sonuç yinede aynı. ben pabuçların janta uygun olmadığını düşündüm. çünkü panuçları elime alıp janta sürttüğümde sürtünme direnci çok az. pabuç tutunmuyor. nasıl anlatsam normal aliminyum jantlara ince bir vernik atmışsınız gibi yüzeyi. resimden belli olmaz ama jantımın resmi bu:
    http://b1108.hizliresim.com/11/8/16/1542.jpg
    uygun pabuç veya sorunu gidermek için tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    fren üzerinde takılı iken bir fotoğraf gönderirseniz belki daha iyi yardımcı olabiliriz.

İrfan Yılmaz bunu beğendi.
  3. İrfan Yılmaz

İrfan Yılmaz Üye

Seviye:
    problem fren pabucundan, daha yumuşak bir fren pabucu aldım ve denedim şu an tutuyor. önce kullandığım pabuçlar oldukça sertti.