Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Klasik Yenileme

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında efkan yüce tarafından paylaşıldı.

1. efkan yüce

efkan yüce Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhabalar
    aşağıdaki seçeneklerden birini alıp yenilemek istiyorum.amacım zamanımı iyi geçirmek ve güzel bişeyler ortaya çıkarmak.sorularım şunlar:
    boyum 1.70m yaşım 17 bana en uygun kadro hangisidir?
    fiyatları normal mi?
    gerekli nikelaj ve sanayide boya ne kadar mal olur? eğer alıp bu işe başlayabilirsen aşamaları burada paylaşacağım.Başka önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-markenhad-yaris-bisikleti-91160952/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-peugeot-62cm-klasik-yaris-bisikleti-225tl-77764592/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-yaza-yaris-bisikletiyle-girmek-istiyorum-diyenler-iceri-baksin-51239052/detay

2. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ilk linkteki sana 2 sanim kısa olmakla beraber diğer kadrolar sana uymaz biri çok büyük biri çok küçük ayrıca klasik toplamaya başlamadan önce bisiklet bakmak yerine teknik bilgi edinmen senin için daha yapıcı olur . . .

efkan yüce bunu beğendi.
  3. efkan yüce

efkan yüce Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    forumdaki konuları inceliyorum. zaten hemen alamam. temmuza ancak... şimdiden fikir edineyim diye araştırıyorum.

4. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    efkan yüce bunu beğendi.
  5. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    50cm kadro 170 boy için uygun. single speed fixed gear bisikletlerle öyle çok kilometreler yapılmadığı için yol bisikletindeki gibi milimetrelerle ölçmek gereksiz kadro boyunu. ben 174 cm im ve 51 kadro kullanıyorum, biraz uzun bir boğaz veya boynuz gidon ile hiçbir problem kalmaz.

onun dışında ilk linkteki bisiklet hiç de 50 cm gibi değil. nerden nereye ölçtüğünü sorun isterseniz. o head tube en az 54 cm bir bisiklete aitmiş gibi geliyor.

efkan yüce bunu beğendi.
  6. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Selam, Burak'ın da dediği gibi ilk linkte yer alan bisiklet 50cm gibi değil, hatta ölçsün satan arkadaş 56cm çıkacaktır. Head tube aynen kendisini bu ölçü konusunda ilk baz alınması gereken yer. Sonra sırasıyla tekrar bu bisikletlere dönecek olursak, madembir yenileme yapacaksın üzerindeki malzemelerde almışken ileriye dönük geniş kullanım alanlarına sahip nitelikte neden olmasın? Mesela ilk linkteki bisikletin aynakolu perçinli olmakla üstüne üstlük kamalı da bir sisteme sahipken hiç düşünmem bu bisikleti. Yine aynı şekilde 2. linkte yer alan bisikletin aynakolu, kadro boyu ve kullanamayacağın ağır çelik çemberleri mevcut. 3.likteki bisiklet ise olması gereken kalın arka çatallara sahip olmakla beraber 27" teker ebadına sahip gibi. Nikelaj ve boya işine de girişeceksen daha nitelikli kaliteli kadrolara sahip, hatta üzerinde daha işlevsel malzemelere sahip bisikletlere bakarsan daha da iyi olacaktır. En azından aynakolu kare milli, yaprakları değiştirilebilen ve çemberlerinden tut göbeklerine kadar kullanabileceğin iyi bir geometride bir bisiklet bulabilirsin.

efkan yüce bunu beğendi.