Klasik Soru Carraro Vs. Scott.

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
Öncelikle merhaba hepinize.

Aranıza yeni katıldım ve çocukluk hayalimi gerçekleştirme zamanımın geldiğini düşünüyorum ( yaş 29 ). Bu ay içerisinde sahip olduğum yarış motorunu satıp yerini yarış bisikleti ile doldurucam. Senelerdir süregelen ofis yaşamı sağolsun kilolar aldı başını gidiyor, spor salonlarına tonlarca para harcayıp gitmemektense sevdiğim bir şeyi hayat tarzına çevirmek en mantıklısı geldi artık.

Gelelim konumuza... bir kaç haftadır başlangıç için kendime bisiklet aramaktayım. Baya bir kısmını okudum forumun paylaştığınız resimlere baktım ve uzun bir eleme sürecine girdim. Eleye eleye seçenekleri 2'ye düşürdüm bunlarda Carraro CR Race 052 veya 032 ile Scott Speedster 60 CD14.

Scott markasını zaten turlardan iyi biliyorum. Youtube da da araştırdım ve kötü yoruma pek rastlamadım ama kafamı karıştıran Carraro 052 üzerindeki parçaların anladığım kadarıyla biraz daha elle tutulur olması. Konular arasında git gel yaparken kafam çok karıştı diyebilirim.

Neyse bu konudan ve bahsi geçen bisikletlerden anlayan arkadaşlar seçim yapmam konusunda bana yardımcı olurlarsa en kısa zamanda foto paylaşmaya başlayabilirim sanırım :)

Şimdiden teşekkürler herkese.

Edit: Birde rica etsem İstanbul avrupa yakasındayım ( levent ) güvenilir, tanıdığınız bisikletçi tavsiyeleri varsa onlarıda paylaşmanızı rica ederim

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende 052 var şu konuya bakabilirsiniz.
(link)

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
o konuyu okudum zaten güzelde açıklama oldu benim için bisiklet hakkında 032 veya 052 ye doğru gidiyor elim. 032 seçenekler arasına sırf beyaz olmasından dolayı girdi açıkçası onuda söylemem lazım :)

Tepki
22
Bisiklet
Carraro
Uzun süre carraro kullandım.. gayet başarılı.. Scoot'un piyasası adı daha yukarıda ama carraro da oldukça güzel..

Murat L

Üye
Tepki
68
Ben de uzun yıllar motosiklet kullandıktan sonra 2 yıl kadar önce bisiklete geçtim.
Birkaç bin km bisiklet kullandıktan sonra motosiklete tekrar binerseniz başta garip gelebilir. Çok ağır ve çok gürültülü gelmişti bana. Tabii yine de zevkli. Sanırım ikisinin ayrı aletler olduğunu, ortak yönlerinin tekerlek sayısından ibaret olduğunu zihnen kabullenmek gerekiyor.

Bir de garip şekilde, ben trafikte kendimi bisiklet üzerinde daha güvende hissediyorum, motora göre.

Iki bisiklet arasındaki tercih hakkında yorumda bulunabilecek bilgiye sahip değilim.

Hayırlı olsun.