Klasik Peugeot 1975 Model Orjınal

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Semih Bey, bu Peugeot headbadge olarak decail stickerlar da sınıflandırıldığında 5.gen olup 1982-1990 üretim kadrolardır.

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
@Dogukanaksu

Bendeki peugeot Fransız atölye malıdır.Özel yapımdır Recorlara bakarsanız farkı görebilirsiniz 1975 -76 Türkiye turu koştu. o zaman milli takımdan Arif bir üst modele geçtiğinden kendisinden satın almıştım:)

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@semih59

Diğer konularınızda yeniden boyandığını da yeni okudum eğerki öyleyse doğrudur, ama etiketler, logolar tamamiyle 5gen. Tüm detayları, menşeisine kadar (link) mevcut, sonuçta bende bir Peugeot fanatiğiyimdir. :)

• Beğen
Tepkiler: Erhan Ertan

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
@semih59

(link)

Stıcerler yanıltabilir doğrudur Teşekkür ederim.

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Çok güzel! Komponentler Shimano sanırım? Lug detayları da ilginç görünüyor! Ayrıntılı fotoğraflar koysanız ya birkaç tane daha ;)

• Beğen
Tepkiler: semih59

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
Semih Bey diğer bisikletleriniz de çok farklı, anladığım kadarıyla farkınız biraz da deneyiminizden kaynaklanıyor güzel bisikletleriniz var iyi günlerde pedallayın.

• Beğen

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
@diavolo

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Bisikletin üzerinde Campagnolo malzeme var.Vitesler,frenler,fuş yatakları,aynakol,en son lastikleri yeni modele geçtiğimden jant kasnaklarını ruble.zincir ve dış lastik yeniledim fren pabuçı olarak shımano taktım.Yeni dual sistem bakıyorum elcek ve vites kollarını değiştireceğim.

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
@Burçak Erbil

Bir kaç resim daha ekledim:)

Tepki
34
İyi ki bol resim eklemişsiniz, çünkü insan bakmaya doyamıyor. Güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

• Beğen

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@semih59

Teşekkürler! Sadece fren kolları Shimano'ymuş.. Arka aktarıcı çok net çıkmamış ama renk itibariyle Nuovo Record gibi görünüyor. Furş da fotoğraftan çelik gibi görünüyor, yani o da Nuovo Record?? Büyük ön dişli Super Record tarzı, ama belki daha sonradan Shimano takılmış olabilir mi? (Yazılar tam okunmuyor)
Sonuç itibariyle parçalar oldukça iyi..
Tek uymayan şey tekerler, ama bisikleti kullandığınız düşünülürse onlar da öyle olsun ;)

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
@Burçak Erbil

Jantları ve dış lastikleri değiştirmek zorunda kaldım nedeni ise evvelden mayo lastik kullanıyordum yani janta bally ile yapıştırılan dublex idi bir lastik patlaması yama yapılmadığından 65 tl mayo lastik satın alıyordum buda bana masraf çıkartıyor idi şimdiki mayo lastikler dikişsiz sökülüp yama olmuyor.Eski mayoları yama yapabiliyordum şimdi yok bende yeni sisteme iç lastikli 700x23 jant ve lastiklere döndüm dediğiniz doğru keşke lastikleri düz renk alsa idim kırmızı siyah biraz cırt kaçıyor .Aynakol ve ön arka attırıcılar campagnolo Furş peugeot kendi üzerinde idi aldığım sene sadece recorları campagnone eski model.

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@semih59

Evet, lastik konusunda haklısınız, tubular kullanmak çok pratik değil. Aslında benim gördüğüm yeni tubular lastiklerin de çoğu dikişli (mesela Continental Giro vs hem hesaplı hem klasik görünümlü) ama hala tamiri çok zor. Dikişsiz modeller de eskiden beri var sanıyorum, çünkü bende 80lerden bir çift Clement lastik var, dikişsiz..

Bisikletinizi güle güle kullanın :in:

• Beğen