Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İptal Edildi Klasik Campagnolo Parçaları

Konu, 'Takas ve Aranıyor Arşivi' kısmında Burçak Erbil tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    1980’lerden Campagnolo parçaları (fren/vites/göbek/aynakol..) arıyorum. Bilmiyorum çıkar mı ama bir yazayım dedim.. Elinde böyle parçalar olan bildiğiniz bir birisi veya dükkan varsa o da makbule geçer..

2. Burçak Erbil

Seviye:
    Şu parçalar lazım;
    - Orta Göbek (İtalyan/102mm)
    - Aynakol (Tercihen 165mm)
    - Furş Takımı
    - Fren Kaliperleri ve Kolları
    - Sele Borusu 25.0mm

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Sirkeci ; Pedal Bisiklete bakmanızı tavsiye ederim.

Orada bulma ihtimaliniz gayet yüksektir.

0212 511 06 54

4. Burçak Erbil

Seviye:
    Teşekkürler, haftasonu uğrayacaktım zaten..
    Telefonda Bülent Bey'le görüştüm ama çok olumlu bir intiba bırakmadı bende, yine de yüzyüze görüşmek farklı olur belki..

5. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Pedal bisikletten alışverişi tavsiye etmiyorum, müşterilerine iyi davranmayıp, cahil muamelesi yapmaktan çekinmiyorlar. Sözüm ona tok satıcılar :)

6. Burçak Erbil

Seviye:
    Ben de bundan sözediyordum, ama yine de yüzyüze ciddi görüşmeden kesin bir yorum yapmak istemiyorum. Haftasonu kadromu da alıp gideceğim o zaman belli olur. ;)

7. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Neyse siz gidin ve görün, en bilmiş odur, siz bir şey bilmezsiniz gibi davranır ama bakalım hadi hayırlısı.

8. Burçak Erbil

Seviye:
    Haftasonu Pedal’a gittim. Telefondaki çok da yumuşak olmayan :) tavrına rağmen başı rahatken gidince bana oldukça yardımcı oldu, sağolsun depoya defalarca gitti, aradı araştırdı, bisikleti ayaklandıracak parçaları buldu.. İş klasik Campagnolo parçalara gelince istediği fiyatlar biraz fazla geldi bana (yurtdışına kıyasla) ama diğer parçaları gayet makul fiyata verdi.
    Sanıyorum dükkanda iki kişi çalıştıkları için özellikle yoğun olduğunda herkese yeterli zaman ayıramıyorlar, herhalde yeni bir çırak almak istemiyorlar.
    Valla gördüğüm kadarıylaBülent Bey gayet bilgili tecrübeli birisi, ve benim gibi klasik yol bisikletleriyle ilgileniyorsanız İstanbul’da gidilecek yegane dükkan burası..

9. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Aslinda konuyu bir reklama cevirmek istemiyorum fakat Bülent Birson, benim bisiklet camiasindaki ilk hocamdir diyebilirim. O yüzden bir iki sey söylemek geldi icimden. Ben belki de Deore'nin adini ilk kez ondan duydum dersem yalan olmaz. Hatta 2005 yilinda kendisinin yaninda bir süre calistim, bir yandan web sitesiyle ilgileniyordum, diger yandan da Bülent Abi'nin bilgisinden yararlaniyordum.

Cok kisi tarafindan "ters adam" olarak adlandirilsa da, aslinda tanidiginizda camiadaki ender "düz adam"lardan oldugunu görmeniz mümkündür. Bilgi ve tecrübesi de, hani oturup saatlerce sohbet edilebilecek düzeydedir, nitekim kendisi bu sekilde muhabbet etmeyi cogu kez vakit kaybi olarak gördügünden buna yanasmaz :).

Neden yazdim bunlari? Cünkü kendisinin Bisiklet Forum'a (ve diger herhangi bir foruma) üyeliginin bulunmadigini biliyorum. Simdi adini aniyoruz, ancak burasi yanit veremeyecegi bir ortam. O nedenle bir bilgi paylasimi, kücük bir "off topic" girisimi olarak görün bu mesajimi lütfen.

Bu arada bir de Frankfurt'tan bilgi aktarimi yapiyim karsilastirma acisindan. Burada bir kac ay önce Re-Bicycle adinda bir dükkan buldum, iceride eskiye dair ne varsa mevcuttu, neredeyse tamami uzun yillar kullanilmis, yani NOS olayina rastlamak pek mümkün degil. Fakat fiyatlar dudak ucuklatan cinstendi gercekten. Huret, Sachs gibi eski bisikletlerde cok bulunan parcalarin fiyatlarinda problem yok, ancak Campy veya eski Shimano 600 serilerinden bahsediyorsaniz, sifirina yakin fiyatlar var cogunun üzerinde.

10. Akif Bozkurt

Akif Bozkurt Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bende var ama 1980 deıldır 90 larındır bakmanızda yarar var kollar var tertemiz sıfır gıbı fiyat 150 tl

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.