Klasik Anne ler...

emre evgin

Aktif Üye
Tepki
87
Bisiklet alacağım arkadaşlar..
ama anneme 5 aydır bahsetmeme rağmen hala karşı çıkmakta..
olmaz olmaz demesinden bıktım.
ben onun izni olsun bisikleti aldığımda bir prpblem çıkmasın istiyorum..
yoksa bisikleti alıp eve getirebilirim ondan habersiz ama sonuç ne olur napar ozaman bilmiyorum.

Sizce nasıl izin alabilirim,Yada eve getirsemmi sormadan ??

Scudo

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kaç yaşındasın bence bu önemli? Ayrıca ne sebepten karşı çıkıyor? Fiyat konusu mu yoksa tehlikeli olduğunu mu düşünüyor? Eğer sorun maddiyatsa birşey diyemem fakat tehlikeli olduğunu düşünüyorsa buradaki tecrübeli abilerimizin makalelerini okutabilirsiniz, bisikletin onlara neler kattığını, nasıl fayda sağladığını, sosyal anlamda insanı nasıl olumlu etkilediğini anlatırsınız. Her işte bir parça tehlike var zaten, milyonlarca insan bisiklete biniyor tehlikeli bir iş olma olasılığı % kaçtır ki?

Eğer ki annen çok çok karşıysa bence sormadan iş yapma.. Sebebi neyse konuşarak ikna etmeye çalış..

• Beğen
Tepkiler: emre evgin

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@emre evgin

Ne olursa olsun anneni üzme! Gerekirse yalvar yakar ama rızasını kazan öyle al.

• Beğen
Tepkiler: Samet Horasan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben hikayemi anlatayım aslında PSP alcaktım annem dedi seni bilgisayardan zor kurtardık bide onunla mı uğraşıcam bisiklet al dedi bende dedim anne benim param o kadar yok o 400 tllik dandik bianchilerden istemiyorum dedim oda biz ekleriz dedi bende araştırmaya başladım bütün yaz araştırdım karar verdim Sedona 711v alıyodum eniştemle bi gittik Scott Aspect 45 ile döndük şuan iyiki PSP almamışım diyorum ama ailem turlara çıkmama izin vermiyor yani sen bisikleti öyle böyle aldın diyelim uzun mesafe sürmene karşı çıkacaklar kolay gelsin :D

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
Ben annemim babamın rızası olmadan aldım çok yanlış yaptığımın farkındaydım bide bisiklete 2.250 tl verince dahada sorun oldu. Ama şuan alıştılar bana ve isikletli yaşamamıma. Beni örnek almayın sakın çünkü ben çok çektim hatta bisikleti eve ilk götürdüğümde bi tanıdığımın demiştim :D

• Beğen
Tepkiler: Samet Horasan

emre evgin

Aktif Üye
Tepki
87
Yaşım 17.
İkna etmeden almamaya çalışacağım.
Maddiyat konusunda bir sorunun olduğunu sanmıyorum.Çünkü kendim çalıştım ve biriktirdim.

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Evet anne babanin rizasini almak anlatilamayacak derecede onemli. Kesinlikle ve kesinlikle onlari razi etmeye calis, yoksa hic iyi olmaz. Onlari dikkatli olduguna inandir, kaskini her zaman kullan. Sen ne kadar dikkat etsen de suruculer seni genelde sallamayacaktir, ailenin endisesi cok normal. Bu yuzden utanmadan cekinmeden kaldirimlara aban, trafige cikilacak ve cikilmayacak sekilde yollari gozune kestir. Yani bunlari yapacagini ailene soyle, umarim her iki tarafin da memnuniyeti ile biter muzakereler :)

Didem Üstünol

Aktif Üye
Tepki
86
@emre evgin

Sen 30'una da gelsen annen aynı tepkiyi gösterecektir. Çünkü yollar tehlikeli ve doğal olarak endişeleniyorlar. Bence diretmek ve dayatmak yerine önce bu düşünceye alıştır anneni. Mesela bilgisayarından forumdaki bisiklet sevdalılarını, gezi fotoğraflarını göstererek ılımlı bakmasını sağlayabilirsin. Bisikletin bir spor olduğunu ve her yaştan insanın bisiklet kullandığını göstermelisin. Ben kaza yapıp 1 hafta yürüyemedim, bunun ardından annemi ikna etmem çok zor oldu :)

Samet Horasan

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
b'Twin
Bence Anneniz size bir şey olmasından korktuğu için izin vermiyor. Çünkü aynı dert bendede var. Babam beni destekliyor, okul bitincede bende Annemi razı edip alacağım inşAllah.
Bence bütün güvenlik önlemlerini alacağını söyle. (Kask, ışıklandırma vs.)
Birde kendine iyi bir destekçi bul. Sözü geçen, güvenilir birisi olursa iyi olur.
Diğer arkadaşlarımızında dediklerini oku iyice düşün ve harekete geç derim..:)
Saygılarımla...

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletten önce Güvenlik için gerekli malzemeleri al. Kask, eldiven, aydınlatma aksesuarları filan. annen elbette bunları boşa almana yüreği el vermez belki izin verir.

Burhan Özyılmaz

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
Annen yada baban izin vermeden gerçekten iş yapma zaten öyle bir oluyorsun ki içine böyle öküz oturmuş gibi hissediyorsun :D Bisiklete hevesin kaçıyor sonra...Bende zor aldırdım alırken ikna oldular ama sonrasında uzun turlara izin vermediler.... Ama şu an ikna etmeye çalışıyorum.. Annen izin vermeden iş yapma...

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
bence de her ne kadar maddıyat sorunun olmasada mutlaka ama mutlaka annenın ve babanın rızasını al. onların rızası olmadan yaptıgın veya yapacagın tum ıslerde basından sorunlar eksık olmaz...

Tepki
3
bende arkadaşlara katılıyorum kesinlikle annenin rızasını almalısın baban seni destekliyor olsa bile :D

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
izin vermiyorsan bisiklete vereceğim parayı sigaraya verecem de bak nasıl düzeliyor müzakereler :) ama babana deme annene de

Samet Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
78
arkadaşlara katılıyorum ikna etmeden sakın alma.ben her ailemi dinlemeyip bir yere gittiğimde başıma birşey geliyor.artık akıllandım bence rızasını al :)

Tepki
12
Anne babanın rzasını almak tabiki önemli ama 17 yasına gelmişsin 1 sene sonra çucukluktan cıkacaksın bunu onların da anlamalarını sonsuza dek onların dusunceleri doğrultusunda yasamayacağını hissettimeli konusmalısın bence.

nihat yildir

Daimi Üye
Tepki
144
Bisiklet
Ghost
bence babanla konuş. ona bisikleti ne kadar çok istediğini göster. babanı ikna edersen annenin gönlünü baban ikna eder diye düşünüyorum.