Kızların bisikleti aptallık olarak görmesi

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Ya bırakın şöyle boş konular açmayı, sözüm sana değil bisiklete gönül vermiş her abime kardeşime gerçekten üzerinde tartışmaya bile gerek olmayan bir konu. yakında 24 yaşıma girecem, 7 senelik geçmişimde insanların bir gram ne düşündüğü affedersiniz .... olmadı. Bisikletin sana neler kazandırdığına bak, eğer hayatı gösteriş olan, hayatın h sini yaşamamış, emeğe saygısı olmayan, empati nedir bilmeyen, modern dünyanın örümcek kafalıları, işi gücü saç-makyaj olan kızlar etrafını sarmış ise kaç kurtul sana bi arkadaş tavsiyesi. Ya da dediğim gibi onların düşünceleri mi daha önemli yoksa senin ne hissettiğin, bisikletin sana ne kattığı mı bunu bir mukayesesini yap sonra bir karar ver.
Kendin için sür, başkası için değil.

Scudo

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökhan Akkaya
40 yaşındayım ve hala çocuk gibi bisiklete biniyorum. Çocuk gibi olmayan arkadaşlarımın da hepsi yaşlandı. Bir abim böyle dedi dersin:)

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@fatih berber

hislerime tercüman olmuşsun adeta. klavyene sağlık :)

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
bende 18 im boş ergen safsatalarından başka bişey değil onlar hayatında 100 metre koştukları dahi yoktur takmaya değmez

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
eğer kadınların da sporla ilgilenmelerini istiyorsanız ne yapacaksınız o zaman beyler??
kız çocuklarınızı eve kapatıp ellerine birer bebek sıkıştırmayacaksınız :) erkek çocuğunuza tanıdığınız sokakta oynama ve spor yapma imkanını kızlarınıza da tanıyacaksınız :)

bir de şöyle bir durum var, uluslararası müsabakalarda, kadın sporcularımız erkek sporcularımızdan daha başarılı gibi sanki...
geçenlerde bazı linkler ve haberler toplamıştım... sizlerle de paylaşayım...

22.03 tarihli haber, "İstanbul'da yapılan 50. Avrupa Karate Şampiyonası'nda katada Kadın Milli Takımımız, finalde Almanya'yı 5-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu."

04.04 tarihli bi başka haber "Fenerbahçe Masa Tenisi Kadın Takımı, Avrupa'nın en büyüğü oldu. Geçen sezon ilk kez mücadele ettiği Avrupa Kadınlar Masa Tenisi Şampiyonlar Ligi'nde final oynayan sarı-lacivertliler, bu sezon ise mutlu sona ulaştı."

31.03... Milli yüzücü Zeynep Güneş, İspanya Open Yüzme Şampiyonası'nda, 9 yeni Türkiye Rekoru kırarak, 2 olimpiyat A barajını geçmeyi başardı.

yine nisan ayında voleybol takımımız avr. şampiyonu oldu.... vs. vs...

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@obezkirpi
kısaca, toplumun farklı cinsiyetlerdeki bireylerini yetiştirirken yaptığı ayrımcılığa dikkat çekmek istedim. e sonuçta toplumun hem erkeği hem kadını mağdur oluyor...

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
bence bir çok kız istiyor ama kendine güvenemiyor ve beraber gezmek için güvenilir birilerini bulamıyor. :)D forum erkekleri ellerini ovuşturmaya başlar :D)
dışarı çıktığımda bi dünya kızın beni kestiğini fark ediyorum bisiklete binerken, şizofren değilim, karşıt cinsler, karşı cinsten birinin kendilerine bakıp bakmadıklarını anlarlar. kadınlara bu işi sevdirin, sizden daha iyi yapacaklarına emin olabilirsiniz.

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Eski kasa doğan alırım diyenleri sabuncubeli'nde izlemek zevkli oluyor :)

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Arkadaşlar bulunduğum çevreyi bilseniz inanın bana çok daha anlayışlı yaklaşırdınız.
Mahalledeki küçük çocukların bile saygı duyduğu insanlar bisiklet değil de, HONDA CBR veya TOFAŞ tarzı araçlara binen insanlar.
Onların bile aklına, daha bu yaşta tonla saçma sapan düşünceler yerleştirilmiş.

Kendi semtimde kask ile bisiklete binen, caddelerde görebileceğiniz tek insan benim neredeyse. Bu işi profesyonel olarak yapmaya yeltenen sayılı insanlardanım ben.

Ben Kadıköy'de yaşamıyorum ki insanlar medeni olsun, düşünce yapıları oluşmuş olsun.
Yaşıyorsunuz böyle sıkıntıları ister istemez mahalle tarzı çevrelerde.

Elimdeki parayla sokakları inletecek bir motor alabileceğim halde tercihimi bir bisikletten yana kullanıyorsam inanın hobi falan değil, daha da ötesi, bisiklete aşık olduğumdandır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletforuma şöyle bi şey yazarsanız gelecek yorumlar zaten belli değil midir?
Gereksiz olmuş bence.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Valla arkadaş çevremdeki kızlar bisikletime baya hayranlar gibi geldi bana, kendilerinden duymasam inanmazdım :D Ayrıca şehir içindeki sürerken kızların büyük bir dikkatle baktığını gören bir tek ben değilim herhalde ;):)

Cycmode

Daimi Üye
Tepki
375
Bisiklet
Pinarello
Tüm bay ve bayanların aynı görüşü paylaşmadığı aşikar. Hafta sonları Pendik Kadıköy sahil yolunda gördüğüm bayan bisiklet kullanıcıları bu görüşü yansıtmıyor. Bisikletçilerin çözülmemiş o kadar çok sorunu var ki kim ne demiş ne düşünmüş soruları ve konuları biraz havada kalıyor...

nolef

Üye
Tepki
40
İsim
ali
Bisiklet
b'Twin
Evet bisiklete binmek genel olarak bayanların gözünde cool bir hareket değil.
O sonra nasıl hava atacak benim erkek arkadaşımın spor arabası yada motosikleti var demek yerine benim erkek arkadaşım bisiklete biniyor diyecek.
Kendileri bir sporla uğraşmak yerine, her akşam farklı cafede farklı insanları peşlerinden koşturtmayı severler.
Geneli 20 yaşında 26-28 gösterir ,yağlı vücutlarını örtmek için daha sıkı pantolon veya daha çok dekolteye ihtiyaç duyarlar.
Spor yapmak yorucu, cafede sigara-kahve içmek varken neden spor yapsın?
İstediği ilgiyi zaten çekiyor?
Ne kustum be :D

Kardeşim sen bin bisikletine fakat o kızlarada bisikletinle ilgili birşey anlatma anlamazlar.Hatta cafeye o kızlarla görüşmeyede bisikletinle git bir arka sokağa bırak bağla bilmesinler anlayamazlar :)))

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Valla benim cevremdeki kizlar bisiklete saygi duyuyor. Her baba yigidin harci degil nihayetinde. Tum gucu sizin bacaklariniz.

• Beğen
Tepkiler: CandanC

nolef

Üye
Tepki
40
İsim
ali
Bisiklet
b'Twin
Cahil insanlar kendileri yapamadığı şeye saygı göstermez, onu görmek istemez, aşağılar.
Kendinde bisiklete binecek enerjiyi belkide cesareti bulamıyordur seninde binmeni istemez.
Kendisi motosiklete binecek cesareti yoktur,tehlikeli der, aptal işi der seninde binmeni istemez.. içten içe kıskanır çünkü onun yapamadığını yaparsın.
Kendisi fitness yapacak kadar azimli değildir senin diyette olmanı; hamur,şeker kullanmamanı, paket ürünler yememeni aptalca bulur çekemez..Sen yaşamıyorsun onu bunu yemeyeceksem tatlı yemeyeceksem vücudu napayım der.
Bu insanlar empati kuramazlar ve bu insanlar toplumumuzda çoğunluğu oluştururlar.Böyle düşünen insanlar annen baban bile olur bazen...
Böyle bir konu neden açtın diyenleride anlamıyorum? Burası forum değilmi herşey konuşulmayacak mı?İlgini çekmiyorsa girip yazmassın, kimin ne konuşacağını sınırlamaya çalışmak aslında senin bisiklet binmeni aptallık olarak gören adamın/bayanın yaptığıyla aynı şey değil mi?
İnsanların tercihlerine saygı duymak lazım, genel olarak empati kurmak, anlayışlı insan olmak lazım.. eleştirmeden önce anlamak lazım.Ve bu düşünceleri çevremizdeki insanlara aşılamamız lazım.İnsanlık böyle gelişiyor neticede :)