Kızların bisikleti aptallık olarak görmesi

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Arkadaşlar, insanlar bana soruyor. Bisiklete bu kadar para harcanır mı diye?
18 yaşına geldin hala daha neden çocuk gibi bisiklete biniyorsun gibi sorular :(

• Beğen
Tepkiler: firatatalay34
Scudo

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
Gelişmiş ülkelerden örnekler ver yeterli. İnsanlar için sağlığın, spor yapmanın, çevreye saygı göstermenin statü simgeleri ile kendini ifade etmekten daha değerli olduğunu anlat. Anlamıyorlarsa da boşver.

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Gayet normal, toplumun geneli o şekilde düşünüyor, o yaşlarda biraz zor olabilir ama başkalarının düşüncelerine çok takılmamaya, kendi düşüncelerini keşfetmeye çalış.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kızlara hava atma amacından uzak olarak bisiklete biniyorsan önemsemezsin zaten, niye kafana taktın ki?

yaş 18miş pardon :)

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben o paraya eski kasa dogan alırım diyenler olunca onlara ' Arabanın kötüsüne bineceğime bisikletin iyisine biniyorum' diyorum :) Sonra suratlarindaki o ifadeyi görüp mest oluyorum :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlık çok yanlış açılmış ve farklı amaca yönelmiş. (Bilinçli ya da bilinçsiz) Lütfen, burası ekşisözlük değil arkadaşlar, daha dikkat edelim bu tarz durumlara.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@evrenozbilen topik konusundan bahsetmiyorum. Burada bir hatalı görüş algısı var, bisiklete binenleri eleştirenlerden bahsedilmiş ama başlık fazlası ile seksist bir yaklaşım sergiliyor. Çok yanlış, fazla yüzeysel ve oldukça genelleyici bir durum. Gayet ekşisözlük tadında olmuş. Bu tarz topicleri seviyorsanız, başlıkları cinsiyet ayrımına dayandırmadan açmaya özen gösterelim.

Dide

Üye
Tepki
47
evet başlık biraz olmamış ama, yıllar önce Almanya'da protez bacak kullanan arkadaşımın şehir meydanında gösterdiği cesaretten ötürü alkışlandığını, aynı arkadaşımın Ankara'da bisiklet kullanırken "haline bakmadan bir de bisiklet kullanıyorsun" şeklinde iğrenç sözleri de duyan birisi olduğumu belirtmek istiyorum.maalesef ülkem genelinde bisiklete bakış açısı bu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@evrenozbilen düzgün kendini ifade et lütfen, beceremiyorsan da yapıyormuş gibi yap. Ayrımcı başlık açılmasın dediğimde bunu feminist algı olarak algılıyorsan, git ve bakış açına bir baktır derim. Aynı başlık erkeklere yönelik açılsın yine aynısını söylerim. Şimdi algılayabildin mi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
he de geç hollanda belçika almanya fransa bu ülkelerin hepsi gerizekalı bir tek sen zekisin AÇIK MERT KORKUSUZ diyebilirsin.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Evrim kardeşim farkındaysan kız veya erkek kelimesi bir tek seni rahatsız ediyor. Yahu 18 yaşındayım ve kızların hakkımda ne düşündüğü gayet önemli. Konu başlığında kız kelimesini kullanmam neden sorun oluyor senin için?

Ben özellikle kızlar diyorum çünkü 60 yaşında ninenin benim hakkımda ne düşündüğü zerre kadar umrumda değil :)

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökhan Akkaya
kızların bisikleti aptallık olarak gördüklerini nereden çıkardın ki ?