kızlar ve bisiklet

solamare

Daimi Üye
Tepki
156
genelde kızlar arabaları sever:bunu tüm erkekler bilir;araba konfor ve sınıf atlamanın (markasına göre) sembolüdür ülkemizde..çogu erkek arabası olmadığı için hayatının belli dönemlerinde kız tavlayamamıştır ve çogu erkeğin eski kız arkadaşları daha konforlu bir yaşam için hali vakti yerinde arabasının markası iyi olan erkeklerle evlenmiştir(hafızanızı yoklayın):gözlerimizin önüne serilen bir halisilasyondur bu imajinasyon..bu durum nasıl değişir...biz kişi olarak bisikletin gercek çağdaşlığın,çevreciliğin,en çok bisiklet kullanılan ülkelerin genellikle en çağdaş ve entellektüel ülkeler olduğunu biliyoruz: ne yapalımda bu durumu değiştirelim: ben çözüm bulamadım akıl akıldan üstündür belki formdaki arkadaşlardan güzel yorumlar gelir sevgiler...

Scudo

murat yayla

Daimi Üye
Tepki
245
Evt konu için teşekkürler güzel konu.Araba konusunda bana kalırsa illa araba isteyen kızlar daha çok tiki kızlar.Ailesinin ekonomik durumu normal olan yada sıradan herhangi bir vatandaşın kızı olan kişiler sevgilisinden ısrarla araba istemez bana kalırsa.isteyen kızlada ben takılmam zaten(benim fikrim).Kızların bisiklete ilgisi konusunda ise aslında bisikleti sevenler kullanmak isteyenler var ama genelinde pek imkan olmuyor sanırım.Küçükken kızlardanda kullanan çok oluyo ama maalesef büyüdükten sonra bizim halkımzda her zamanki gibi kocaman kız oldun bisikeltmi sürcen gbi söyleyişler başlıyo ve bu bisiklet sevdasının önüne geçiliyo.Baktığımız zaman bisikleti ulaşım yada gününün büyük bir bölümünde kullanan bayan arkadaşlarımız daha çok üniversiteli oluyo.kampüslerin içinde üniverstede fln,çünkü başka imkanları yok...

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
çok faydalı bir konuya değinmişsin. müthiş bir paylaşım. yazı mı yazdın, yoksa bir rap parçasının sözlerini mi girdin belli değil. yo.

murat yayla

Daimi Üye
Tepki
245
@cruiser76

süper yazmışsın:Dya gerçekten kızlar işe yaramaz yada bize öyle denk geliyo:D

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
LÜTFEN FORUM AHLAKINA AYKIRI KELİMELER KULLANMAYALIM

Hayatımda arabaya değer veren birine hiç rastlamadım. Bu da bana mı denk geliyor acaba... Aslında toplumda şöyle bir durum var kötü olan gözde hep büyür. Çokmuş gibi görülür. Yeterince objektif bir araştırma yapılsa görülür ki araba sevdalısı kızlar o kadar da çok değil. bu konu ilk açılınca ben de bu durumdan rahatsız olduğumu hissettim ama şöyle bir baktım da abartmamak lazım. Biz erkekler de kızda illa vücut güzelliği mi arıyoruz? Hayır ama dışardan görünen erkekler HEP dış güzelliğe bakar. Arabasına göre erkek beğenen kız mutlaka olacak. Hatta ben öyle kızları çok seviyorum. Sayelerinde temiz kzları farkedip onların değerini daha iyi anlıyorum. Sağolsun gözlerimi açıyorlar. Bu düzeltilebilir bir durum değil. Bisikletle kıyaslamak da bence pek doğru sayılmaz çünkü arabaya bakan kız maddi değerine göre bakıyor. Altımızdaki bisikletlerin kaç tanesi lüks araba fiyatında? Öyle olsa bile araba markası kadar çok bilinmesi mümkün değil ki bisikletin değerini bilsin. Hem altımdaki vasıtaya bakan heralde bisiklet konforundansa arabayı tercih eder. Ne yazık ki altımızdakiyle kız tavlayacaksak bisikletin çok fazla şansı yok

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
altımda araba da olsa bakmıyorlar, bisiklet de olsa bakmıyorlar... topunun canı cehenneme... beni bisikletimle ve davulumla yalnız bırakın arkadaş...

Tepki
46
@Şevket Şahin

katılmakla beraber şu şekilde geliştirebiliriz bu düşünceyi,

her canlının en önemli güdüsü üremek, genlerini geleceğe aktarmaktır.
erkeklerin cinselliğe düşkünlüğü poligamik olmaya müsait olmaktan gelir çünkü birden çok dişi ile çiftleşebilir. yani içgüdüseldir. ancak aynı durum dişilerde yoktur. dişiler tek erkekten sperm alacağını bildiğinden onun da en iyisi olmasına çalışır. ayrıca memelilerin uzunca süren gebelik süresinde de aileye erkek bireyin bakması gerektiğinden erkeğin güçlü kuvvetli olmasını bekler. (bu da oğlumuz ne iş yapıyor diyen babanın sorusunu açıklıyor) günümüz insanı içinse genellikle zengin erkeğe takabül eder bu. tabi yavruların gelişimi için de erkeğin güçlü olması beklenir.
genel olarak insanlarda erkeğin aldatma oranı ve affedilme oranı kadınlardan fazladır bunun sebebi de bunlardır. .
günümüzde ancak maddi gücü elinde olan kadınlar kendi zevklerine göre hayatını sürdürebilmektedir.
doğal seçilim mi dediniz ?! !
tabi bunlar benim yaptığım bir özet, katılmayana saygı duyarım tabi her türlü de tartışırım :)

• Beğen
Tepkiler: serkan yıldız

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Arabaya değer veren çok kız var. Fakat o kızlar, arabamız yok diye kaçırdığımıza üzülmeyeceğimiz kızlar. 3-5 gün, veya neyse eğlenilip vedalaşmadan bir daha aranmayacak kızlar.
Onun dışında, bir kızı ilk olarak maddiyat ve dış görünüşünüzle etkilersiniz. Bu arabadır, giyim tarzıdır, yaşam tarzıdır. Yani bisikletle de bir kızı etkileyebilirsiniz. Sadece, böyle bir yaşam biçimi ona farklı gelmeli. Çoğuna da geliyor zaten.
Ondan sonra karakteriniz ve kişiliğiniz devreye girer. Tanıştıktan sonra kızı öyle etkilersiniz.
Yakışıklı olmak, sadece 1. adımda etkilidir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
maddiyatçı bir dünyada hanımların maddiyatçı olması normal
güzel kadın güzel paraya ve arabaya gelir ..zengin erkek bir de yakışıklı ise yandı hanımlar .....
tersi olur zengin bir kadın bir de güzel ise .....

ama çoğu zaman kıskançlık girer işin işine kavgalar gürültüler ...
en iyisi aza karar çoğa zarar deyip yaşamalı ....
bu dünya almadan vermem dünyasıdır önce alır sonra verir insanlar para kazanmak için emek sarfedecekler ve sonunda para alacaklar haaaaaa
bazı ülkelerde insanlar çalışır çalışır aldığı ile geçinemez ....

mahallede sülaleden zengin bir çocuk vardı altta araba sürekli değişiyordu
tabi para cepte araba altta 70 lerde ....
ne oldu hazıra paramı dayanır para eridi gitti 20 yılda şimdi nerdedir belkide köprü altında tabi parasına para katanlar 20 yılda oldular dev o ayrı konu....

kıssadan hisse meseleye insan gözünden bakarsak insan egodur ..
ve korkarım bu kağıt parçasını yenemeyecek lüks ve konforlu yaşantının budalalığını hep omuzlarında taşıyacak ...

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
arabaya gelecek kız arıyorsanız akşam saat 23.00 den sonra pendik bostancı sahil yolunda bir dolanın kenarda bekliyorlar:D Bu zamana kadar mal varlığımla ilgilenen kızlarla hiç işim olmadı, olamazda...

Orhan gencebay ne demiş; "beni böyle sev seveceksen, olduğum gibi göreceksen..."

Tepki
13
Beni hangi sınıfa koyacaklar merak ediyorum:D

Tamamen bir araba hastasıyım. Hayatımda şu ana kadar gerçekten ilgileniyorum diyebileceğim tek şey arabalar.

Bir arabaya sahip olacak duruma gelene kadar doyasıya bisiklete binmek istiyorum. Yani arabalar kadar bisikleti de seviyorum.

Neyse. Tam ayarında bir insanım. Gerektiğinde Stanley&Irıs'teki Stanley, gerektiğinde Fast And Furious'taki Brian da oluruz:D

geotechme

Aktif Üye
Tepki
54
yalnış anlamayın kız arabam için beni seviyorsa motora binerim bende

42FY

Daimi Üye
Tepki
184
@gevele

Konyada mı bu olay?:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kız çocuklarının çoğu zaman (aman sen kızsın kızlar okuyupta ne olucak) denilip okula bile zor gönderildiği bir ülkede hadi kızım al şu bisikleti iş veya okula bu bisikletle gidip gel denilmesi bence çok uzun zaman alır.

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
eğer bi kız araba için birine gidiyosa veya bisikletim için bana geliyorsa, hiç gelmesin daha iyi. şu anda bi sevgilim yok, aramıyorumda, işin açığı olsunda istemiyorum. çünkü etrafıma baktığım zaman herkesin ne peşinde olduğu belli. bi farkım olması gerekiyosa, o fark da bu noktadaysa, kabul. kız arkadaşım olmasın çok daha iyi. hiçbir zaman bir kız arkadaşım olsun yanlısı değilim. kolay kolay aşıkta olmam zaten. ama oldummu ayrı mesele :D çiçekler böcekler şiirler felan fena sararım :D . fakat dediğim gibi günümüzde herşey gibi bunlarda artık pek dikkate alınmıyor. aşk hikaye olmuş diyebiliriz. hatta hayır hayır. diyebilemeyiz. deriz