Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kızılcahamam Aslanları

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Selam Pedal Dostları;

Hayatımda yaptığım en zorlu gezilerdendi Kızılcahamam. Acaba gidebilir miyim diye düşünürken gidiş-dönüşü bisikletle yapınca bünyeyi hafiften(!) cortlattım.

Sabah 5'te yola çıktık. Akşam 9.30'da evdeydim. Toplam 16,5 saatlik gezinin 8,5 saati sele üzerinde geçti. 175 km sonunda hatta ertesi gün bile seleyle yürüyormuşum hissine sahibim siz düşünün artıkım gerisini. İçtiğim suyun, tükettiğim sıvının haddi hesabı yok. 5 litreden sonrasını hesaplayamadım... Ha bir de fındık-ceviz-üzüm üçlüsü ve çikolata, şekerleri unutmamak lazım...

Hasar Raporu vermek gerekirse;

İki diz ve sağ ayak bileği cort.
    Avuç içleri yüklenmekten hala ağrıyor.
    Boyun kafayı kaldırmaktan, sırt eğilmekten ağrıyor.
    Güneş kremine rağmen yanıkları saymıyorum bile. (Hala içim yanıyor içiiiim...)
    Çenem ağrıyor... (Bu seferki valla çok konuşmaktan değil, boğazım kurumasın diye durmaksızın sakız çiğnemekten hahaha...)

Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla bol pedallı güzel bir gezi oldu her ne kadar ızdıraplı dönüşü olsa da... Ama eğlencesine diyecek yok. Neyse canım torunlarıma anlatacak bir hikayem daha oldu.

4 km.lik Kargasekmez (Adını unutunca kuşkonmaz dediğim yokuş. Ha konmaz ha sekmez ne fark eder canııııım hahaha) rampasını tırmanırken güneşin altında bana yardım etmeye çalışan Apo 'Allah rızası için şu kamyondan tutun Kevser. Kendine değilse bana acı,' diyince dayanamadım ve hayatımda ilk kez ben de kamyondan tutundum. Ama ne tutunma... Adam beni tutsun diye dörtlüleri yaktı nerdeyse durdu ben hala yok mok diyorum. E dedim ayıp olmasın bari tutuyum ucundan azıcık... Sakın pedal çevirme düşersin bak demesi kolaydı Apo için. Elim önde, kol gergin, neredeyse kürek kemiğim fırlayacak, vücudun kalanı bisikletle birlikte geride hahahahaha. Kolum kopmasın diye pedal çevirip yetişmeye çalışıyordum. Arada sırada elim acıyınca kamyonu bıraktım pedal çevirdim. Kamyoncu halimi aynadan sürekli takip ediyor olmalı ki ben bırakınca o da yavaşlayıp yeniden yetişmemi bekledi. Abi Allah razı olsun valla ne diyim. Sen olmasan biz orayı çok zor tırmanırdık. Biz dediysem Apo ve ben zannetmeyin sadece. Öndeki kamyona bakınca öldüm gülmekten. Tam 5 kişi ahtapot gibi sarmış kamyonun dört bir tarafını. Her ne kadar ben de yapmış olsam da hala tasvip etmiyorum bunları.

Benim için olduğu kadar başka arkadaşlarımız için de bir ilkti bu kadar uzun soluklu günübirlik bir tur. O yüzden hepimizin anlatacak çok şeyi olduğunu düşünüyorum. Mesut Abi, Allah seni inandırsın sizin şu 300km/gün'lük turunuz geldi aklıma yoldayken. Amanın dedim işte ölmün pedal sesleri bunlar. Eeee naparsın kimi sesi 300'de duyar kimi 175'de hahaha...

Dönüşte grupta iletişim sorunları yüzünden aksaklıklar yaşasak da hepimizin eğlendiği aşikar.

Bendeki fotolarda sorun çıktığı için nete atamıyorum. Arkadaşlardan tur yazılarını ve fotolarını bekliyoruz...

2. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Merhabalar herkese
    Gayet zorlu ve güzel bir turu geride bıraktık
    Benim için çok yorucu, tecrübe dolu ve çok eğlenceli bir tur oldu...
    İlk kez bu kadar uzun mesafe pedal çevirdim

Toplamda 171.4 km olmuş
    ortalama hızım 25.5 km/s ve bisiklet üzerideki zamanım 6.54 sa...

evet yazıma başlayayım yavaştan..
    sabah 5.45te evden çıktım (hareket saati 5.30du) ve yetişmek için hemen buluşma noktamıza gittim fakat kevser abla Burak'ta evden yeni çıkmış beraner gelin deyince Çiftlik kavşağında onu bekliyorum...Burak'ta bulamamış galiba yolu baya geç geldi..Hemem yola koyulduğumuzda saat 06.15'i gösteriyordu ve öndekilere yetişmek için çok yoğun şekilde pedal çevirrmeye başladık ortalamamız 30kmnin üzerindeydi 15 km boyunca tabi sabahın o soğuğunda hiçte iç açıcı olmuyor ama mecburiyetten...
    Göksüya geldiğimizde yolda biriyle karşılaşıyoruz ve sorduğumuzda oda bizim tura gelmek için beklediğini söylüyor kendisi Mehmet(KARA) abi meğersek yavaş gelirler diye geç çıkmış evden ama ekip tahmininden biraz hızlı gidince onları kaçırmış fakat daha gelmediklerini düşünüyordu biz sorduğumuzda:D
    Hemen mehmet abiyide alıp yola koyulduk ve yaklaşık 5-7 km sonra bizimkileri bir benzinlikte bulduk:)
    Kahvaltı yapmadan çıkanlar olmuş o yüzden benzinlikte poaça ve çay alıp atıştırmaya karar vermişler...
    İlk fotoda burdan

Sofra kuruldu herkes atıştırıyor
    Bizden sorna yola çıkmış ve bizim gibi ekibe yetişmek için çok hızlı giden haşin yolcumuz Apo abi:)
    Kendisini ne kadar bağırsaktaa durduramadık benzinlikte ve yoluna devam etti o :) sonra ilerde buluştuk
    Derviş ve Şifa abiler kendileri ile bu turda tanıştık ama çok sevdim ikisinide
    Bu arada arkadan bir haber geliyor ve Ahmet hocanın lastiğinin patladığını öğreniyoruz..
    Bizde bisikletlerimizi gölgeye çekip muhabbet ediyoruz biraz
    Bizimn oğlan yol bisikleti heveslisi görünce denemeden duramıyor
    Bir sonraki kısa durağımız Kurtboğazı barajı manzara çok güzeldi gerçekten
    Ekip yavaş yavaş geçiyor bizi:)
    İlerde bir akarsu etrafında çpk güzel söğüt ağaçlarının sırlandığını görüyoruz ve kendimizi diplerinde buluyoruz
    Suyu görünce millet iyicee neşeleniyor:)
    Toplu foo çekimi
    Atlarımız söğüt gölgesinde dinleniyorlar...
    [​IMG],
    Benim yeni bisikletimde ilk uzun yol tecrübesini vermenin gururu ile dikiliyor

Ahmet hocam dayanamıyor ve soğuk suya bırakıyor kendini
    Kızılcahamam'ım girişindeki kargasekmez Rampasını inenleri aşağıda çeşmenin yanında karşılıyoruz...
    iniş yaklaşık 4 km ve eğim %7 aslında çok zevkli bir iniş fakat yol çok bozuk olduğundan 73km/sa hızı geçemiyorum ben
    haşin rampanın üstesinden gelmiş benim eleman
    Ahmet hocam yolun kenarında marul satan abiden bir kaç bağ marul alıyor ilerki durağımızda yememiz için..(sağolsun)
    Yorgunluk başlıyor hafiften
    Ve Kızılcahamam'ın içinden herkes kendine göre yiyeceklerini alıyor ve Soğuksu Milli Park alanına gidiyoruz yemek için
    Sofra donatılıyor ve herkes yolun verdiği açlıkla saldırıyor yemeklere
    yemekten sonra herkes ayrı bir köşede sızıyor

guneykaragoz ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  3. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    devamı :

guneykaragoz, cado ve KevSerSeri bunu beğendi.
  4. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Fotoğraflarla beraber uzunca bir yazıda yazmıştım ama yanlışıkla sayfayı kapatınca hepsi silindi bende üşendim bir daha o kadar yazı yazmaya sadece fotoğrafları koydum...

Belki sonra yazarım bişiler...

gencizmirli bunu beğendi.
  5. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tebrikler çok güzel tur yapmışsınız.Çok zorlu olmuş sanırım,birde bu sıcaklarda zorluk seviyesi iki katına çıkıyor.Gittiğiniz yerler bu yorgunluğu üzerinizden atmaya yeter aslında.Doğa ile iç içe.
    Bisiklet var yüzme var oh ne güzel tur.
    Darısı biz İzmir'li bisikletçilerin başına diyim bari...

d.berkay bunu beğendi.
  6. coşkun ayaz

coşkun ayaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Kevserseri ve arkadaşlarına Merhaba,
    Güzel gezinizi imrenerek okudum. Ülkemizin sizin gibi bayanlara ihtiyacı var. Bisiklet sevginiz enerjiniz ve doğallığınız takdire değer.
    Kızıma sizi örnek almasını öğütleyeceğim.
    Yolunuz açık olsun...

d.berkay ve gencizmirli bunu beğendi.
  7. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sevgili Ankaralı arkadaşlar, hiç acımadınız mı siz bizim Kevser'e? yazık değil mi kızcağıza :mad: !!! Biz onu buralarda stabilize yollara sokmaya kıyamadık, siz hiç acımadan 175 km yol yaptırmışsınız :eek: ... Neyse, sevgili Kevser performansını ayakta alkışlıyor, başarılarının devamını diliyorum ;) ... Bu güzel paylaşım için katılanlara ve paylaşanlara çok teşekkürler...

8. exacbachay

exacbachay Kıdemli Üye

Seviye:

KevSerSeri bunu beğendi.
  9. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    ne denebilir ki!!!süpersinis:)ama 175 km de cidden çok bana yaww:) az daha yakınlara gidices diyin de ben yine kalkıp geliiym burdan:)

10. iron_cobra

iron_cobra Üye

Seviye:
    burağım sende katıldın uzun turlara sonunda...:D:D süper görünüyo fotolar..

11. lacordelio

lacordelio Üye

Seviye:
    ankara ekibi tebrikler bu sıcaklarda mükemmel km. yapmışsınız.çok da eğlenceli olmuşa benziyor:)

12. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Çok teşekkür ederim, onur duydum. Keşke annem de aynı şeyleri düşünse. Bisikletme, hobime, sporuma saygı duyun diye diye dilimde tüy bitti. Hala beni anlayamıyorlar...:(

He valla Fırat Abi... Ahh neydi o keyfoturağındaki, nehir kenarındaki serin kahvaltılar. Vallaha ortalık yanıyor burada. Bu hafta da Beynam Ormanları'na gitme planı var. Anlayacağın yine haşatımız çıkacak ühhüüüü... :rolleyes:

Sen gelicem de yine sana göre bi tur ayarlarız canıııım, ayıpsın Gökhan...

13. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    Ankara ekibiyle çok keyifli bir tura imza atmışsınız, Antalya'daki kadar olmasa da burundan gelemeyen süt durumu orada da mevcut sanırım :p (Lafına bayıldım bu arada) Hepinizin pedalına kuvvet!

14. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    kevser ve takım arkadaşları cok güzel bir gezi olmuş elinize pedalınıza sağlık sıcaklar ne olursa olsun antalya kadar olamaz insanı mahvediyor o yüzden pek turlara katılan olmuyor ama katılanlarla da iyi bir tur cıkarıyoruz paylaşımınız için siz ve arkadaşlarınıza teşekürler
    necod

15. cado

cado Aktif Üye

Seviye:
    merhaba,
    ankara ekibi sizi tebrik vede takdir ediyorum. bu sıcaklarda böyle mükemmel km.li bir performans yapmışsınız ki,yoruculuğunun dışındaki eğlencesi de iştah açıcı.emeğinize sağlık.

16. BuRroM

BuRroM Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yeni yazma fırsatı buldum:) Fotoğraflar için herkese teşekkür ediyorum.. Mükemmel bir turdu ben eve girdiğimde 192 km yi gösteriyordu:D fakat son 30-40 km benim için işkence gibi oldu nedense.. Sabah 4 te uyuyup 5 buçukta yola çıkınca biraz fazla yoruldum :D Herkese teşekkürler ve selamlar...

17. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Uzun bir aradan sonra bir seçim sabahı herkescikler evlerinden çıkıp oy kullanmanın telaşını yaşarken bende bir mesajla foruma ve siz güzel İnsanlara meraba diyeyim.
    İnanılmaz güzel renkli fotoğraf kareleri ile başlıyacağım yeni güne sizlerin sayesinde daha da zinde başlıyacağım.Hepinizi içten kutluyorum.Mesafe olarakda bir imza atmışsınız.
    Tanışıp kaynaşma fırsatı bulduğum canlarım sevgili Berkay ve Kevserin nezdinde katılımda bulunan tüm canlarımıza kucakla selam.

Yüreğim ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

18. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:

Selam Candede,
    Demek evi taşıdın o yüzden uzun zamandır netten uzaktın.
    Valla ben ve bir çok kişi bu gezide kendini aştı hem de sıcağa rağmen. Kışın donduğumuz, parmaklarımızı kesecekler diyip yola çıktığımız günleri mumla arar oldum. Yeni evin de hayırlı olsun.

Sevgilerimle...