Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kız istedik istemeye istemeye

Konu, 'Eski Arşiv' kısmında nikanam tarafından paylaşıldı.

1. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    iğrenç bir durumdur. başına gelenler bilir. bir arkadaşınız, karşı cinsten biriyle muhabbeti koyulaştırır. bir gün yanınıza gelir ve "adamım ben evleniyom valla." diyiverir. iyi birader, git evlen. sen bir cins-i latifin dest-i izdivacına talip olabilirsin de... niye beni "kız isteme" muhabbetine dahil edersin ki? hiç hazzetmem böyle gelenek ve gelmişken bir de görenek durumlarından. olayın toplumsal ve ananevi durumu ayrıca sayfalar doldurur da, şimdi burda yazsam bana yazık, okusanız size yazık, tartışalım desem incirin çekirdeğine yazık. arkadaşın ana babası uzak memlekette olunca, artık buradan kimi toparlayabildiyse... ben tanımam bir de okul müdürü varmış bunun. e biz de kankasıyız. kısaca, duhul olduk efendim muhabbete. hayır, kimin malını kimden isteyeceksek artık.

yenge hanım tarafı da pek bir enteresan. yemeğe gideceğiz efendim. ben hiç duymadımdı. gidip bi acı kahvelerini içer, fincan soğumadan da allahın emrini yerine getirip atmaca gibi alır kaçardık kızı. neyse. bizim kanka, müdür, müdürün hanımı, ben, dayandık kapıya. teşekkül eksiksiz. çikolata, çiçek, fiyonk, kravat, sahte tebessümler, herşey tamam. yalnız asansörde hafif bir alkol kokusu vuku buldu ki, koku müdür beyin midesindeki ucuz viskiden mi, hanımının gerdanındaki ucuz parfümden mi, çıkartamadım.

lafı uzatmayalım, "nasılsınız-hamdolsun-siznasılsınız-iyilikçokşükür" faslını hızlı geçelim.
    üçbeş muhabbet edildi, böylece tanışıldı, kaynaşıldı, hatta yakında akraba bile olunacak.
    müstakbel kayınvalide pek bi muhabbet, pek bi civelek kadın. pakize suda ile emel sayın arası
    desem anlaşılır herhalde. müstakbel kayınpeder için ne desem ki...hani usta bir marangozun eline geçse iki adet hela kapısı çıkar. hammadde kıvamında adam. müstakbel yengemiz annesine çekmiş belli. yalnız kız kardeşi, nasıl desem, kesinlikle o aileden değil. hatta bizim galaksimizden bile olduğunu sanmıyorum. baba tarafı her ne kadar ork'lardan da olsa, kız kesin elf. elini ayağını nereye koyacağını şaşırıyor insan, öyle söyleyeyim.

masaya geçtik. biz kankayla yan yana, hanım kızlar karşımızda. allahtan kayınpeder görüş alanında değil. ancak müdür bey her nasılsa kadrajda. çorba önümde, kaşık elimde, kız karşımda. ye yiyebilirsen. düşün neo, there is no spoon. ben tam ilk kaşığı atacakken,
    müdür düşüncelerimi okumuş olmalı ki çorba kasesini bıyıklarıyla sıyırıyordu. karısı da maşallah doldurmuş bilekleri dizi dizi bileziklerle, her lokmasında ağzına boynunda çıngıraklarıyla bir sığır sürüsü girip çıkıyor sanki, şıngır mıngır. karı koca pek bi iştahlılar. kayınvalide ha bire muhabbette. zaten masada müdürle ikisinden başka konuşan da yok. müdür içli köfteleri lüpletirken bir yandan da cevap yetiştiriyor. adamın her olayla ilgili bir anısı var. maazallah biraz da sarhoş. dur bakalım.

ben ağzımda büyüyen lokmalarla geviş getirmeye çalışırken, laf döndü dolaştı çoluk çocuğa geldi. artık tek dertlerinin kızların mürüvveti olduğunu söyledi evin hanımı. yaşlandığından, yüzünün toprağa baktığından dem vurdu. müdür ağzını doldura doldura şöyle bir "estağfurullah" çekti, kadını iyice bir süzüp: "cami yıkılmış ama mihrap yerinde".

içli köfte burnumdan çıktı. baktım, bileziklerin şıngırtısı kesilmiş. kayınvalide ağzının içinde sabunlu bez varmış gibiydi. kayınpeder sigarasını yaktı. baldızla göz göze geldik. daha doğrusu onun gözü benim burnuma geldi. ricamı kırmayıp lavaboyu gösterdi. döndüğümde müdür beyin tatlısı, kayınpederin ikinci sigarası, benimse karizmam bitmişti. masadakilerin yüzlerine bakılacak olursa müdür ben yokken de susmamıştı.

masadan kalkıp “kahvelerinizinasılalırdınız” faslına geçilecek. ben kahve içmem ki. kankayla birbirimize baktık. yüzünde yağmurda kalmış köpek yavrusu gibi bir ifade. kahve son şansımız olabilirdi. bunu hissettik. evet. müdüre kahve şarttı. tam şebinkarahisar lisesindeki maceralarını bitirirken kahveler gelmişti. tabii kızlar da.

işte ne olduysa ondan sonra oldu.

(devam edebilir)

İsmail Akman
    akmanismail@gmail.com

2. azrail

azrail Üye

Seviye:
    tasvir yeteğiniz maşallah yani, bir çırpıda okudum.. Ehh devamını da bekleriz artık, fakat içli köftenin dışa vurumu, pek bir talihsiz durum olmuş..:)

sare ve nikanam bunu beğendi.
  3. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sen beni güldürdün Allahta seni güldürsün emi... Son zamanlarda okuduğum en güzel yazılardan biriydi, devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler...

nikanam bunu beğendi.
  4. abrean

abrean Kıdemli Üye

Seviye:
    :) harikasın..
    ee kız istemek hiç kolay olmadı ki zaten:)
    baştan sona bir çırpıda okudum. anlatımın için de teşekkürler:) devamını bekleriz..
    Esen kalın

nikanam bunu beğendi.
  5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    hakkaten, anlatım çok iyiydi... devamı gelirse severek okuruz.

6. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    tam sonuca baglancagı yerde kesilirmi ya:( .reklamlar gibi oldu:D :D .umarım devamı geç kalmaz...

7. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben de anlatımını çok beğendim , oldukça espritüel ve akıcı. Devamını bekliyorum.

nikanam bunu beğendi.
  8. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Süper olmuş. Yani anlatım süper. Yoksa durum vahim :p Devamını merakla bekliyorum.

nikanam bunu beğendi.
  9. hhtatar

hhtatar Kıdemli Üye

Seviye:
    Klavyen dert görmesin. Anlatımın çok güzel olmuş.
    Eh, devamını da bekleriz artık.

10. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    ama olmaz ki.... ya hikaye bitmelşi meraktayız...anlatım süper, herşey süper son yok...ne oldu? yoksa film klasiği kahve damadın mahçup kucağına mı yıkıldı:):):)

yoksa devamını biz mi getireceğiz... hadi bekletme bizi...:)

Volkan Bilirli ve nikanam bunu beğendi.
  11. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Çok güzel gerçekten. Hikayeler ilgimi pek çekmez ama sizinki pek güzel. Esprilerle harika bir sağlanmış. :D

nikanam bunu beğendi.
  12. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    gerçekten harika bir anlatım, tebrikler,
    devamını bekliyoruz..

13. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    yorumlarınız için teşekkürler.
    madem ki beğendiniz, öyleyse devam edecek.
    azzz sonra!

14. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    gercekten cok hos olmus son gunlerde cok guldugum ender olaylardan biri e

nikanam bunu beğendi.
  15. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    cok hosuma gitti harika :) devamini okumayi diliyorum tez zamanda :D

nikanam bunu beğendi.
  16. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    okuması süper de:)yazarken yorulmuş belli ki:)tasvir olayını bitirmişsiniz yanlız:) şimdi bi salonda oturuyo gibiym o kayınvalide,kayınpeder we müdürle:p

Volkan Bilirli ve nikanam bunu beğendi.
  17. theos

theos Yeni Üye

Seviye:
    Çok başarılı ve özgün bi çalışma olmuş... Ellerinize sağlık.

nikanam bunu beğendi.
  18. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    odadakiler kahvelerini yudumlarken ben de kafamda olayın sosyoekonomik ve jeopolitik açılımlarını yapmaya çalışıyorum. müdür acaba nereye sürgün yiyecek? bizim kanka da yanında gider mi? benim hasta portföyüm, ünitim ve fotöyüm bu durumdan etkilenir mi?
    şakası yok. kız babası eşraftan, tanınmış ve zengin bir adam. yukarıdan tanıdıkları var. müdür konuştukça adam koltukta biraz daha dikleşiyor. beyaz gömleği, beyaz hırkası ve esas duruştaki tavrıyla esnaftan çok, kuzey deniz saha komutanı edalarında. bir apoletleri eksik omzunda.

baktım müdürün kahvesi az kalmış, çaktırmadan fincanlarımızı değiştirdim. gerçi bu adamı bugün burada jakobs'un türkiye distribütörü bile zor kendine getirir ama... biz arkadaşımızın istikbalini kurukahveci mehmet efendi mahdumlarına emanet ederek, reel dünyaya geri dönmesini ve ayaklarının yere basmasını diledik. bu arada orta dünyadan gelen elf kardeşimizle de ilgilenemedik layığıyla. ah müdür! ben kızın babası olsam seni mordor'a sürdürürdüm ya...

müdürün hikayelerinden bunalan kızın annesi kanalı değiştirmeye çabaladı biraz. kadıncağız bir şekilde sözü yeniden çocuklara getirmeyi başardı. efendi bey oğlumuzun işinden falan sorular sordu. müdür de cevapladı sağolsun. efendim, aynı okulda çalışıyorlarmış, kendisi şöyle sevilen bir öğretmenmiş, çalışkanlığıyla herkese örnek olmuşmuş, genç yaşına rağmen karakteri sağlam bir insanmış, mış mış mış. hah şöyle... tam ağzına sağlık diyecekken yaptı yapacağını.

ikisinin ne kadar iyi dost olduğunu anlattı. okul çıkışları öğretmen evinde bira eşliğinde attıkları pişpirik partilerinden söz etti. ne kadar şanslı bir hergele olduğunu da sözlerine ekledi. ayrıca şansının eş seçiminde de tuttuğunu, hanım kızımızın maşallah zerrin egeliler'e benzediğini, anasına bak kızını al atasözümüzün ne kadar yerinde olduğunu da araya sokuşturmayı bildi. bu kutlu vazife de ona düşmüş efendim. neymiş? arkadaş arkadaşın şeysiymiş.

tam kelime- i şahadet getirecektim ki, baktım bizim oğlana yerde suni teneffüs yapıyorlar. açılın dedim, ben doktorum. baldız kolonya getirdi. ben kankanın kilitlenen çenesini açtım.
    baktım, hanımı müdürü çimdikliyor. ulan müdür. ben de vakur'sam, seni benim elimden değil milli eğitim bakanı, hasan ali yücel'in ruhu bile kurtaramaz. yerimden kalktım. kesin kararlıyım. önce kravatıyla boğazını sıkacağım, sonra da hanımının bileziklerini incelen boynuna geçireceğim. baldız önüme geçti. sakin olmam gerektiğini söyledi. dedim ya, itiraz etmek mümkün değil kıza.

bayanlar damadı lavaboya götürdü. üç erkek kaldık içeride. cinayet işlemek için en uygun zaman. müdür bembeyaz olmuş. kayınpeder zaten beyaz. içeride ölüm sessizliği.

bakalım n'olacak.

İsmail Akman
    akmanismail@gmail.com

dreamboys69 ve Önder Özdoğan bunu beğendi.
  19. bikergrrl

bikergrrl Bisikletkolik

Seviye:
    umarim bu edebi girisimlerinizi nobet esnasinda degil de evdeki bos vaktinizde yapiyorsunuzdur.. :rolleyes: yoksa zavalli sizi bekleyen hastalar :(

nikanam bunu beğendi.
  20. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    abi helal vallahi:)
    mükemmel anlatmışsın olayı...devamını 4-16-64-256-1024-4096... gözle bekliyorum acaip merak ettim olayın devamını...

nikanam bunu beğendi.