kıymetli arkadaşlar seçenek çok ama bilgim yok. yardımlarınızı istiyorum

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
Uzun süren bir aradan sonra kendime bir bisiklet almaya karar verdim. yaklaşık yedi yıldır bisiklet kullanmıyorum.
Uzun süredir araştırma yapıyorum. Ama işin içiinden bir türlü çıkamadım.
Her marka ve her model için herkes farklı bir şey söylüyor. Ben de bu yüzden kullanıcı tecrübeli arkadaşlardan yardım talep ediyorum.
Bütçem en fazla 1200 tl olacak.
BEni düşündüren konu sizce bu bütçeyle kadroya mı ağırlık vermeliyim yoksa donanıma mı? Buna bir türlü karar veremedim maalesef.
Donanım konusunda salcano NG 255 SRD beni tatmin etti açıkçası ama kadrosu nasıl sizce.
Kadro olarak da scott, corratec,giant,cannondale modelleri çok sağlam görünüyor. Burada da donanım biraz zayıf kalıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Scudo

mahmut-76

Aktif Üye
Tepki
14
KardeŞ Bence Trek'ten ŞaŞma Kadro BİldİĞİm Kadari İle ÖmÜrboyu Garantİlİ Ve Harİka Bİr Bİsİklet Trek 6000 Ve 6500 Modellerİ Tavsİye Ederİm.

zekixx

Forum Bağımlısı
Tepki
197
İsim
Zeki
Bisiklet
KTM
@mehmet yalçınkaya

salcano NG 255 iyi bir bisiklet, kadrosuda fena degil. Ama kesinlikle bir markaya odaklanmayin. Su cok iyidir diye. Fiyat/Perf oranina gore ihtiyaciniza en uygun modeli secmeye calisin. Ama bu butceyle ikinci el bolumune bakmanizda yarar var, %50 - 60 gibi bir kazanciniz olur.

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
İkince el almak istemiyorum açıkçası. Gelişime açık bir bisiklet istiyorum.
salcanoyu alsam acaba o donanımı başka bir kadroya taşımam mantıklı olur mu?
Başka düşünceler varsa onlara da açığım. Hala çok kararsızım!!!

Tepki
22
arkadaşım bende bisikletimi yeni aldım.. yaklasık 6 ay onceki durumumdasın.. kararsız ve her öneriye açık.. ilk önce kullanacağın yola ve amaca göre almak istediğin bisiklet tipine karar ver(yol-dağ???).. daha sonra da bütçene göre almak istediğin bisikletleri sırala.. bende en başta salcano 255 modelını dusunuyordum.. daha sonra kadrosunun iyi olduğunu duymuş ve düşünmemeiş olmam.. arkasından bakım ve garanti gibi durumların sıkınıtı yaratabileceği durumu beni vazgeçirdi.. arkasından scott,corratec ve giant modellerinden birine karar vermiştim.. benim bütçem de en fazla 1500 tlydi.. scott'un üzerinde taşıdığı malzemeye göre fazla pahalı olmasından dolayı vazgeçtım.. sonra giant modellerinde yeni çıkan terrago modelleriyle corratec expert arasında kaldım.. yaptığım fiyat/malzeme karşılaştırılmasında corratece daha öne çıktı ve daha fazla tanınan bir markaydı.. izimri motis bisikletten corratece expert sahibi oldum.. biraz uzun oldu ama..biraz ucuz olsun istiyorsan Türk yapımı sedona modelleri de gayet güzel.. ama benim gibi bütceni biraz zorlayıp sende istediğin bisikleti alabilrsin.. şimdiden iyi pedallar.. :))

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
Genellikle yolda kullanacağım. Ama yamalı Türkiye yollarında yol bisikleti biraz zor kullanılır gibi. Bu yüzden mtb almayı düşünüyorum kilitlenebilir tek amatisörlü.
Corratec 2009 X Vert Expert Dısc
KADRO : Powershape Technology, Alloy 6061
ÖN AMORTİSÖR : Rock Shox D2 Turn Key; 80 mm; black, Lockout
ARKA AKTARICI : Shimano XT
ÖN AKTARICI : Shimano Deore
VİTES KOLLARI : Shimano Deore
RUBLE : Shimano Deore
ZİNCİR : Shimano Deore
AYNAKOL : Shimano
ORTA GÖBEK : Shimano
FREN ÖN / ARKA : Shiman Deore Disc
FREN KOLLARI : Shiman Deore
ARKA GÖBEK : zzyzx DISC CROSS ATTACK
ÖN GÖBEK : zzyzx DISC CROSS ATTACK
PEDALLAR : corratec black
GİDON : zzyzx
BOYUN : zzyzx
FURÇ TAKIMI : Tange
SELE : corratec 2321
SELE BORUSU : zzyzx
SELE KELEPÇESİ : ZZYZX ; black
JANT : zzyzx DISC CROSS ATTACK
JANT TELLERİ : DT Swiss
LASTİK : Continental Race King 26 x 2.1; Skin foldable 84 tpi
RENK : BEYAZ, GÜMÜŞ
JANT EBATI : 26"
VİTES SAYISI : 27
MATARYEL : Alu
AĞIRLIK : 12.7 KG

Zorlayarak bu modeli alablirim en fazla.
yaklaşık 500 tl fark var salcanoyla arasında.
değer mi sizce

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Yolda kullancaksanız niçin bir city-bike almıyorsunuz ? Ön amortisöre ve hidrolik disk frene vereceğiniz parayı marka bir kadro'ya ve v-brake li ama daha iyi ekipmanları olan bir bisiklete vermek mantıklı olabilir. Daha kaliteli, hafif ve akıcı bir bisikletiniz olur.

Şu aralar şehir içi ve tur için bir arkadaşıma bisiklet bakınıyorum. Canondale'in bad boy modeli dikkatimi çekti biraz. En baz modeli bence gayet yeterli gibi ve fiyatı makul.

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
Giant terrago 3 disc aldım arkadaşlar.Donanımı fiyatına göre oldukça iyi görülüyor.Daha bugün geldi.Henüz kutusunda duruyor.Erdoğanlar bisikletten aldım.Lütfü abiye de ilgisinden dolayı teşekkür ediyoum.Bisiklet elime sorunsuz bir şekilde ulaştı. En kısa sürede fotoğrafını çekip siteye yükleyeceğim.

Speker

Aktif Üye
Tepki
190
@mehmet yalçınkaya

Hayırlı olsun, gecikmeden almanız iyi olmuş.

Ersin Aydın

Daimi Üye
Tepki
57
Hayırlı olsun arkadaşım, Bende bir hafta önce almıştım. Pedallardan çok memnun değilim.dişli daha iyi bir pedal alıcam ve arka göbekten ses geliyor.Şöyle anlatmaya çalışayım.sürüş halinde pedalleri çevirirken ses yok ama pedal çevirmeyi bıraktığınız çıt,çıt,çıt ses geliyor.arkadaşımın trek 4500 modeli var ama onda öle bir ses yok göbekleri onun shımıno acaba ayardan mı göbekten mi bu kaynaklanıyor anlamadım sendede böle bir sorun var mı ?

çok güzel bir bisiklet ama bu durumu biraz kafaya taktım. umarım anlatabilmişimdir.

sevgiler

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
@Ersin Aydın

Ersin bey pek kullanma fırsatım olmadı açıkçası.Ama kullandığım kadarıyla öyle bir ses duymadım.Pedallar benim hoşuma gitti. Pek sorun yo gibi.Ama dediğim gibi pek kullanamadım.Kullandıkça tecrübelerimizi anlatalım birbirimize.
Bu arada bir arkadaşım kullanmak istedi kurduğum gün ve düşürdü bisikletimi Arka aktarıcı biraz çizildi.

• Beğen
Tepkiler: Ersin Aydın

Ersin Aydın

Daimi Üye
Tepki
57
@mehmet yalçınkaya

bahsettiğim ses belli ayarlamalardan sonra helledildi. bisikletinizi hemen kullanın çok zevk alacaksınız

küçük kaza için geçmiş olsun

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
@ademdogan

Teşekkür ederim Adem bey.Daha güzelleri sizin olur inşallah.

ademdogan

Daimi Üye
Tepki
135
SAĞOL İNŞALLAH bende euro nun birazda olsa düşmesini bekliyorum