Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıyıköy'e 2 günlük gezi

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Yavuz SARIGÜL tarafından paylaşıldı.

1. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Bu hafta sonu(23-24 Ağustos) Kırklareli'nin ilçesi sahil kasabası olan Kıyıköy'e gitmeyi düşünüyorum. İlgilenen arkadaşlara duyrulur.

Planım şöyle : Cumartesi sabahı saat 8:30'da sirkeciden trene binip Çerkezköy'de ineceğim. Sonra Saray üzerinden geze geze Kıyıköy'e geçeceğim. Cumartesi akşamı çadırda konaklayacağım. Ertesi gün zamanım elverdiğince gezip aynı güzergahtan geri döneceğim. Çadırım iki kişiliktir bir kişiyi misafir edebilirim:)

enis57 bunu beğendi.
  2. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    valla yavuzcum seni yanlız bırakmayı hiç istemem(bide beleş yer varken senden daha önemli benim için)
    teklifi daimi baki kabul ediyorum .bidakine inşallah
    bol bol resim bekliyorum
    kazasız belasız gidin gelin

3. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Sağolasın kardeş. Bi dahaki sefere inşallah, beleş yerin önceliği sende :)

enis57 bunu beğendi.
  4. NKORHANK

NKORHANK Aktif Üye

Seviye:
    Mükemmel bir gezi planı. Aslında uzun zamandır benim de istediğim bir program olmuş. Sağlık sebepleri ile malesef katılamayacaıgım fakat aynı yada benzeri bir programa eylül ayında her haftasonunda açığım. Programın tekrarını düşünürseniz bende seve seve katılırım. Kozyatağında oturuyorum.

İyi seyirler...

5. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Yakınmışız birbirimize, malesef ben eylülde ramazan dolayısıyla dükkanı kapatmayı düşünüyorum:)

tayfur bunu beğendi.
  6. polo34

polo34 Aktif Üye

Seviye:
    cumartesi günübirlik olsaydı sabah erkenden sana katılırdım, pazar günü için programım var, eğer değiştirirsen programı bana uyar, iki kişiye daha günübirlik olursa haber verebilirim ama onların programları nedir bilmiyorum şu an ...

bu arada tahmini yolculuk süresi, kaç km vs belli mi ? günübirlik oraya gidipgelmek mümkün mü?

şimdiden katılacaklara iyi eğlenceler ...

7. polo34

polo34 Aktif Üye

Seviye:
    bir de ne tür yolda gidilecek, sadece asfalt mı, ormana girilecek mi? belli mi?
    daha bugün 26"x1,5 tur lastiğimi taktım :)

8. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Ben kamp keyfini yaşamak istediğim için günübirlik bir gezi düşünmüyorum.Çerkezköy'e kadar tren var ama Çerkezköy ile Kıyıköy arası kaç km net bilmiyorum. Zorlarsanız günübirlik de gidip gelebilirsiniz ama günübirlik bir gezide Kıyıköy'ü gezmek için yeterli zaman kalmayacaktır.

9. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Yol çok güzelmiş, asfalt ve ormanların içinden Kıyıköy'e ulaşıyormuş.

10. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Çerkezköy Kıyıköy arası 50 km'miş

11. siyaha

siyaha Yeni Üye

Seviye:
    merhaba ,
    sanırım aynı trende barışapedal grubundan da bisikletçiler olacak
    bende olacağım tabiki :)

onların maili size bilgi verebilir ;
    "merhaba arkadaslar,

yaptigimiz gorusmeler neticesinde bu hafta sonu yani 23-24 Agustos Cumartesi-Pazar gunleri yapmayi planladigimiz Kiyikoy gezimizin ana hatlari netlesti... Yeni bilgi ve oneriler gelirse onlari da degerlendiririz...

23 Agustos Cumartesi Sirkeci Garindan 08.30'da kalkacak Uzunkopru trenine binip Cerkezkoy’de iniyoruz…
    Cerkezkoy’den Yoncali, Saray, Gungormez, Bahcekoy istikametini devam edip Kiyikoy’e ulasiyoruz…

Burada cadirlarimizi kurup denize giriyoruz…

Ertesi gun de Kazandere üzerinden Kasatura koylarina gidip Selvez koyunda yuzuyoruz…

Guzel yemekler yiyip, bol muhabbet yapiyoruz…

Aksam Cerkezkoy’e donup 19.16’daki Kapikule-Sirkeci trenine binip donuyoruz…

Yanimiza alinacaklar: Cadir ya da uyku tulumu, gunes gozlugu, gunes kremi, mayo vb…"

sevgiler

cem yürek
    555 4652005

12. NKORHANK

NKORHANK Aktif Üye

Seviye:
    Yavuz Bey, Eylül olması şart değil önümüzdeki aylarda müsait olacağım istisnai bir durum olmazsa. Bu ht sonu dişçi randevum sebebiyle katılmıyorum tedavinin tam ortasındayım.Turlu bisiklet turları herzaman olayımdır. Hatta daha uzak rotalar denemek isterseniz onumuzdeki aylarda benim arabayla bisikletleri hedefe atıp oradan pedal basarak farklı ve uzak noktaları deneyebiliriz.

İyi Seyirler...

13. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Bu grup hangi forumda haberleşiyor, bu forumda görmedim ben bu duyuruyu.

14. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Genelde cumartesileri çalışıyorum ama kaçabildikçe böyle gezilere çıkıyorum. Fırsat buldukça düzenlemeye çalışırız gezi. Bayram tatilinde olabilir mesela.

15. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çerkezköy'de ikamet eden bir bisikletçi olarak şu an Kıyıköy'de internet cafeden yazıyorum.
    Yol çok güzel.
    Çerkezköy-Saray arasında egzos'u kötü eski büyük kamyon ve otobüsler çok.
    Saray'dan sonrası ise her köyde demlenesi bir yol.
    Nedret abi'nin -nam-ı diğer Niko- köyü Güngörmez'de mola verebilir,
    daha sonra da trafiğin olmadığı yolda orman içinde virajlı yollarda pedallayabilirsiniz.
    Cuma günü Çerkezköy'e dönüyorum.
    Sizi trende karşılayıp yolun bir kısmına kadar eşlik edebilirim.
    Saygılar

Yavuz SARIGÜL bunu beğendi.
  16. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Eşklik edersen çok sevinirim. Güzergah ve Kıyıköy hakkında bir ön bilgi hiç fena olmaz. Kastroya da gitmeyi düşünüyorum Kıyıköy ile arası uzak mı? Kampı Kıyıköy'demi yoksa Kastro'da mı kurmamı önerirsin. Görmeye değer yerler hakkında da bilgi verirsen sevinirim.

17. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    Harika bir gezi olacağa benziyor Yavuz abi,,,Bu tip gezilere kelimenin tam anlamıyla bitiyorum:),,,sizinle gelmeyi çok istesem de hem maddi hem manavi çok gerçekçi bir istek olmayacaktır benim için(bu hafta sonu için,,,)
    yazılarınızı resimlerinizi yakından takip edeceğim, ve okullar başladıktan sonra ,ilk fırsatta size katılacağım,,,Biraz garip gibi gelebilir ama üniversite başlayınca şimdikinden çok daha rahat olacağımı düşünüyorum,,,Doldurmam gereken yüzlerce form, tamamlamam gereken bir sürü evrak var çünkü:)
    yazılarınız ve resimleriniz için şimdiden teşekkürler!

Yavuz SARIGÜL bunu beğendi.
  18. NKORHANK

NKORHANK Aktif Üye

Seviye:
    Bayram tatili benim için de uygun olur. İş çıkışı saatlerimizi denkleştirirsek perşemebe günü akşam üstü yola çıkabiliriz. iki rota önerim var 1.Ağva üzerinden karadeniz istikameti 2. bursa uludağda krater göllerine çıkış ve iniş

Ağva istikametini dener isek isterseniz bisikletleri arabayla ağvaya götürür trafikten kaçıp doğanın keyfini çıkarırırız. Uludağ istikameti için de otobüs ile bursa ardından cumalı kızık - oteller seviyesi ardından taşta kayada mtb suruşu krater golunde kamp ardından keyifli bir yokuş aşağı ( benim de ilk tecrubem olur) iniş.

Bunlar haricinde bir rota öneriniz olursa o na da açığım. email adresim nkorhank@hotmail.com tel 0555 762 6965

Size şimdiden ht sonu geziniz için iyi seyirler dilerim... Yolunuz açık olsun

19. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Üye

Seviye:
    Çok güzel fikir, Bursa gezisi uzun süredir aklımda oraya gidebiliriz. Gerçi bayrama daha çok var ama yaklaştıkça netleştiririz durumu.

20. siyaha

siyaha Yeni Üye

Seviye:
    alıntı yapmayı beceremedim :)
    "Bu grup hangi forumda haberleşiyor, bu forumda görmedim ben bu duyuruyu."

tekrar merhaba , barışapedal grubu nun kendi yahoo mail grubu var, bildiğim kadarıyla grup olarak bir forumda yazışmıyorlar.
    http://www.barisapedal.org/
    bu gezi çakıştığı için elimden geldiği kadarıyla , sizede bilgi vermeye çalışıyorum.

ctesi sirkecide 8 - 8.30 gibi görüşürüz zaten.
    size de uyarsa hepberaber bir gezi yaparız.

ordaki maillerden alıntı yapıyorum.

"Herkese merhaba,

Kıyıköy'e koşa koşa geliyorum. Bike Tour ile üç gün kamp yaptığımız yerde (Çadırlarımızı;ağaçların altına,nehir kıyısında ve denize çok yakın bir yerde- liman yolu plajının ardı-kurmuştuk) geceleyebiliriz. Çerkezköy- Saray arası 20 km (Murat'ın dediği gibi araç trafiği yoğun, ama zorunlu güzergah) Saray'dan sonra 30 km yeşil, trafiğin olmadığı ve inişin çok olduğu harika bir yol ( Kıyıköy dönüşü tırmanmıştık, şimdi uçacağız; dönüşü düşünmemek lazım ama yollar yokuşlu da olsa barışapedal yokuşları sever).

Cumartesi görüşmek dileğiyle"

not : ben gayrettepeden sirkeciye gideceğim
    8 gibi sirkecide olmayı planlıyorum
    "barışapedal"dan 6-7 kişi gelir tahmin ediyorum

sevgiler

Cem Yürek
    555 4652005