Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıyıköy-İğneada-Kırklareli-Edirne-Keşan-Çanakkale

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ümit Bozyılan tarafından paylaşıldı.

1. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    merhabalar!
    hızla geçip giden yaz tatilini değerlendirmek için küçük bir tura çıkmaya karar verdim.
    bisikletime gerekli eşyaları yükleyip, yarın,(4 Temmuz) yola çıkacağım. aslında bugün yola çıkmış olmam gerekirdi, ama dün tüm gün nereye gideceğime karar veremedim, tam karar verdiğimde de internet bağlantım kesildi. dolayısıyla rotamı ancak bugün hazırlayabildim.

yarın sabah saat 6 da istanbul beykozdan, kıyıköye doğru yola çıkacağım. ilk gün 160 km ile turun en zor kısmı olacak sanırım...

rota, yol durumu, konaklayacak yer, kısacası her konuda sizlerin fikirlerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var. çünkü ilk defa hem yanlız hem de çadır ile konaklamalı bir tura çıkıyorum. bir çok konuda son derece tecrübesiz sayılırım.

bu arada belitmeliyim ki sevgili approachate istanbula gelip, tura çıkma konusunda bana moral vermeseydi, böyle güzel bir işe tek başıma hayatta kalkışamazdım :).

rotam ise şöyle:

1. gün: İstanbul-Kıyıköy

yol tarifi

2. gün: kıyıköy-iğneada

[​IMG]]

3. gün: iğneada-kırklareli

4.gün: kırklareli edirne

5. gün: edirne-keşan

6. gün: keşan-çanakkale

özellikle konaklanacak yer konusundaki yardımlarınıza çok ihtiyacım var. Bu rota üzerinde çadır kurulabilecek sakin yerleri nerelerde bulabilirim?

şimdiden teşekkürler,
    sevgilerle... :)

çirkin, Erhan22 ve TOYGAR YONTGAN bunu beğendi.
  2. TOYGAR YONTGAN

TOYGAR YONTGAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dostum sana bu turunda başarılar diliyorum pedalına kuvvet.Geldiğin zaman senden sonra bu güzergahı kullanmayı düşünen arkadaşlar için detaylı bilgi vermeni istiyorum.Şindiden teşekkürler

çirkin ve Ümit Bozyılan bunu beğendi.
  3. Ümit Bozyılan

Seviye:
    merhaba arkadaşlar, şu an bu mesajı adeta cennetten bir köşe olan kıyıköyden yazıyorum. yolda yanlız ilk günüm son derece güzel geçti. dün sabah planladığımdan geç uyandığım için, çerkezköye kadar otobüsle gelmek zorunda kaldım.

çerkezköyden kıyıköye 3 saat 15 dakikada ulaştım, yol genelde tek şerit olduğu için, araçlar biraz sıkıntı yarattı. yolun son 15 km si, özellikle ağaçların arasından kıvrıla kıvrıla giden çok güzel bir yoldu...

aslında bu sabah kıyıköyden iğneadaya doğru yola çıkacaktım ama, kamp yaptığım, pabuçdere kenarındaki muhteşem yeri terketmek çok zor geldiği için, kıyıköyde bir gün daha kalmaya karar verdim. gerçekten beklediğimden çok ama çok daha güzel bir yer...elimde kıyıköyün ayrıntılı krokisi var, çok faydasını gördüm...tur bittiğinde ancak yayımlama şansım olacak...

yarın sabah saat 5 gibi dağ yollarından hamidiye, kışlacık kızılağaç-sivriler rotasını izleyerek iğneadaya varmayı planlıyorum. şu an internet kafede olma amacım aslında bu az bilinen köy yollarındaki ayrımları not alarak olası bir kaybolma durumunu engellemek. bisiklette ne km saati, ne de navigasyon cihazı olduğu için bu işi sürekli internetten indirdiğim haritaların çıktısını alarak yapıyorum.

Süleyman abiye çok çok teşekkür etmek istiyorum.buraya gelmeden önce Süleyman Şatır abimin gezi yazılarını en ince ayrıntısına kadar okumuştum. son derece faydalı oldu. yarın akşam iğneada da konaklayıp, duruma göre ertesi gün, kırklareliye doğru yol almayı düşünüyorum. aslında bu bölgeyi hiç bilmediğim için, belki de ertesi gün kırklareliye kadar gitmek yerine, poyralıdan kırklareli veya edirneye giden bir arabaya binerim...

bu arada yolumun üzerindeki bisikletseverlere seslenmek isitiyorum.. :) eğer vaktiniz varsa, sizlerle tanışmak, birlikte bir çay içmek istiyorum. yeni arkadaşlar edinmek, gerçekten bu turda elde edebileceğim en güzel şey olurdu...

şimdilik hoşçakalın! eğer yarın vakit bulabilirsem, ve iğneadada da internet kafe varsa, yarın yine yazacağım...
    ha, bir de unutmadan iletişim adresimi yazmalıyım: :)
    0530 575 60 50

sevgilerle!...

4. Emre Nallar

Emre Nallar Üye

Seviye:
    Tebrikler :) Telefonda konuştuk. Günler uyuşsa beraber gidebilirdik. Ancak öbürgün Edirne'den Ayvalık'a doğru yola çıkıyorum :) Sana şimdiden hayırlı yolculuklar iyi tatiller..

5. ramazankurucay

ramazankurucay Forum Bağımlısı

Seviye:
    bravo ümit ...devam....

6. Ümit Bozyılan

Seviye:
    iğneadadan selamlar.
    burası cennetten "iki köşe"...
    ama bir garip yanı var, hemde çok garip, karasinekleri kanatana kadar ısırıyor! gözlerime inanamadım ve sırf emin olmak için bisininin kanımı akıtmasına izin verdim. evet, zararsız bildiğiniz, uyuşuk kara sinekler burada birer vampir!

emre kardeş, asıl ben seni tebrik ederim...bu ne kondüsyon böyle :). günlerimiz uyuşsaydı bile senin tozuna bile yetişemezdim.. :) bir de hesapladım, güzel yollarda saatte 6 kere mola veriyorum aynı zamanda :) iyi yolculuklar! kendine dikkat et.

teşekkürler Ramazan abi :)... senin yolundan gidiyorum yavaş yavaş :). umarım en kısa zamanda yine bir uzun turda birlikte pedallamak nasip olur.

kusura bakmayın, bu akşam yapacak birçok işim olduğu için, fazla uzun yazamıyorum.

hoşçakalın...
    sevgilerle.

çirkin, Emre Nallar ve TOYGAR YONTGAN bunu beğendi.
  7. TOYGAR YONTGAN

TOYGAR YONTGAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gündüz pedal bas akşam olunca yaptığın güzergahları yazıya dök,çok iyisin dostum.İmrenerek hergün seni buradan izliyorum.Pedalına kuvvet

8. Ümit Bozyılan

Seviye:
    çok teşekkürler :) tam rota hazırlıklarını bitirmiş çıkıyordum, son bir kez daha kontrol etmeyi düşündüm konuyu. yarın köy yollarından yenice-evciler-akören-kaynarca-kırklareli yapacağım. şu ana kadar tur hiç zorlanmdan sanki bir tatil havasında geçti, umarım da yarın böyle devam eder, ve de kırklareli görülmeye değer bir yerdir. son üç günde yaşadığım şeylerden sonra kalabalık şehirlerden ve ana yollardan hiç hoşlanmadığımı anladım. bir de istanbulda yaşıyorum..ne olacak benim bu halim bilmem :D

iyi geceler!!

çirkin bunu beğendi.
  9. Emre Nallar

Emre Nallar Üye

Seviye:
    yollarda karşılaşmak dileğiyle :D sana da iyi tatiller hayırlı yolculuklar diliyorum :)

çirkin bunu beğendi.
  10. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Harikasınız hocam.Özellikle çıkardığınız harita ve yol tarifi km km yazmış olmanız çok güzel. Bir iki hafta içinde Toygar dostumla beraber çadırımızı kapıp biz de konaklamaya Kıyıköy'e oradan da azıcık geçip Kastro'ya geleceğiz. Benim için de şahane bir rota çalışması oldu bu. Tebrikler.

Ümit Bozyılan bunu beğendi.