Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıyaslama

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Burakhan Adar tarafından paylaşıldı.

1. Burakhan Adar

Burakhan Adar Yeni Üye

Seviye:
    Genel yargı olarak halk arasında en iyi marka bianchi iyi diye bilinir ancak forumda bu görüşün yıkıldıgını gözlemledim yakın zamanda bisiklet alacak birisi olarak soruyorum;

fiyatları eşit olan modeller arasında sedona mı daha iyidir yoksa bianchi mi?

2. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sorduğunuz soru çok geniş çaplı bir soru.Ama ortalama olarak sedona daha kalitelidir.Bana göre ekipman açısından alınabilecek en iyi bisiklet salcano.Çünkü iyi ekipman veriyor bisikletlerinde.Kadro olarak giant, cannondale , trek, gibi markalar girince iş değişiyor.Bence siz hiç aceleye getirmeyin işinizi kışa kadar bekleyin hem paranız artsın hem bu egçen sürede daha iyi bilgilere sahip olursunuz

Hüseyin Muhammed ATALAY bunu beğendi.
  3. Hüseyin Muhammed ATALAY

Hüseyin Muhammed ATALAY Üye

Seviye:
    evet bekleyin biriktirin ben de bekliyorum :)

4. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Bianchi cok cok eskiden iyi kadrolar üretirdi ozamanlar teknolojide zaten kısıtlıydı ve dıs ülkelerden ithal edilen ürünler yaygn degildi bu yüzden isim yapmıs ve akıllarda yer etmiştir.

Genel olarak bakıcak olursak bisikletler üzerindeki donanımların bircogu aynıdır yani shimano sram falan filan gibi kadrolarını genelde kendileri üretirler yada onları bile baska firmaya ürettirip üzerine sadece amblem yapıstırırlar. Kısacası kadro üzerinde yazan marka genelde bisikletin tüm donanımı için olan degil, bisikleti toplayan sirketin amblemidir.

Üzerinde aynı donanım bulunan bir salcano bisiklet diğer bir bisiklete göre daha uygun fiyatlıdır. Peşin alımlarda internette gördügünüz bayii fiyatlarının cok cok altında fiyata bisikletler alınabilmektedir.

Misal 1000 tl lik bir sedonayı aynı donanım ile 850 tl ye alabilrsin. Fiyat kesin değil yalnız örnek olarak temsili rakamlarla belirttim sadece.

Ben zaten çok üzrinde oynama yapmam alırım bisikletimi üzerinde ne geldiyse kullanırım diyosan bütcene uygun bir salcano almanı öneririm tabi git bi gez gör sonucta diğer markalarda cok cezbedici kadrolar , renkler olabiliyor donanımda takılmam ben zevkime bakarım salcano kadrolarıda begenmedim diosan diğerlerinede yönelebilirsin.

Donanımlar hakkında ortalama bir bilgi sahibi olmak için ise gerekli hersey forumda mevcut.

2. el satıs ilanlarını bile okusan takip etsen hangi parcanın assağı yukarı degerini ögrenebilir, kıyaslama yapabilirisn.

Şimdiden hayırlı olsun bsikletin gönlüne göre bir secim yaparsın umarım.

Burakhan Adar bunu beğendi.
  5. Burakhan Adar

Burakhan Adar Yeni Üye

Seviye:
    Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim arkadaşlar

6. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sedona diyebilirim gözüm kapalı bianchi devri bitti ...

7. fatih arifli

fatih arifli Yeni Üye

Seviye:
    Bianchi, Sedona, Salcano vs genel kullanıcıya hitap eden profosyonel olmayan markalardır. Uzak doğu ürünleridirler, Türkiye'de montajlanırlar. Günlük kullanım için uygundurlar ancak bisikleti spor olarak düşünüyorsanız o zaman daha farklı markaları düşünmelisiniz. A şıkkı, Bianchi Nero veya Sedona Borla düşünebilirsiniz. Ama bence, donanımı düşük de olsa daha ciddi markaları tercih etmelisiniz. Örneğin Trek 7.0. Yani, aynı fiyata bir sürü özelliği olan Renault mu, yoksa sade bir Mercedes mi ?