Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kitap

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında biyani tarafından paylaşıldı.

1. biyani

biyani Aktif Üye

Seviye:
    merhaba
    bisikletçilik, bisiklet çeşitleri, tarihi,yapılan yarışmalar, bisiklet donanımları ve işlevlerini kapsıyan bi kitap biliyormusunuz
    saygılar

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bir ara D&R'da İngilizce bir kitap görmüştüm bu konuyla ilgili. Ancak o sıralar deli gibi "pazarlama" kitapları satın aldığım için pek ilgimi çekmemişti :)

3. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Bu forumdaki yazıları kağıda çıkarıp ciltlerseniz elde edebilirsiniz...:in:

Tuğrul bunu beğendi.
  4. biyani

biyani Aktif Üye

Seviye:
    düşünmek lazım haklısın :)

5. kerembasaran

kerembasaran Aktif Üye

Seviye:
    bende amazon'dan alınmış "bicycle maintenance & repair" diye bir kitap var. yazarı todd downs. bisiklet çeşitleri, donanımları, tamirat ekipmanları, atölye vs. geniş kapsamlı ele almış ve bol bol resim içeriyor. mesela orta göbek ve ayna kol bölümüne bakıyorsun 5-6 tipini de teker teker anlatmış. konusunda en iyi kitap sanırım.

bisikletçilik üzerine de "long distance cycling" diye bir kitap var. yazarları burke&pavelka. bu da uzun yol bisikletçilerine yönelik bir kitap ve insan bisiklet ilişkisi üzerine çok şey öğretiyor. yarısı zaten insanın kendi vücudunu tanımasına yardımcı olacak konulardan ibaret. 30 senelik bisikletçiler bu kitabı yazanlar. biri doktor biri de yayıncı sanırım. 15 dolar a mı ne aldım amazon'dan. ingilizce ile probleminiz yoksa edinmenizi öneririm.

umarım türkçe kitaplar da yazılır benzer konularda. ya da çeviri işine girenler olur. hayır forum da çok güzel paylaşım ama kitabın yeri apayrı. kitaptaki bilgi yoğunluğu ve bilgiye erişmedeki kolaylık. sonra onun kalıcılığı. gıpta ediyorum.

biyani bunu beğendi.
  6. biyani

biyani Aktif Üye

Seviye:
    cevap için teşekkürler ingilizce bilmesem hemen belirttiğiniz kitabı alabilirdim ama ne yazıkki türkçeye çevrilmesini bekliyeceğim.Önerdiğiniz kitap kaç sayfa? Çeviri yapabilecek bi yakınım var sayfa sayısı aşırı fazla değilse ağırlığımı koyup kitabı türkçeye çevirmesini sağlıyabilirim.Olmadı yazarla iletişime geçer kitabı belki türkiyeye kazandırırız neden olmasın.
    saygılar

7. kerembasaran

kerembasaran Aktif Üye

Seviye:
    long distance 280 sayfa. diğeri ise iyice büyük ve çok fazla terim fotoğraf vs. içeriyor çevirisini yapmak kolay olmaz. sen o yakınınla amazon'un başına otur bence o da yardımcı olur hangi kitap alınır ve sonra da istediğin bölümlerini çevirir sana. ya da dediğin gibi adam akıllı tüm kitabı çevirir ve sayısız kişiye yardımı dokunur. ben gerçekten isterim bu tip kitapların daha çok kişiye ulaşmasını.

bu arada unutmuşum ben bicycle maintenance and repair dan bi tane bizim üniversiteye bağışlamıştım. yıldız teknik beşiktaş kampüsü sabancı kütüphanesinden ulaşabilirsin.

8. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Burada ingilizce bilen arkadaşlar var. Onlarda bu kitabı boş vakitlerinde türkçeye çevirip, bize faydalandırabilirler. Tabi ki telif hakkı ile ilgili problem olur mu bilmiyorum.